Vyškov Beer Rock Paradise III startuje už v sobotu dopoledne. „Jedná se o už třetí ročník festivalu s názvem Rock Paradise. Předchozí ročníky se konaly v Letovicích na Blanensku, se spoluprací pivovaru ve Vyškově však počítáme i v příštích letech," uvedl Rastislav Gajdoš z pořádající agentury.

Návštěvníci festivalu si přijdou na své už od rána. „Areál otevřeme v deset hodin dopoledne, aby si lidé mohli dát v klidu pivo a počkat si na první vystupující, kteří začínají od jedenácti hodin. Kapely po sobě budou vystupovat v těsném sledu. Ve dvě hodiny odpoledne zahraje česká legenda, skupina Arakain. Fanoušci skupiny Doga se dočkají v deset hodin večer. Program bude pokračovat až do půl jedné v noci, kdy festival uzavře vyškovská skupina Fall a Prey," vyjmenoval Gajdoš.

Rousínovský folklorní festival s názvem Sušilův Rousínov by se měl stát tradicí. „Po loňském úspěšném ročníku ho pořádáme už podruhé a myslím, že se z něj stane tradice. Úspěšně jsme také navázali česko-slovenskou spolupráci, ve které chceme pokračovat. Dnešní večer bude patřit country muzice s kapelou Jane Country z Brna a zítřejší odpoledne folklorním souborům a cimbálové muzice," uvedl starosta Rousínova František Havíř.

Folklorní festival si užijí také děti. „V programu budou vstupy pro děti s Komedianty na káře. Budou mít i možnost vyzkoušet si různá řemesla v dobových stáncích. Celá akce se uskuteční na prostranství u bývalé synagogy," řekl starosta.

Program pro milovníky hudby však touto akcí nekončí. V zámeckém parku ve Slavkově u Brna se můžou příznivci muzikálů těšit na baladu Koločava v podání Městského divadla Brno.

Inscenaci živě doprovází rozšířená skupina Javory v čele se zpěváky Hanou a Petrem Ulrychovými. „Vstup do zámecké zahrady umožníme už od pěti hodin odpoledne, aby mohli návštěvníci nasát příjemnou atmosféru místa a občerstvit se v připravených stáncích. Představení začne v půl deváté večer," uvedla Šárka Hálová ze slavkovského zámku.

Český muzikál Koločava částečně vychází z desky Nikola Šuhaj Loupežník. Album vydal Petr Ulrych se skupinou Javory, více než polovina písní však vznikla speciálně pro tuto inscenaci.

Folklóru a hudby se drží i v Letonicích, kde pořádají antonínské hody. „Dnes od osmi hodin večer pořádáme krojovanou taneční zábavu. Zítra v půl druhé po obědě je sraz stárků na kopci v ulici Osvobození, poté projdou krojovaní stárkové a stárky obcí. Po celé odpoledne bude hrát dechová hudba Fialenka," uvedl starosta Letonic Jiří Skokan.

Na své si přijdou i děti. Vyškovské sdružení Piafa pořádá dnes od jedné hodiny odpoledne Den koní v Šafářském dvoře. Na programu je chovatelská přehlídka plemen koní, zrcadlové ježdění, ukázka sportovních disciplín a rychlostní soutěže.