Výstava je přístupná do devátého září vždy od úterý do neděle od devíti do osmnácti hodin.

Třiačtyřicetiletá umělkyně navrhuje divadelní kostýmy, ilustruje, věnuje se grafice, kresbě, kolážím. Se svým manželem, hudebníkem a režisérem Pavlem Jiráskem, vlastní jednu z největších sbírek loutek. Sama loutky navrhuje pro divadlo. Často se pohybuje na pomezí různých druhů výtvarné tvorby.

„Nesmírně ráda pracuji s přírodninami či s věcmi odloženými v bazarech. Ve svých performancí často zakomponuji třeba vybělené kosti, dřevo s nápadnou strukturou, šnečí ulity, zajímavé kameny, rohy zvířat, nebo třeba i sloní nohu,“ řekla Jirásková.

Svou profesi scénografky nezapře při tvorbě a umístění trojrozměrných objektů. „Jsou to jakési obrazy v prostoru. Úspěch měly třeba okřídlené bytosti s průsvitnými křídly a průhlednými hlavičkami, které se vznášely v prostoru doplněné světly a hudbou v dnes již neexistující továrně Vaňkovka.

Autorka si pro svá křehce vyhlížející umělecká díla záměrně vybrala kontrastní syrově působící kamenné zámecké podzemí. Návštěvníci mohou výstavu zhlédnout buď samostatně, nebo v rámci dvoupatrové trasy, kde je k vidění i expozice z historie Slavkova a jeho řemesel a barokní pekárna s mučírnou.