VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Staré topoly u rybníka pokácí. Občas vypadají, že se vyvrátí, řekl starosta

Ivanovice na Hané - Více než dvě desítky vzrostlých topolů ještě v březnu nechají pokácet v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Stromy rostoucí v místní části Chvalkovice zasahují do tamního rybníka a mohou být nebezpečné. „Firma má s kácením začít za pár dnů,“ oznámil starosta Vlastislav Drobílek.

V Ivanovicích schválili změnu územního plánu. Za bytovkami plánují zástavbu

Ivanovice na Hané - Očekávanou změnu v územním plánu schválili zastupitelé v Ivanovicích na Hané na svém posledním zasedání. „Byla to pro nás jedna z priorit. Městský pozemek, který se nachází za bytovkami v Malinovského ulici, totiž chceme využít k výstavbě několika nových domů,“ přiblížil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

319 tisíc na chátrající památku. Sochu Boha otce rozeberou a pak ji zase složí

Švábenice, Kojátky - Barokní socha Boha otce z osmnáctého století, která stojí před kostelem svátého Michaela ve Švábenicích na Vyškovsku, je kulturní památka. Vedení městyse se ji rozhodlo nechat opravit, protože už chátrá.

Řidič nezvládl řízení a skončil v poli. Auto několikrát otočil přes střechu

Pustiměř - Policisté, hasiči a pracovníci záchranné služby v pátek krátce před šestou večer vyjížděli k dopravní osobního auta u Pustiměře.

Kiss and ride. Nová značka vyřeší problém s parkováním u školky

Ivanovice na Hané - Málo parkovacích míst před mateřskou školou v Ivanovicích na Hané je dlouhodobý problém. Především pro rodiče, kteří vezou své děti do školky a často musejí hledat volné místo.

Nová fasáda staré radnice? Až po opravě průtahu městem

Ivanovice na Hané - Střechu už má novou, ale pořád jí chybí fasáda. Po třech letech odkladů se v Ivanovicích na Hané pustí do oprav původně renesanční budovy staré radnice na náměstí.

Spisovatelka Castillo: Zajímavých příběhů je dost. Záleží na úhlu pohledu

Ivanovice na Hané – Šlo o docela náhodné setkání. Poznaly se v čekárně u plastického chirurga a příběh, který si spisovatelka Zora Castillo žijící v Ivanovicích na Hané od ženy s popálenou polovinou obličeje vyslechla, vydal na knihu. „Když narazíte na někoho se zajímavým příběhem, je potřeba, aby se o něm dozvěděli i ostatní,“ je přesvědčená žena, která procestovala desítky zemí.

Domy mizí z náměstí. Co je nahradí, rozhodnou místní

Ivanovice na Hané - Staré domy naproti pošty na náměstí v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku začali dělníci bourat. Město budovy koupilo před třemi lety, letos se rozhodlo pro demolici. „Priorita je pro nás odstranění staveb tak, aby místo nich vznikl nový volný prostor,“ přiblížil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

Stromy a keře zkrášlí zahradu u nových bytů s pečovatelskou službou

Ivanovice na Hané - Osm nových bytů s pečovatelskou službou postavili v Ivanovicích na Hané v loňském roce. Teď má vedení města v plánu další práce okolo budovy.

Nové sportoviště? Když nevyjde dotace, postavíme si ho sami, zní z Ivanovic

Ivanovice na Hané - Žádost o dotaci na sportoviště za několik milionů korun, které má vyrůst v Ivanovicích na Hané, už tamní zastupitelé podali. Pokud nevyjde, mají náhradní řešení.

Konec únikům energie. Školku v Ivanovicích nechají zateplit

Ivanovice na Hané - Zateplit starou budovu, ve které sídlí mateřská škola, se rozhodlo vedení Ivanovic na Hané. Investici plánují ještě na letošní rok. „Chceme mateřinku zateplit stejně, jako se nám to povedlo u zdravotního střediska. Budova už to dost potřebuje. V současnosti připravujeme projekt a až bude kompletní, tak se rozhodneme, kdy bude nejvhodnější doba, aby se dělníci pustili do práce,“ přiblížil starosta Vlastislav Drobílek.

Vysokoškolský student: Fyziku miluji, chci ale hlavně pomáhat

Švábenice - Čísla, fyzikální zákony ale i pomoc druhým. To je životní náplní devatenáctiletého vysokoškoláka Oldřicha Kupky ze Švábenic na Vyškovsku. „Od základní školy mě nejvíce bavila matematika. Na druhém stupni jsem se začal učit fyziku, kde jsem mohl právě matematiku plně využít. Neskutečně mě to pohltilo,“ říká Kupka.

Z jednoho patra do druhého chodí po sněhu a ledu. Další opravy to mají změnit

Moravské Málkovice - V Moravských Málkovicích pokračují v úpravách víceúčelového centra Dělnický dům. „Loni jsme postavili zázemí pro občerstvení, letos bychom rádi propojili dvě patra budovy vnitřním schodištěm. V přízemí se nachází sál, v prvním patře je restaurace a klubovna. V současné době se přechází venkovním schodištěm, což v zimě kvůli sněhu a náledí není ideální,“ vysvětlil starosta František Přikryl.

Opravu průtahu přes město posunulo papírování. Začne až v květnu

Ivanovice na Hané - O měsíc se posunuje termín zahájení oprav silnice I/47 v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Dělníci se měli do díla za třicet milionů korun pustit v dubnu, nakonec to bude zřejmě v květnu. „Museli jsme schválit poslední dokument týkající se přeložky plynu,“ vysvětlil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT