Předchozí
1 z 5
Další

První trenérské zkušenosti získávala již za studia na gymnáziu. „Pomáhala jsem tehdy s tréninkem sportovní gymnastiky v Bučovicích. V současnosti máme v týmu i chlapce, ale musím říct, že sama jsem nepředpokládala, že u toho tak dlouho vydržím,“ připouští.

Renáta Macharová.Zdroj: osobní archiv

Sledování vývoje dětí od jejich prvního vstupu do tělocvičny až do dospělosti ji fascinuje. Za ta léta se však mnohé změnilo. „Nyní je náročnější zajistit pravidelnou docházku dětí na tréninky, protože oslav, nákupů, výletů, dovolených je najednou o hodně více než kdysi. Tohle mě trápí asi nejvíce, protože v týmovém sportu, kdy jsme závislí na přítomnosti ostatních to výrazně narušuje trénink,“ popisuje.

Slavkovský tým Glitter Stars.Zdroj: archiv Glitter Stars

Cheerleading původně nebyl její první volbou, když jste zakládala tým. Zpočátku se s jeho členkami orientovali i na tanec nebo gymnastiku. „Cheerleading je ale nejkrásnější sport, který znám, a jsem velmi šťastná, že jsem ho poznala. Je to gymnastický týmový sport plný adrenalinu a emocí. Děláme akrobacii, zvedačky a stavíme lidské pyramidy. Náš sport je založen na důvěře a mezi členy v týmu je zvláštní pouto, které z žádného jiného sportu neznám,“ říká Macharová.

Slavkovský tým Glitter Stars.Zdroj: archiv Glitter Stars

Na nezájem uchazečů o místo v týmu si přitom nestěžuje. Přicházejí i ze vzdálenějších míst. „Máme to štěstí, že se náš sport tak líbí, a v našem regionu jsme známí, takže zájemců máme hodně. Měli jsme členy dokonce až z Vansdorfu či Ústí nad Labem. Je ale pravda, že ve věku kolem patnácti let zájem prudce klesá,“ připouští.

Slavkovský tým Glitter Stars.Zdroj: Deník/ archiv

Přípravu týmu přitom zabírá veškerý volný čas. „Není to jen o době strávené v tělocvičně, ale i o skládání choreografií, rozboru videí, výběru hudby, návrhů dresů, času stráveného na soutěžích, soustředění a jejich přípravy. Ale když sleduji ten pokrok a radost u dětí, tak vždy dojdu k závěru, že to stojí za to,“ uznává. I když volného času nachází jen velice málo, ráda ho tráví s rodinou někde v přírodě.

Slavkovský tým Glitter Stars.Zdroj: Deník/ archiv