VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Venčil psa, ten přinesl lidskou nohu. Může jít o pohřešovaného muže z Ivanovic

Ivanovice na Hané - Torzo lidského těla bylo nalezeno v pátek 9. listopadu u cyklostezky na břehu říčky Haná, protékající mezi Němčicemi nad Hanou a Vrchoslavicemi. Lidskou nohu přinesl svému pánovi pes, se kterým byl pejskař na pravidelné večerní procházce.

Ivanovický hřbitov osvítí nové lampy za 165 tisíc. Nabíjí se ze slunce

Ivanovice na Hané – Nové osvětlení mají na hřbitově v Ivanovicích na Hané. „Pořídili jsme šest solárních lamp, protože pořádné osvětlení na hřbitově chybělo. Přes den se dobíjí světlem, i tak je ale na noc vypínáme, protože je hřbitov zavřený. Zapnou se zase ráno kolem sedmé hodiny,“ přiblížil starosta Ivanovic Vlastislav Drobílek.

Úspěšná Castillo: novinka vyjde i v Tanzanii, knihu o domácím násilí zfilmují

Ivanovice na Hané - Afrika, konkrétně Tanzanie, učarovala spisovatelce Zoře Castillo z Ivanovic na Hané na Vyškovsku natolik, že se černému kontinentu rozhodla věnovat knihu. „Je to něco jiného, než jsem psala doteď, ale zase jde o příběh podle skutečné události, jak u mě bývá zvykem,“ přibližuje své čtvrté dílo pojmenované Asante.

Ivanovičtí se dočkali. Po čtyřech letech začaly opravy průtahu městem

Ivanovice na Hané /FOTOGALERIE/ - Čtyři roky čekali lidé z Ivanovic na Hané na Vyškovsku, až začne slibovaná oprava dlouho rozbitého průtahu přes město. Dočkali se teprve před pár dny.

Ovál v Ivanovicích otevřou v listopadu. Práce na něm pomalu končí

Ivanovice na Hané – Práce na sportovním oválu v Ivanovicích na Hané pomalu končí. První sportovci si na něm zacvičí už v listopadu. „Zatím jde vše podle plánu. Tento týden nás čeká položení povrchu, které se trošku zdrželo, ale věříme, že vše stihneme tak, jak bylo v plánu. Práce mají skončit do konce měsíce, ať můžeme ovál příští měsíc otevřít,“ přiblížil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

Naboural do stromu. Řidič zemřel, tři mladí muži se zranili

Ivanovice na Hané – Tragická dopravní nehoda se stala v neděli odpoledne poblíž Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Dvě sanitky a dva vrtulníky záchranářů vyrazily na pomoc čtyřem zraněným cestujícím osobního auta, které narazilo do stromu. Posádka letecké záchranky jednoho mladého muže oživovala marně. „Zemřel na místě,“ potvrdila mluvčí záchranky Olomouckého kraje Lucie Urbanová.

Záchrana chátrajícího zámku: na opravenou věž se vrátily hodiny, nově ji nasvítí

Ivanovice na Hané - Střechou zatékalo, poškozené jsou pískovcové reliéfy a arkádový dvůr. Zámek v Ivanovicích na Hané přesto nyní díky soukromé firmě dostává novou šanci.

Prořezali 20 košatých líp. Provzdušněné koruny stromů lépe zvládnou nápor sněhu

Švábenice – Vzrostlé lípy ořezali stromolezci ve Švábenicích. Díky provzdušněným korunám stromy lépe zvládnou nápor sněhu.

Vyschla řeka, dochází voda ve studnách. Nejsušší obcí jsou Ivanovice na Hané

Jižní Morava /ANKETA/ – Pokud chce zalévat zahrádku, musí Žaneta Krňáková z Ivanovic na Hané použít pitnou vodu. „Studna nám vyschla,“ řekla žena. Všimla si i seschlé zeleně a vyprahlého potoka. „V kačáku i v potoce ubyla voda. Stromy a keře jsou úplně suché,“ přiblížila.

Procházejí se po půl milionu. V Orlovicích spravili 150 metrů chodníků

Orlovice – Po nových chodnících se procházejí Orlovičtí. „Uprostřed obce jsme opravili sto padesát metrů dlouhý chodník. Předláždili jsme i vjezdy do domů, aby na nový chodník navazovaly,“ sdělila starostka obce Jana Minářová.

Neosvětleného chodce srazilo auto. Měl přes jedno promile

Švábenice, Dětkovice - Osobní auto se střetlo s chodcem ve středu po desáté hodině večer mezi obcemi Švábenice a Dětkovice. „Chodec na sobě neměl reflexní prvky. Policisté mu navíc naměřili více než jedno promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová. Záchranáři převezli šedesátiletého muže s předběžně lehkým zraněním do vyškovské nemocnice. Dechová zkouška u řidiče Fabie byla negativní.

V Orlovicích dostávají kompostéry zdarma

Orlovice – Nové kompostéry dostali Orlovičtí. „Po podpisu smlouvy je zdarma zapůjčíme na pět let do každé domácnosti. Poté si je lidé můžou nechat,“ informovala starostka obce Jana Minářová.

AKTUALIZOVÁNO

Kapacita parkoviště nestačí. U Salmova mlýna postaví nové pro 72 aut

Blanensko, Vyškovsko – Baseballový stadion, workoutové hřiště, ovál pro bruslaře, cyklisty a běžce. Odpoledne a o víkendech je v této části blanenského Sportovního ostrova Ludvíka Daňka rušno. A kapacita malého parkoviště u baseballového stadionu nestačí.

Opět jen jako náhradníci. Pět milionů na sportoviště Ivanovice zaplatí ze svého

Ivanovice na Hané - Necelých pět milionů korun má stát nové sportoviště v Ivanovicích na Hané. Město na něj ale už podruhé nezískalo dotace.

Víc místa pro auta. Ivanovičtí chystají proměnu náměstí

Ivanovice na Hané - Po téměř dvou měsících mají hotovo. Dělníci v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku dokončili bourání starých domů naproti pošty v horní části náměstí. Vedení města teď řeší, jak prázdný prostor využije.

Návrat do dětství: Už ve dvanácti jsem jezdil s traktorem, vzpomínal muž v muzeu

Hoštice-Heroltice /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Psal se rok 1921, když z výrobní linky německé firmy Heinrich Lanz sjel první traktor Lanz Bulldog. Před nastartováním motoru bylo nutné letlampou rozpálit spodní část hlavy motoru. Přestože dnes už by se asi nikomu nechtělo na nahřátí asi dvacet minut čekat, najde se pořád dost jeho obdivovatelů. Svědčí o tom skupina lidí, kteří v sobotu kolem historického traktoru v areálu Muzea historických strojů v Hošticích-Herolticích postávají a těší se, až ujede prvních pár metrů.

Oprava průtahu přes Ivanovice začne v květnu. Silničáři už plánují uzavírky

Ivanovice na Hané - Je jasno. S opravou průtahu Ivanovicemi na Hané na Vyškovsku začnou silničáři v květnu. Řidiči se musí připravit na dopravní komplikace. Na druhé straně se mohou těšit na lepší cestování přes město. „Silnice je teď v hrozném stavu. A doufám, že už opravy neodloží,“ řekl například Jiří Bartošík, který do Ivanovic často jezdí.

Vítr lámal stromy, strhával reklamy. Hasičům dělal problémy i při hašení požárů

Jižní Morava – Silný vítr zaměstnal o víkendu jihomoravské hasiče. Kvůli jeho následkům vyjížděli třiačtyřicetkrát, nejčastěji odstraňovali spadlé stromy na Blanensku. Dvakrát zasahovali i u uvolněných billboardů.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči krotili několik hodin požár lesní školky

Švábenice, Spešov – Takzvaná hrabanka, jinak také vrstva listí a jehličí, vzplála kolem půl čtvrté odpoledne v jednom z lesů v okolí Švábenic. Oheň se poté rozšířil do lesní školky. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Vyškova, Švábenic a Ivanovic na Hané. „Kolem čtvrté hodiny odpoledne museli ve Švábenicích zřídit čerpací stanoviště. Požár jsme hasili šesti proudy,“ popsal mluvčí krajských hasičů David Jirouš.

Jihomoravané uklízí své okolí. Organizátorka Klímová z Ivanovic: Je toho dost

Jižní Morava - Ukliď si to po sobě. Věta, kterou jako malý slyšel snad každý. Ne každý člověk si ale tento návyk přenese do dospělosti. Nejen proto letos vezme Marian Doležel do Brna na akci Ukliďme svět, ukliďme Česko také své potomky. „Přijde mi důležité, aby se naučili vážit si přírody,“ vysvětlil otec. Úklidu se účastnil také loni, když byl u rodičů na Blanensku.

Staré topoly u rybníka pokácí. Občas vypadají, že se vyvrátí, řekl starosta

Ivanovice na Hané - Více než dvě desítky vzrostlých topolů ještě v březnu nechají pokácet v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Stromy rostoucí v místní části Chvalkovice zasahují do tamního rybníka a mohou být nebezpečné. „Firma má s kácením začít za pár dnů,“ oznámil starosta Vlastislav Drobílek.

V Ivanovicích schválili změnu územního plánu. Za bytovkami plánují zástavbu

Ivanovice na Hané - Očekávanou změnu v územním plánu schválili zastupitelé v Ivanovicích na Hané na svém posledním zasedání. „Byla to pro nás jedna z priorit. Městský pozemek, který se nachází za bytovkami v Malinovského ulici, totiž chceme využít k výstavbě několika nových domů,“ přiblížil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

319 tisíc na chátrající památku. Sochu Boha otce rozeberou a pak ji zase složí

Švábenice, Kojátky - Barokní socha Boha otce z osmnáctého století, která stojí před kostelem svátého Michaela ve Švábenicích na Vyškovsku, je kulturní památka. Vedení městyse se ji rozhodlo nechat opravit, protože už chátrá.

Řidič nezvládl řízení a skončil v poli. Auto několikrát otočil přes střechu

Pustiměř - Policisté, hasiči a pracovníci záchranné služby v pátek krátce před šestou večer vyjížděli k dopravní osobního auta u Pustiměře.

Kiss and ride. Nová značka vyřeší problém s parkováním u školky

Ivanovice na Hané - Málo parkovacích míst před mateřskou školou v Ivanovicích na Hané je dlouhodobý problém. Především pro rodiče, kteří vezou své děti do školky a často musejí hledat volné místo.

Nová fasáda staré radnice? Až po opravě průtahu městem

Ivanovice na Hané - Střechu už má novou, ale pořád jí chybí fasáda. Po třech letech odkladů se v Ivanovicích na Hané pustí do oprav původně renesanční budovy staré radnice na náměstí.

Spisovatelka Castillo: Zajímavých příběhů je dost. Záleží na úhlu pohledu

Ivanovice na Hané – Šlo o docela náhodné setkání. Poznaly se v čekárně u plastického chirurga a příběh, který si spisovatelka Zora Castillo žijící v Ivanovicích na Hané od ženy s popálenou polovinou obličeje vyslechla, vydal na knihu. „Když narazíte na někoho se zajímavým příběhem, je potřeba, aby se o něm dozvěděli i ostatní,“ je přesvědčená žena, která procestovala desítky zemí.

Domy mizí z náměstí. Co je nahradí, rozhodnou místní

Ivanovice na Hané - Staré domy naproti pošty na náměstí v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku začali dělníci bourat. Město budovy koupilo před třemi lety, letos se rozhodlo pro demolici. „Priorita je pro nás odstranění staveb tak, aby místo nich vznikl nový volný prostor,“ přiblížil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

Stromy a keře zkrášlí zahradu u nových bytů s pečovatelskou službou

Ivanovice na Hané - Osm nových bytů s pečovatelskou službou postavili v Ivanovicích na Hané v loňském roce. Teď má vedení města v plánu další práce okolo budovy.

Nové sportoviště? Když nevyjde dotace, postavíme si ho sami, zní z Ivanovic

Ivanovice na Hané - Žádost o dotaci na sportoviště za několik milionů korun, které má vyrůst v Ivanovicích na Hané, už tamní zastupitelé podali. Pokud nevyjde, mají náhradní řešení.

Konec únikům energie. Školku v Ivanovicích nechají zateplit

Ivanovice na Hané - Zateplit starou budovu, ve které sídlí mateřská škola, se rozhodlo vedení Ivanovic na Hané. Investici plánují ještě na letošní rok. „Chceme mateřinku zateplit stejně, jako se nám to povedlo u zdravotního střediska. Budova už to dost potřebuje. V současnosti připravujeme projekt a až bude kompletní, tak se rozhodneme, kdy bude nejvhodnější doba, aby se dělníci pustili do práce,“ přiblížil starosta Vlastislav Drobílek.

Vysokoškolský student: Fyziku miluji, chci ale hlavně pomáhat

Švábenice - Čísla, fyzikální zákony ale i pomoc druhým. To je životní náplní devatenáctiletého vysokoškoláka Oldřicha Kupky ze Švábenic na Vyškovsku. „Od základní školy mě nejvíce bavila matematika. Na druhém stupni jsem se začal učit fyziku, kde jsem mohl právě matematiku plně využít. Neskutečně mě to pohltilo,“ říká Kupka.

Z jednoho patra do druhého chodí po sněhu a ledu. Další opravy to mají změnit

Moravské Málkovice - V Moravských Málkovicích pokračují v úpravách víceúčelového centra Dělnický dům. „Loni jsme postavili zázemí pro občerstvení, letos bychom rádi propojili dvě patra budovy vnitřním schodištěm. V přízemí se nachází sál, v prvním patře je restaurace a klubovna. V současné době se přechází venkovním schodištěm, což v zimě kvůli sněhu a náledí není ideální,“ vysvětlil starosta František Přikryl.

Opravu průtahu přes město posunulo papírování. Začne až v květnu

Ivanovice na Hané - O měsíc se posunuje termín zahájení oprav silnice I/47 v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Dělníci se měli do díla za třicet milionů korun pustit v dubnu, nakonec to bude zřejmě v květnu. „Museli jsme schválit poslední dokument týkající se přeložky plynu,“ vysvětlil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek.

Vymění veřejné osvětlení, opraví chodníky. Zároveň se změnou elektrického vedení

Medlovice - Využít toho, že energetická společnost plánuje zavést elektrické vedení do země, plánují v Medlovicích. Následně se totiž pustí do výstavby nového veřejného osvětlení a rozhlasu.

Byty místo bývalého závodu OP Prostějov postaví v Ivanovicích do konce roku

Ivanovice na Hané - Stavební povolení na přestavbu bývalého závodu OP Prostějov v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku dostal. Teď už čeká jen na nabytí jeho právní moci.

Místo trávníku povrch pro florbal. Hřiště se prodraží

Ivanovice na Hané - Nejspíš příští rok si lidé z Ivanovic na Hané na Vyškovsku zasportují na novém víceúčelovém hřišti. Záleží však na tom, jestli se městu podaří získat dotace. Napoprvé to totiž nevyšlo. „Projekt jsme proto předělali a žádost podali znovu,“ uvedl starosta Vlastislav Drobílek.

OBRAZEM: Ohňostroj rozzářil oblohu nad Ivanovicemi. Poprvé na Nový rok

Ivanovice na Hané – Udělat ohňostroj tak, aby si ho užili i nejmenší obyvatelé. To si předsevzali v Ivanovicích na Hané. Letos si poprvé lidé ve městě užili show až na Nový rok večer. Dělobuchy se začaly z Palackého náměstí ozývat úderem šesté hodiny.

Přátelé se složili. Pak dárky potěšili obyvatele dvou domovů důchodců

Ivanovice na Hané - Potěšit ty, kteří jsou na Vánoce osamělí, se rozhodla Monika Bonczková z Pustiměře na Vyškovsku. Původně se chtěla zapojit do projektu Ježíškova vnoučata, ale nakonec se rozhodla jít vlastní cestou v podobě sbírky. „Chtěla jsem potěšit více starších lidí najednou, ne jen jednoho. Myslím si, že právě starší lidé jsou často osamělí a zapomíná se na to, že i oni chtějí prožít krásné Vánoce. Založila jsem si proto na sociální síti skupinu a přidala do ní své přátelé. A ti oslovili další,“ popisovala Bonczková.

Přestavba textilního závodu na byty: majitel chce začít co nejdřív

Ivanovice na Hané – Těsně před vydáním je stavební povolení na přestavbu bývalého závodu OP Prostějov v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Tvrdí to alespoň současný majitel objektu Vladimír Tirpak. Uvnitř mají vzniknout nové byty, o čemž jako první informoval Deník Rovnost.

Ivanovice mají opět provizorium. Rozpočet schválí až na jaře

Ivanovice na Hané – Poslední zasedání v letošním roce za sebou mají ivanovičtí zastupitelé. A stejně jako v uplynulých letech i nyní na něm schválili rozpočtové provizorium.

Ztráceli desítky kubíků vody denně. Vodovod museli opravit

Ivanovice na Hané - Výkopové práce, díry v zemi nebo částečná uzavírka vjezdu k budově. Kolem vlakového nádraží v Ivanovicích na Hané bylo v posledních dnech rušno. Za vše mohla oprava vodovodu.

Ivanovičtí se dočkali. Oprava fasády na staré radnici začne na jaře

Ivanovice na Hané - Do opravy původně renesanční budovy staré radnice se konečně pustí v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Po třech letech odkládání termínu začnou práce na fasádě už za několik měsíců. „Stále jsme čekali, až se Ředitelství silnic a dálnic pustí do oprav slibovaného průtahu přes město. Nechtěli jsme, aby byla nová fasáda hned špinavá nebo poničená,“ přiblížil starosta Vlastislav Drobílek důvod čekání.

Opravy rozbitého průtahu přes Ivanovice začnou na jaře. Vyjdou na třicet milionů

Ivanovice na Hané - Už nevěřím tomu, že průtah v dohledné době opraví, kroutí hlavou Jiří Bartošík. Přes Ivanovice na Hané na Vyškovsku jezdí denně. Silnice I/47, která vede přes město, je podle něj hodně zničená. „Loni se říkalo, že opravy začnou v letošním roce, ale stále se nic neděje. Jen sem tam někdo zalátá ty největší díry a jede se dál,“ kritizuje Bartošík.

Bosaně ze Tří veteránů narostl na švábenickém jevišti několikametrový nos

Švábenice /VIDEO/ – Jestli se ujmou Werichovy pohádky Tři veteráni, o tom členky ochotnického souboru Apollo Tučapy podle režisérky Andrey Skácelové diskutovaly několik let. Shodly se až letos v lednu. Poprvé v jejich podání před diváky ožily postavy jako krásná princezna Bosana, dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác nebo vojenský kuchař Servác na začátku listopadu. V sobotu zpříjemnily odpoledne lidem ve Švábenicích.

Chátrá. Místo bývalého závodu OP Prostějov vzniknou byty

Ivanovice na Hané - První švadleny v ní začaly pracovat zhruba před sedmdesáti lety. Dřív textilní závod Egrova, později pobočka OP Prostějov však už několik let chátrá. Velký areál v Ivanovicích na Hané má znovu dostat využití. Bude sloužit k bydlení.

Nové byty s pečovatelskou službou zabydlují nájemníci. Všechny jsou už obsazené

Ivanovice na Hané - Osm nových bezbariérových bytů, které nechalo vedení Ivanovic na Hané postavit u tamního domu s pečovatelskou službou, začali obsazovat nájemníci.

Další pokus o dotaci: hřiště v Ivanovicích vzniknou nejdřív za rok

Ivanovice na Hané – Smůlu mají milovníci sportu z Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Jak už Deník Rovnost informoval, od podzimu tam mělo vyrůstat nové víceúčelové sportoviště za víc než pět milionů korun. Jenže město nezískalo státní dotaci.

AKTUALIZOVÁNO

Nedala přednost. Řidič jedoucí po hlavní narazil do stromu a je těžce zraněný

Ivanovice na Hané, Ježkovice – K nehodě jednoho osobního auta se zraněným, kterého budou muset vyprostit, vyjeli ve středu krátce po šesté hodině ráno vyškovští profesionální hasiči k Ivanovicím na Hané. V místě se nakonec nacházela dvě nabouraná auta. „A zraněného jsme nemuseli vyprošťovat, při našem příjezdu už byl v péči záchranářů. Jedno z aut při kolizi narazilo do stromu,“ informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hřiště ve Chvalkovicích na Hané už je hotové. Chybí jen obrubníky

Ivanovice na Hané - Stavbu nového dětského hřiště v ivanovické místní části Chvalkovice na Hané dělníci dokončili nedávno. Momentálně už zbývá dodělat jen poslední úpravy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT