„Část festivalového programu se bude tuto sobotu odehrávat také v zámeckém parku. Ve čtrnáct hodin se tam představí dva zahraniční folklorní soubory z Řecka a Slovenska. Návštěvníci se mohou těšit na pestrobarevné kostýmy a temperamentní hudbu,“ potvrdila pracovnice instituce Zámek Slavkov – Austerlitz Hana Partyková.

Doplnila, že zámecká správa při této příležitosti připravila opět prohlídky ve stylu oživené historie. „Pro návštěvníky zámku jsou připravené humorné scénky ze života šlechty, které odstartují v osmnáct hodin. Tajuplný večerní zámek všem zájemcům o tyto netradiční prohlídky prozradí, jak se žilo panstvu a služebnictvu na tomto překrásném sídle, jaké starosti a strasti potrápily zámeckého pána a jak se vše vyřešilo,“ vyjmenovala Partyková.

Ani další červencový víkend nebude chybět na slavkovském zámku speciální program. Koho neláká klasická prohlídka zámku a raději tráví čas venku v přírodě, toho můžou druhou červencovou sobotu zaujmout netradiční komentované prohlídky zámeckého parku a skleníku.

„Zájemci se během déle než hodinové prohlídky dozví mnoho zajímavostí k historii zahrady, k hodnotné sochařské výzdobě, významným stromům a exotickým rostlinám nebo živočichům ve skleníku,“ dodala Partyková.

Vyvrcholením letošní sezony budou na slavkovském zámku srpnové Napoleonské dny.