VYBRAT REGION
Zavřít mapu
SKÓRE ROVNOSTI: Těšíte se na ochlazení?

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Muž z Moravských Málkovic se opil a urážel blízké. Skončil na záchytce

Moravské Málkovice – Napil se trochu víc, než je zdravé, a rozhodně se mu to nevyplatilo. Čtyřiačtyřicetiletý muž z Moravských Málkovic skončil ve čtvrtek večer na záchytce.

Dražší parcely prý zbrzdí rozvoj obcí, starostové se bojí omezení výstavby

Vyškovsko – Pořídit si vlastní bydlení bude od příštího roku zase o něco náročnější. Tedy alespoň co se týká peněz. Kdo si bude chtít koupit stavební pozemek, musí počítat s tím, že si za něj připlatí. A to zhruba o pětinu jeho současné ceny. Na novelu zákona, kterou ministerstvo financí připravilo původně pro letošek, nedoplatí jen rodiny, ale třeba i obce, jež se chtějí rozrůstat.

Střecha ivanovické staré radnice odolá desetiletí. Díky moderní krytině

Ivanovice na Hané - Publikace s historickými pohlednicemi města, oprava chodníků a místních cest nebo třeba střechy staré radnice. Nejen to jsou investice, které letos plánují v Ivanovicích na Hané. Nyní se do nich můžou pustit. Doposud se město řídilo rozpočtovým provizoriem, což jim znemožňovalo zahájit nové akce, na svém čtvrtečním jednání zastupitelé jednomyslně schválili rozpočet.

Kolaudaci protierozní nádrže plánují v Rybníčku na červen

Rybníček – V podstatě už chybí jen nezbytné zkoušky a vytvoření nové cesty. Po jejich dokončení bude výstavba protierozní vodní nádrže v Rybníčku hotová. Je jí určený ale větší význam než jen zachycování přebytečné vody. „Se stavbou jsme začali koncem dubna loňského roku. Kolaudaci máme stanovenou na 30. červen. Na výstavbě pracujeme, nádrž ještě musí projít silovými zkouškami. Plánujeme ještě vytvořit novou cestu, která povede kolem dokola," informoval o zbývajících zásazích starosta Rybníčku Vladimír Skopal.

Ivanovický zámek upadá. Majitel se zdráhá do něj investovat

Ivanovice na Hané – Mohl by být perlou města, místo toho leží ladem a chátrá. Na zanedbaný skvost, kterým je zámek v Ivanovicích na Hané, poukazují jak lidé, tak vedení města. To ovšem s jeho stavem nic nezmůže.

Bioveta loni poprvé utržila přes miliardu. Víc investuje do moderní technologie

Ivanovice na Hané – Nové produkty na trhu a investice. To je podle ředitele ivanovické společnosti Bioveta Libora Bittnera důvod významného růstu tržeb firmy. V loňském roce poprvé utržila víc než miliardu korun.

Ivanka mění promítací dny. Chystá se i filmový festival

Ivanovice na Hané – Mizerná návštěvnost. Přesně ta nedala spát vedoucímu ivanovického kina i vedení města. Jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, v jednu chvíli nad budoucností kina Ivanka visel pořádný otazník. Hrozilo i úplné zavření. Jasno mělo být po podzimních komunálních volbách. Kino však dál zve na nevšední zážitky, alespoň pro letošní rok.

Na karneval do Ivanovic dorazila Kleopatra i popový král

Ivanovice na Hané /REPORTÁŽ/ – Jsou dámy, které nevyrazí na ples dvakrát ve stejné róbě. Že je v nich tato pro muže, kterým vystačí jeden oblek na několik let, dost nepochopitelná vlastnost zakořeněná možná už od útlého dětství, by mohla potvrdit třeba Helena Družbíková. „Na prvním karnevalu byla dcera za Růženku, takže teď už za ni jít nemohla. Museli jsme vybrat jiný kostým, zvolila čarodějnici," říká s úsměvem návštěvnice Dětských radovánek, které se právě odehrávají v ivanovickém kulturním domě.

Čtrnáct je moc. Ivanovice teď chtějí čtyři kamery

Vyškovsko – Opilá individua okupující lavičky přímo v centru města, která si tu a tam neodpustila vulgární nadávku na adresu znechucených kolemjdoucích. Tak nějak občas vypadala ještě před necelými dvěma roky situace v Ivanovicích na Hané. Zlepšila se po zavedení městské policie. Ta ve městě funguje asi rok a půl. A nyní už má jeho vedení hotovou zadávací dokumentaci na kamerový systém.

Skříňku vzal mladík hned dvakrát. Žena přišla o kabelku i peníze

Ivanovice na Hané, Bučovice – Stejná věc zlákala mladého zloděje. Vyškovští policisté už nicméně znají jeho jméno. Kradl koncem minulého roku v Ivanovicích na Hané.

Švábeničtí doplní umyvadla. Kvůli normám

Švábenice – Buď zaplatit asi čtvrt milionu korun anebo se rozloučit se čtyřmi dětmi. Před takovým rozhodnutím stálo před časem vedení Švábenic. Kvůli normám totiž musí zvýšit počet záchodů a umyvadel ve švábenické školce. „Budova mateřinky byla postavená v roce 1977. Tehdy ji ve dvou odděleních navštěvovalo až šedesát dětí. V současnosti je její kapacita snížená na čtyřiapadesát žáčků, a přesto, že sociální zařízení dřív vyhovovalo, dnes tomu tak podle současných norem není," pokrčil rameny starosta městyse Josef Kubík.

S opravami v Medlovicích opět pomáhali vyškovští učni

Medlovice /FOTOGALERIE/ – Výměna dveří, umístění přeložky vody a topení, oprava střechy. Nejen tím si loni prošla Mateřská škola v Medlovicích. Veškeré práce pak skončily tento týden. „Začali jsme loni v březnu. Aby se děti nepohybovaly na staveništi, přesunuli jsme školku do kulturního domu. Mezitím stavebníci předláždili dvůr, zvětšili pískoviště, vybudovali nové žlaby pro odvod vody a také postavili novou střechu nad ředitelnou," popsal starosta Medlovic Bohuslav Klemsa.

Hlavně, aby se lidi bavili, říká mladá tanečnice a finalistka Zlatého oříšku

Medlovice - Že vyhrát Zlatý oříšek je opravdu oříškem, o tom se letos přesvědčila i jedenáctiletá tanečnice Lucie Nejedlá z Medlovic. Do šestnáctého ročníku soutěže, která si klade za cíl vyhledávat a všestranně podporovat nadané děti z celé republiky, se jako tanečnice street dance přihlásila poprvé. A hned se dostala mezi třicet finalistů.

Ivanovice vychutnávaly advent. Trochu záškodničil jen čert

Ivanovice na Hané /REPORTÁŽ/ – Že čerti nemusí vždy nahánět hrůzu, ale může s nimi být i zábava, tomu s blížícím se svátkem svatého Mikuláše uvěří jen málokteré dítě. Byť přes rok ani moc nezlobilo. I tak jim ale, někteří s větší dávkou sebezapření stále chodí vstříc, aby se přiznali ke svým prohřeškům a dostali od Mikuláše nebo anděla sladkou odměnu. Nejinak tomu je i v Ivanovicích na Hané, kde tito v podstatě samozvanci z pekla obsadili skoro celé náměstí.

Mladý řidič před jízdou pil. U Švábenic otočil auto přes střechu

Švábenice – Směrový sloupek i dopravní značku porazil v noci na středu motorista, který nezvládl řízení na cestě směrem na Ivanovice na Hané poblíž Švábenic.

Ivanovické obyvatele ochrání od "šmejdů" tržní řád. Od prosince

Ivanovice na Hané – Drnovice, Olšany, Krásensko, Podomí, Slavkov u Brna, Vyškov. Obce a města Vyškovska, které mají společnou minimálně jednu věc. Podomní prodejci do nich mají až na vyhrazená místa, jak může určit nařízení, zakázaný vstup. Nyní se k těmto a mnoha dalším v regionu přidají také Ivanovice na Hané.

AKTUALIZOVÁNO

Ranní havárie: auto na střeše, vrtulník a uzavřená dálnice

Vyškovsko – Pondělní státní svátek nezačal dobře pro posádku osobního auta Škoda Fabia. Před sedmou hodinou ranní řidič zřejmě nezvládl řízení a na 239. kilometru dálnice D1 ve směru od Brna havaroval. „Auto, ve kterém cestovali tři lidé, skončilo na střeše. Neprůjezdný byl pravý jízdní pruh, navíc v místě přistával vrtulník," informovala mluvčí policistů Andrea Straková.

AKTUALIZOVÁNO

V ivanovickém podniku hořelo. Škoda přesáhne tři miliony korun

Ivanovice na Hané – Požár v ivanovickém výrobním podniku Bioveta zaměstnal v neděli ráno několik jednotek hasičů z jihu Moravy. Přestože ho dostali za chvíli pod kontrolu, škoda se pohybuje okolo tří milionů korun. Vyšetřování vzniku požáru pokračuje, obešel se bez zranění.

Sbírá pohlednice Ivanovic. Podělit se o ně Pavel Miklošek chce v knize

Vyškovsko - Vlastní sbírku asi dvou set historických pohlednic Ivanovic na Hané. Některé k němu putovaly z daleka. Loni v listopadu nasbírané pohledy vystavoval. A plánuje knihu. Pavel Miklošek z Ivanovic na Hané nosí myšlenku vydat publikaci plnou starých pohlednic v hlavě už zhruba rok. „Vývoj města je na pohlednicích krásně vidět," odůvodňuje.

Obnovený kříž z 18. století ve Švábenicích složí díky jeřábu

Švábenice – Fotbalisté, děti ve školce i věřící. Nejen ti se můžou těšit ze změn, kterými v poslední době procházejí Švábenice. Minulý týden například dělníci dokončili novou skladovací halu, která čeká na zkolaudování. Stavba z ocelové konstrukce vyrostla na skladovém dvoře, který patří do majetku městyse. „Využijeme ji k úschově potřebného materiálu, například toho posypového," informoval starosta Josef Kubík. Celý projekt zaplatil ze své kapsy městys, cena se vyšplhala přes šest set tisíc korun.

Do kaple povedou lepší schody

Dětkovice - Nová střecha, fasáda i okna. Nejen těchto změn se zanedlouho dočká kaplička v Dětkovicích. Práce, které začaly před prázdninami, se blíží ke konci. „Budeme rádi, když budou hotové do konce volebního období," uvedl starosta obce Jan Vrána.

Náraz do zaparkovaného auta v Ivanovicích spolujezdkyně odnesla zraněním

Ivanovice na Hané – Jednotky policie, hasičů i záchranné služby musely v neděli krátce po čtvrté hodině odpoledne vyjet do Ivanovic na Hané, kde se střetla dvě auta. Kolize si vyžádala jedno zranění.

Základní školu Ivanovičtí otevřou až příští září. Opravy budou důkladnější

Ivanovice na Hané - Nic už nyní nebrání Státnímu fondu životního prostředí, aby ivanovické radnici poskytl dotaci na projekt, jehož uskutečnění povede k energetickým úsporám na Základní škole Wiedermannova.

Ivanovičtí: město je málo atraktivní pro turisty

Ivanovice na Hané /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Chodník před zdravotním střediskem nebo v Tyršově ulici ještě stále září novotou. Stejně tak uniformy dvou strážníků, z nichž jeden brázdí ulice Ivanovic na Hané od loňského července, druhý od letošního ledna. Nejen to jsou věci, které se místním zamlouvají.

Hasiči z Moravských Málkovic chystají prohlídku. Předělali hostinec

Moravské Málkovice – Nová fasáda, okna, podlahy. Nejen to za necelý rok a půl získalo bývalé pohostinství s přilehlým sálem v Moravských Málkovicích. Donedávna sloužilo k uskladnění nejrůznějšího materiálu. Teď ho budou využívat místní dobrovolní hasiči, kteří si budovu předělali na zbrojnici sami.

Dva roky tahanic u konce. Základní škola patří Ivanovicím

Ivanovice na Hané - Důvod k oslavám budou mít možná už příští týden v Ivanovicích na Hané. V souvislosti se sporem o Základní školu Wiedermannova starosta Jozef Heretík oznámil, že město soud definitivně vyhrálo.

Práce ani hluk lidem nevadí. Orlovice budou mít brzy jistotu trvale pitné vody

Orlovice - Hluk stavební techniky se poslední měsíce rozléhá Orlovicemi. Většina obyvatel obce to ale vítá. Za pohybem dělníků stojí stavba veřejného vodovodu.

Domov ve Chvalkovicích na Hané chce pečovat komplexně

Ivanovice na Hané - Zajistit komplexní péči o staré lidi je podle jeho vedení zásadní pro Domov u zámku ve Chvalkovicích na Hané. Proto otevírá nový pavilon, kde bude poskytovat registrované pobytové služby pro staré lidi, kteří se o sebe už sami nedokážou postarat. Občanské sdružení má v plánu i výstavbu dvou dalších.

Kauza o zneužívání dětí uspíšila bývalému knězi odchod do důchodu

Ivanovice na Hané, Přerov – S obviněním ze dvou trestných činů, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy mládeže, předali olomoučtí policisté případ bývalého ivanovického kněze Vladimíra Krejsy státnímu zastupitelství. To má nyní rozhodnout, zda třiašedesátiletý muž usedne na lavici obžalovaných.

Opravy v Ivanovicích na Hané: kamenné kostky nahradí zámková dlažba

Ivanovice na Hané – Další ivanovické chodníky budou možná už po prázdninách v o dost lepším stavu. Opravy se v nejbližší době mají dočkat ty v Havlíčkově a Nádražní ulici.

Zprávy na webu Ivanovic na Hané už čte i automat

Vyškovsko - Časový údaj jako číslo s přesností na setiny dnes nikdo, kdo absolvoval přinejmenším základní školu, nepřečte. Kdo by si ale chtěl něco takového poslechnout, stačí navštívit internetové stránky Ivanovic na Hané. Místo například osmi hodin patnácti minut se akce koná v osm celých patnáct setin hod. Komicky znějící hlasové zprávy, nově předčítané i automatem, mají fungovat jako dobrá služba pro uživatele.

Pro zraněného motorkáře ve Švábenicích přistával vrtulník

Švábenice – Na hlavním průtahu Švábenicemi se krátce před sedmou hodinou večer střetl traktor s motorkou. Nehodu odnesl dvaadvacetiletý motorkář těžkým zraněním. Poté, co mu hasiči a policisté poskytli první pomoc, přivolali vrtulník, který zraněného přepravil do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích.

Opilý cyklista narazil do auta. To skončilo v příkopu

Ivanovice na Hané – Poměrně kuriózní dopravní nehoda, při níž hrál roli alkohol, se stala ve středu v sedm hodin večer v Ivanovicích na Hané. Cyklista narazil do osobního auta, které následně skončilo v příkopu.

Švábeničtí chystají opravu kříže z osmnáctého století

Švábenice – Téměř dvě a půl století starý hřbitovní kříž ve Švábenicích se dočká opravy. Vedení městyse už vybralo firmu, která ho zrestauruje, a jakmile získá veškerá povolení, rekonstrukce může začít.

Areál hasičské zbrojnice v Chvalkovicích se brzy rozroste. O zahradu

Ivanovice na Hané – Rozšířit svůj majetek o další pozemek se na svém posledním zasedání rozhodli ivanovičtí zastupitelé. Největší radost novinka udělá zřejmě nejmenším. Vedení města odsouhlasilo koupi zahrady za hasičskou zbrojnicí v Chvalkovicích na Hané.

Dál bez diváků: Ivanku za 40 korun ignorují

Ivanovice na Hané – Ve vzduchu visí otazníky o budoucnosti ivanovického kina Ivanka. Ve hře může být také jeho zavření. Po šestadvaceti letech.

Krajský verdikt: škola patří Ivanovicím

Ivanovice na Hané – Verdikt, o kterém si skoro rok Ivanovičtí nechávali zdát, se v uplynulých dnech stal skutečností. Vyslechli ho na půdě Krajského soudu v Brně a týkal se vlastnictví Základní školy Wiedermannova. Brněnský soudce se shodl se svým vyškovským kolegou, který objekt loni na začátku července přiřkl Ivanovicím na Hané.

Děti vyměnily školku za kulturní dům. Učni jim opravují záchody

Medlovice – Poměrně netradiční zázemí mají nyní děti, které navštěvují medlovickou mateřskou školu. Vedení obce ji muselo přesunout do kulturního domu. Důvodem je oprava a výstavba sociálního zařízení.

Dům s pečovatelskou službou získá nová okna a lepší výtah

Ivanovice na Hané - Přestože splňuje současné normy, rozhodlo se vedení Ivanovic na Hané nechat opravit výtah v místním Domě s pečovatelskou službou. Zastupitelé rozhodli, že do jeho obnovy letos město vloží stovky tisíc korun. A nepůjde o jedinou investici, které se do konce roku stavba dočká.

Ivanovičtí chtějí koupit Moučkův dům. A pak ho zbořit

Ivanovice na Hané – Velké množství dopravních nehod se podle vedení Ivanovic na Hané stalo na křižovatce Nádražní ulice a Dolních Valů. O tom, že je situace nepřehledná, vědí své i řidiči, kteří po ní jezdí. „Na protější straně ulice je sice zrcadlo, které hodně pomáhá, přesto pokaždé, když tudy jedu, zastavím, než vjedu do křižovatky, a pořádně se rozhlédnu. Pro jistotu. Nikdy si nemůžu být pořádně jistý, co se děje za rohem. Kvůli domu za něj není vidět," potvrdil například motorista Richard Možný.

Na chodníky dají letos v Ivanovicích 750 tisíc korun

Ivanovice na Hané - Stovky tisíc korun letos plánuje vložit ivanovická radnice do oprav chodníků. Největší z akcí v této oblasti bude investice do rekonstrukce toho, který vede z Nádražní ulice na Dolní Valy.

Cesta do Chvalkovic bude bezpečnější. Díky osvětlení

Ivanovice na Hané – Zatím potmě jsou nucení obyvatelé ivanovické místní části Chvalkovice na Hané chodit domů například z odpolední služby v továrně na opačném konci města. Chodník, který k nim vede z Ivanovic, totiž stále není osvětlený. Změnit se to má už letos.

Nové ivanovické hřiště nabídne lanové atrakce

Ivanovice na Hané – Najít vyžití pro děti předškolního věku přímo v centru Ivanovic na Hané nebo jeho těsné blízkosti zřejmě nebude už letos problém. V Malinovského ulici má vzniknout hřiště s několika moderními herními prvky.

Pití alkoholu v Ivanovicích? Vyhláška je zase přísnější

Ivanovice na Hané – Řešení, jak zatočit s opilými obyvateli potácejícími se v ulicích města s lahvemi alkoholu v rukách, hledají už řadu let v Ivanovicích na Hané. Vyhláška o zákazu pití alkoholu na veřejných místech už prošla několika rozšířeními, radnice ale stále čelí stížnostem lidí. Pijáci se totiž přesouvají z jednoho místa na druhé.

Ivanovičtí florbalisté zažili ztrátu i zisk

Adamov – Tak trochu jinak než zněl původní plán, přesto mají body, které chtěli. Ivanovičtí florbalisté se udrželi v poklidném středu tabulky.

Ivanovický florbal má jasný cíl. Chce jít v tabulce ještě výš

Ivanovice na Hané – Záchrana je v suchu, postup v nedohlednu. Přesto ivanovický florbal má o co hrát. V sázce je nejlepší sezonní výsledek klubové historie.

Kouč Trnka: Posily máme v hledáčku. A těšíme se na derby

Ivanovice na Hané /ROZHOVOR/ – Na nohejbalové mapě republiky se objevil až na přelomu století. Ale za patnáct let na ní udělal výraznou stopu, od příští sezony dokonce druholigovou. Takový vzestup zažil NK Rozvíz – Slovan Ivanovice na Hané, jak se jedenáctičlenná parta nadšenců pro Českou republiku tak úspěšného sportu jmenuje.

Památce v Ivanovicích navrátí sochy svatých

Ivanovice na Hané – Rozpočet pro letošní rok sice ještě vytvářejí a do žádných nových akcí se do jeho schválení nechtějí pouštět, některé investice už ovšem mají víceméně dané předem. Řeč je o Ivanovicích na Hané, které se zatím řídí rozpočtovým provizoriem. Přesto už teď vedení radnice tuší, kolik peněz bude investovat například do pokračování oprav sousoší svatého Floriána na Palackého náměstí.

Modernizace centra Ivanovic se odkládá. Kvůli penězům

Ivanovice na Hané - Fontánu, která by ozvláštnila vzhled Palackého náměstí v Ivanovicích na Hané, si přála obyvatelka města Hana Hanzlíková. Podle dřívějších slov starosty Jozefa Heretíka se právě i stavba kašny měla stát součástí modernizace středu města. Nyní má ale pro Hanzlíkovou a další místní, kteří se těšili na jeho oživení, vzkaz, který je nepotěší.

Na ivanovickou benzínku šel s kamenem. Bral alkohol

Ivanovice na Hané, Tučapy – Čerpací stanice v Ivanovicích na Hané se znovu stala terčem zloděje. Tentokrát si odnesl láhev značkového ginu, whisky a padesát kartonů cigaret různých značek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT