Vyškovské rodáky, kteří v uměleckém světě dosáhli značného věhlasu, můžou slyšet a vidět návštěvníci koncertu ve čtvrtek v devatenáct hodin ve Hřbitovním kostele. „Dominik Trávníček, Jan Alán a Viera Gulázsi-Maňásková přednesou díla Händela, Dvořáka, Piazzolly a dalších hudebních velikánů,“ uvedla pořadatelka koncertů Kruhu přátel hudby Pavla Jahodová.

Hráč na violu Dominik Trávníček nejprve působil v Symfonickém orchestru českého rozhlasu v Praze. V roce 2005 nastoupil na post zástupce vedoucího skupiny viol České filharmonie, kde působí dosud. Zároveň se věnuje komorní hře, založil a vede Dominique Quartet.

Houslista Jan Alán spolupracoval na řadě muzikálů a divadelních představení. V současné době koncertně spolupracuje s Petrem Kolářem, Jiřím Toufarem a Ali Amirim. Věnuje se i pedagogické činnosti.

Varhanistka a zpěvačka - sopránistka Viera Gulázsi-Maňásková studovala v Reykjavíku, kde vystupovala s Islandským symfonickým koncertem. Díky svým kořenům o sobě může hovořit jako o slovensko-maďarsko islandské Češce. Nyní se vrátila do Vyškova a aktivně se věnuje koncertní i operetní tvorbě po celé republice.

Vstupenky jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Vyškově.