Předchozí
1 z 5
Další

Marian Hlaváč z Vyškova.Zdroj: archiv Mariana Hlaváče

Jeho současnou taneční partnerkou je Tereza Maturová z Ostravy, je však už čtvrtá v pořadí. „Zpočátku jsem se věnoval jak latinskoamerickým tancům, tak standardním, ale posledních pět let se věnuji už jen latinskoamerickým,“ vysvětluje.
S Maturovou dosáhli velkých úspěchů. K největším patří titul mistrů republiky v latinskoamerických tancích v kategorii do jedenadvaceti let nebo úspěch na loňském mistrovství Evropy, kde se stali druhými vicemistry v latinskoamerických tancích.

Marian Hlaváč z Vyškova.Zdroj: archiv Mariana Hlaváče

Za takovými úspěchy podle něj stojí především velká dřina. „Můj den se skládá ze školní výuky, asi dvou hodin přípravy na další vyučování a pak čtyř hodin tréninku. Je to tak téměř denně kromě pátku, kdy jedu po škole domů, ale v neděli odpoledne už jsem zase v Ostravě na parketu. Kromě toho jezdíme o víkendech na soutěže, ale musím zdůraznit, že velkou zásluhu na našich úspěších mají trenéři,“ vyjmenovává.
V Ostravě je to nejlepší český trenér Jaroslav Kučera. Navíc s partnerkou jezdí do Německa za předními tanečními mistry a trenéry Marius-Andreiem Balanem a Kristinou Moshenskayou. Oceňuje také podporu rodiny a blízkých.

Marian Hlaváč z Vyškova.Zdroj: archiv Mariana Hlaváče

Za soutěžemi cestuje po celém světě. Ze zemí a měst však vidí většinou jen taneční parket. „Tréninky bývají intenzivní a navíc velmi drahé, takže musíme využít každou minutu k načerpání zkušeností. Jen když jsme byli pět dní na mistrovství světa v Korei, mohli jsme se jeden den projít po památkách. To je ale na tak krásnou zemi velmi málo, rád bych si prohlédl více,“ připouští.

Marian Hlaváč z Vyškova.Zdroj: archiv Mariana Hlaváče

V posledních měsících se ale vyrovnává s následky koronavirové krize. Karanténa Hlaváčovi zásadně ovlivnila život. „Byly zrušeny, nebo na podzim přeloženy všechny národní i mezinárodní soutěže. Například v květnu jsme měli být na mistrovství světa v Jerevanu. Také všechny akce Taneční ligy byly zrušeny a můj domovský Taneční klub Trend byl až do poloviny června uzavřen,“ popisuje.
Přesto pokračoval v pravidelném tréningu své fyzičky, i když tanec s partnerkou na parketě to nemohlo nahradit.

Marian Hlaváč z Vyškova.Zdroj: archiv Mariana Hlaváče

I ve svém nabitém čase si nachází prostor pro záliby. „Rád se dívám na filmy a seriály, hraji počítačové hry. Knihy mě nikdy nebavily, ale v poslední době jsem začal také číst. Přečetl jsem třeba fantasy sérii Zaklínač a moc se mi líbila,“ dodává.