V pořadí už desátou. „O motivu další výstavy jsem přemýšlel poměrně dlouhou dobu. Postupně se Toskánsko stalo takovou mou citovou záležitostí. Na výstavě v galerii Turistického informačního centra ve Vyškově mám obrazy olejomaleb,“ svěřil se vyškovský výtvarník Rolný s tím, že ke Středomoří má dlouhodobý vztah.

Má za sebou už tak například výstavy maleb z Chorvatska. Většinou ale ve své předešlé tvorbě zachycoval krajinu Vyškovska nebo Moravského krasu. Jeho olejomalby se vrací k zamilovaným místům z dětství, ale i nově objevovaným z okolí Vyškova. „Rád se vracím třeba do Rakoveckého údolí. Na Toskánsku se mi líbí silničky vedoucí k usedlostem na vrcholcích, zelené stráně s vinicemi, olivovými háji a alejemi cypřišů,“ řekl člen sdružení umělců Moravy a Slezska.

V Turistickém informačním centru vystavuje společně s dalším Vyškovanem. „Jedná se o kovové modely Jana Reka, který se umělecké tvorbě, a to jak užitkové kovařině, tak i uměleckému kovářství a měditepectví, věnuje už dvacet let,“ řekla pracovnice centra Sandra Tvrdíková. Výstava je přístupná do 9. září.