VYBRAT REGION
Zavřít mapu
SKÓRE ROVNOSTI: Zažili jste někdy šikanu?

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Zloděj se v okolí Orlovic projížděl autobusem

Orlovice – Svůj dětský sen si možná splnil neznámý pachatel, který si v noci ze soboty na neděli vyzkoušel řízení autobusu. Dopustil se hned tří trestných činů.

Zklamání. Florbalisté Sokola Ivanovice přivezli z Letovic jen bod

Letovice – V poledne zachránili na poslední chvíli alespoň remízu, odpoledne vyprodukovali jedinou přesnou ránu a ta stačit nemohla. Ivanovický florbal prostě v neděli zažil špatný den.

Akce Ivanovičtí naplánují až v příštím roce. Mají provizorium

Ivanovice na Hané – Stejně jako každý rok i v první třetině toho příštího budou Ivanovičtí hospodařit s rozpočtovým provizoriem. Zastupitelé ho schválili na svém posledním, prosincovém zasedání.

Florbalisté Sokola Ivanovice si pod stromeček přejí šest bodů

Ivanovice na Hané, Letovice – Kolaps by znamenal návrat nejistoty a blízkost hladiny sestupových vod. Úspěch naopak zřejmě definitivní klid do zbytku sezony. A okolnosti pasují florbalové Ivanovice před nedělním turnajem spíše do té druhé role.

Kdysi drátovali rozbité hrnce, žena teď keramiku

Ivanovice na Hané /REPORTÁŽ/ – Předtím než se z ivanovické kostelní věže rozeznělo předvánoční troubení, navštívili zájemci trh i prodejní výstavu. Odcházeli spokojení.

Modernější přechody budou v Ivanovicích až v příštím roce

Ivanovice na Hané - Od prvního čtvrtletí letošního roku, od doby, kdy ivanovická radnice začala vytvářet rozpočet pro letošní rok, se na půdě městského úřadu mluvilo o modernizaci několika přechodů pro chodce na hlavním tahu městem. Podle prvotních informací mělo k jejich úpravě dojít během letních prázdnin. To se ovšem nestalo. A nejčerstvější zprávy říkají, že to nebude ani do konce letošního roku.

Do městského úřadu přestalo zatékat. Střechu opravili dřív

Ivanovice na Hané - Místy děravá byla ještě nedávno střecha ivanovického městského úřadu. Aby do budovy nezatékalo, rozhodlo se vedení radnice nechat ji zrekonstruovat. Podnik, který vyhrál výběrové řízení, se měl do práce pustit v těchto dnech. „Všechno se ale dalo do pohybu mnohem rychleji a střecha už je opravená," informoval ivanovický starosta Jozef Heretík.

OBRAZEM: Švábeničtí školáci vystavují v muzeu

Švábenice – Obecní vlastivědné muzeum ve Švábenicích se rozhodlo věnovat výstavní síň v přízemí výtvorům místních školáků. Na výstavě pojmenované Život kolem nás očima dětí jsou k vidění jejich práce za několik uplynulých měsíců. Přístupná je do 2. března každou sobotu, neděli a svátky od dvou do pěti hodin odpoledne.

Vystříhal na půl milionu betlémových postav

Švábenice /REPORTÁŽ/ – Tisíc pětatřicet obyvatel má městys Švábenice. Kdyby jich měl o dvě stovky méně, na každého z nich by připadal jeden betlém. Přes padesát let je sbíral místní rodák Libor Pištělka a právě se mu plní jeho velké přání: vystavit je všechny pod jednou střechou. Švábenické muzeum je od soboty zřejmě jediným místem v republice, které se může pyšnit stálou expozicí čítající přes osm set kusů hlavně papírových betlémů pocházejících z několika koutů Evropy.

Auto v Ivanovicích na Hané havarovalo do domu

Ivanovice na Hané – Nárazem do domu skončila havárie dvou osobních aut, ke které došlo v úterý odpoledne na křižovatce Husovy a Žižkovy ulice v Ivanovicích na Hané. Vyžádala si tři zranění.

Kino Ivanka zavede diváky i na Mount Everest

Ivanovice na Hané – Pětidenní maraton dobrodružných filmů od úterý hostí kino Ivanka v Ivanovicích na Hané. Nejen nadšencům, kteří s oblibou sledují extrémní sporty, se na širokoúhlém plátně představí zhruba dvacítka snímků. Jedenáctý mezinárodní festival outdoorových filmů, který se v Ivanovicích koná podruhé, startuje v sedm hodin večer.

Málkovičtí si do čela zvolili nového starostu. Je neuvolněný

Moravské Málkovice – Zastupitelé Moravských Málkovic si zvolili ze svých řad nového starostu, který usedl do křesla po nedávno zemřelém Janu Boudovi. Stal se jím František Přikryl, jenž ve vesnici působil jako místostarosta.

Lidé z Ivanovic na Hané zaplatí vyšší daň za domy

Ivanovice na Hané – O pár centimetrů hlouběji do kapsy si budou muset od příštího roku sáhnout obyvatelé Ivanovic na Hané. Zastupitelé totiž rozhodli, že zvýší koeficient pro výpočet daně z nemovitosti. „A to z čísla jedna na dva. Vím, že není zrovna vhodná doba pro zdražování, ale na druhé straně je nezbytné zajistit bezpečí našich obyvatel," odůvodnil návrh ivanovický starosta Jozef Heretík.

Na ivanovické sousoší dostali příspěvek přes 200 tisíc korun

Ivanovice na Hané – Renovace sousoší svatého Floriána na Palackého náměstí v Ivanovicích na Hané začala loni. Na zimu z něj město nechalo odstranit sochy, které ho zdobily. Teď radnice získala dotace na opravu jedné z nich. „Jde o peníze na sochu anděla. Krajský úřad nám na ni věnoval sto padesát tisíc korun," potvrdil ivanovický starosta Jozef Heretík.

V Ivanovicích rozšířili zákaz pití alkoholu na veřejnosti

Ivanovice na Hané - Z podnětu strážníka se vedení Ivanovic na Hané rozhodlo rozšířit okruh míst, kde lidé nesmějí ve městě popíjet alkohol. Výjimky zůstanou stejné. Lidé krok radnice vítají.

Moravské Málkovice truchlí. Zemřel starosta Jan Bouda

Moravské Málkovice - Smutná událost otřásla v úterý Moravskými Málkovicemi. Po těžké nemoci zemřel dlouholetý starosta obce Jan Bouda.

AKTUALIZOVÁNO

Ženu z Ivanovic na Hané pokousali psi. Zemřela

Ivanovice na Hané – Na následky psího pokousání zemřela na začátku tohoto týdne žena z Ivanovic na Hané. Podle policejních informací byla chovatelkou zvířat, která na ni zaútočila. Jako první informaci přinesl server týdeníku 5+2.

Část chodníku si lidé v Medlovicích postavili svépomocí

Medlovice - Dvě stě metrů nového chodníku zajistí už brzy bezpečnost obyvatel Medlovic na cestě od přestupního uzlu integrovaného dopravního systému nazvaného Rozcestí do obce. A to nejen díky dotaci, ale také nasazení několika místních.

Zloděj řádil na hřbitově, z hrobů ukradl žulové desky

Švábenice – Dvě žulové desky ze dvou hrobů zmizely začátkem týdne ze hřbitova ve Švábenicích. V pátek o krádeži informovala mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková. Majitelům hrobů vznikla škoda za 37 tisíc korun. „Zloděj se vydal na volně přístupný obecní hřbitov. Žulové desky, které ukradl, sloužily jako kryt hrobů. Po pachateli policisté pátrají," informovala Šebková.

Ivanovičtí budou slavit babí léto. Pozvali legendární Turbo

Ivanovice na Hané – Odpoledne plné koncertů a zábavy čeká v sobotu na malé i velké návštěvníky letního kina v Ivanovicích na Hané. Město se totiž stane dějištěm už třetího ročníku festivalu zvaného Slavnosti Babího léta.

Na medlovickém hřišti přestupky ignorovali. Kvůli dětem

Medlovice /REPORTÁŽ/ – Houkání policejních sirén rozléhající se Medlovicemi už zdálky upozorňuje, že obec nezažívá odpoledne jako každé jiné. Naštěstí pro její obyvatele se ve vesnici neodehrává žádná zběsilá honička s pirátem silnic, jak se může zdát. To se jen policejní auto prohání po místním sportovním hřišti.

Okolí potoka ožije novými stromy, jeho dno se zvedne

Medlovice - Do opravných prací okolo potoka protékajícího obcí se pouští vedení Medlovic. „Jedná se o složitější projekt. V první řadě dojde ke zpevnění a úpravám koryta potoka. Jde nám zejména o to, aby se zpomalil tok vody a zabránil jejímu vylití do krajiny. Toho dosáhneme tím, že zvedneme dno a břeh vyztužíme kameny," popsal postup prací medlovický starosta Bohuslav Klemsa.

Muž v Ivanovicích ujížděl policistům. Z auta nechtěl

Ivanovice na Hané – Další řidič, který chtěl vyzkoušet své řidičské schopnosti v konkurenci policejní hlídky, pohořel včera v Ivanovicích na Hané. Okolo půl desáté dopoledne se snažil uniknout policejní kontrole.

Ve Švábenicích vyměňují pláště. Pomůže jim dotace

Švábenice - Práce na zateplení a opravách budovy základní školy začaly ve Švábenicích. „Jedná se o velkou rekonstrukci. Zateplení se bude týkat jednak výměny oken v tělocvičně a jednak výměny obvodového pláště budov tělocvičny, školy a sociálního zařízení," popsal rozsah prací švábenický starosta Josef Kubík.

Tragédie v Orlovicích: Pekařské auto zabilo mladého muže

Orlovice – Zřejmě nešťastná náhoda stojí za smrtí devětadvacetiletého muže, kterého smetlo projíždějící auto. Tragédie se stala v noci ze soboty na neděli. „Pekařský vůz projíždějící Orlovicemi směrem na Moravské Málkovice srazil po třetí hodině ráno devětadvacetiletého muže. Na místě zemřel," informovala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Na dálnici D1 na Kroměříž chystají novou benzínku

Ivanovice na Hané – Zatímco v úseku dálnice D1 z Vyškova na Brno jsou dvě čerpací stanice, řidič jedoucí po hlavním tahu z okresního města na Kroměříž si po cestě nemá možnost natankovat. To by se mohlo zřejmě už brzy změnit. Soukromý investor plánuje postavit benzínku u Ivanovic na Hané.

Děti potěší nové sociální zařízení. Opravené bude i schodiště

Moravské Málkovice – Dvou set tisícová dotace od Jihomoravského kraje pomáhá vedení Moravských Málkovic s výstavbou nových sociálních zařízení v budově základní školy.

Cyklostezka v Ivanovicích bude nejdřív příští rok na podzim

Ivanovice na Hané – Vyškovští úředníci vydali v uplynulých dnech povolení ke stavbě polní cesty na hoštickém ivanovickém a medlovickém katastru. Ta má být pokračováním stezky vedoucí z Vyškova přes Topolany a končící kousek před Ivanovicemi na Hané.

Nový chodník a pás zeleně oddělí pěší od provozu ze silnice

Medlovice - Sto osmdesát metrů chodníku ve spodní části obce budou renovovat v Medlovicích. Starý chodník se už rozpadal, nutně tak potřebuje opravit.

AKTUALIZOVÁNO

V Ivanovicích přistával vrtulník. Kvůli nehodě motorky

Ivanovice na Hané – Náraz do radlice traktoru a do sloupu elektrického vedení a těžká zranění spolujezdkyně. Taková je pondělní bilance nehody, která se stala v ivanovické ulici Osvoboditelů. Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne se tam motocykl značky Kawasaki srazil s traktorem.

Ivanovický strážník si zatím vytváří respekt. Bez násilí

Ivanovice na Hané - Tři měsíce od zavedení městské policie v Ivanovicích na Hané se v místních ulicích poprvé 1. července objevil strážník. Skoro dvoumetrový Ivan Gibala má několikaleté zkušenosti jako člen státní policie v Rousínově a také městské v Praze.

Ivanovice čekají na povolení k prodloužení stezky k hřišti

Ivanovice na Hané – Nechat zpevnit koryto potoka a vytvořit most musí ivanovická radnice v souvislosti s prodloužením cyklostezky, která teď vede z Vyškova a končí kousek před Ivanovicemi na Hané. Vedení města ji chce nechat protáhnout až ke sportovnímu areálu Rozvíz.

AKTUALIZOVÁNO

Tragická nehoda na dálnici D1 u Ivanovic: dva lidé zemřeli

Ivanovice na Hané – Nehoda osobního auta značky Chrysler uzavřela na několik hodin dálnici D1 mezi 236. a 241. kilometrem ve směru z Vyškova na Kroměříž. Bilance nedělní ranní havárie je tragická – dva lidé zemřeli, jeden se zranil. „Nehoda se stala po čtvrté hodině ráno na 239. kilometru. Řidič nezvládl řízení a narazil do betonového mostku. Dva lidé havárii nepřežili. Proč se tak stalo, stále vyšetřujeme," informoval krajský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ivanovice na Hané vyhrály soud o základní školu

Ivanovice na Hané – Po dvacet let stát nevložil žádné peníze do ivanovické Základní školy Wiedermannova, ačkoliv byl jejím majitelem. Od roku 1950, kdy budovu znárodnil, se o ni staralo město. A to nyní vyhrálo spor o určení vlastnictví.

Ivanovice bojují o základní školu. Před soudem

Ivanovice na Hané - Stání u soudu ohledně vlastnictví Základní školy ve Wiedermannově ulici v Ivanovicích na Hané za sebou mají zástupci města a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Verdikt zatím nepadl, a tak stále visí otazník nad tím, kde usednou budoucí ivanovičtí prvňáčci do školních lavic.

Florbalisté uzavřeli sezonu v Brně. Přátelským Hummel cupem

Brno, Ivanovice na Hané – Po těžké sezoně zasloužený relax. Sice také na hřišti s florbalovou holí v ruce, ovšem v rámci čtyřdenní pohodové „jízdy". Brněnský Hummel open game opět splnil očekávání. Od čtvrtka do neděle bavil stovky nadšenců populárního sportovního odvětví s děrovaným míčkem. Jeho součástí byly z Vyškovska už tradičně Ivanovice na Hané.

Ivanovický strážník vzbudí respekt i figurou

Ivanovice na Hané – Ozbrojené přepadení čerpací stanice na začátku letošního roku bylo jednou z posledních kapek, která přiměla zastupitele Ivanovic na Hané k zavedení městské policie. Podle původního plánu měl historicky první strážník nastoupit v dubnu, místní se ho ovšem dočkali až dnes. Podle vedení města se může stát postrachem vandalů a problémových obyvatel nejen díky své funkci. „Je hodně vysoký, sotva se vejde do dveří. Určitě bude budit respekt také díky svojí postavě," zmínil na zasedání zastupitelů ivanovický starosta Jozef Heretík.

Ve Fondu na obnovu bydlení je posledních 50 tisíc

Ivanovice na Hané - Už jenom jeden zájemce z Ivanovic nebo Chvalkovic na Hané, který uvažuje o rekonstrukci svého domu, může místní radnici požádat o poskytnutí výhodné půjčky. Ve Fondu na obnovu bydlení, ve kterém bylo na začátku roku dvě stě tisíc korun, zůstala už jen čtvrtina.

Na povodně přispějí Ivanovičtí padesát tisíc

Ivanovice na Hané - Poskytnout dar na odstraňování škod vzniklých při povodních se rozhodli také ivanovičtí zastupitelé. Ve městě se krátce po ničivých událostech pořádala humanitární sbírka, kdy lidé nosili potřeby k úklidu, oblečení a další věci, nyní do jedné z postižených vesnic poputují peníze.

Do přechodů pro chodce se pustí letos v létě

Ivanovice na Hané - Začít s rekonstrukcí přechodů pro chodce chce co nejdřív ivanovická radnice. Práce už mohly být v plném proudu. Vyskytl se však problém. „Projekt na jeden přechod jsme museli pozměnit, protože jsme nedostali povolení od jednoho majitele, přes jehož pozemek měl vést," informoval ivanovický starosta Jozef Heretík.

Ivanovice koupí zametací auto. Také díky dotaci

Ivanovice na Hané – Omezit prašnost ve městě se rozhodli zastupitelé Ivanovic na Hané. Na svém posledním zasedání odsouhlasili podmínky výběrového řízení na nákup speciálního zametacího auta a budou hledat dodavatele.

Zakázat hazard? Ivanovice se rozhodnou na konci roku

Ivanovice na Hané – Regulovat, nebo ne? V Ivanovicích na Hané nemají v otázce hazardu stále jasno. Jde totiž o jediný zdroj financování sportu a jiných volnočasových aktivit ve městě. „Proto je pro nás složité rozhodnout se, jak regulovat hazard," uvedl ivanovický starosta Jozef Heretík. Přestože příjmy z hazardu podle něj nejsou nijak vysoké, pořád jsou jisté.

Zbraň na pochůzce? Ivanovický strážník čeká na licenci

Ivanovice na Hané - Ze začátku jen s obuškem za pasem bude chodit strážník nově zavedené městské policie v Ivanovicích na Hané Ivan Gibala místními ulicemi. Aby mohl nosit zbraň, čeká vedení města vyřizování povolení. „Potřebujeme získat licenci, do té doby není možné zakoupit pistoli. Do čtrnácti dnů, kdy se má strážník ujmout funkce, to nezvládneme," potvrdil ivanovický starosta Jozef Heretík.

Díky učňům vyroste v Medlovicích hřbitovní zeď

Medlovice - Do opravy sklepa, který slouží k ukládání techniky pro údržbu obce, se pustili v Medlovicích. Na pomoc si pozvali učně Střední odborné školy a Středního odborného učiliště ve Vyškově. „Uzavřeli jsme smlouvu a přesto, že jsou tady na praxi jen několik dní, jsme s nimi spokojení," pochvaloval si medlovický starosta Bohuslav Klemsa.

Ivanovice a Křenovice chtějí pomoci zatopeným oblastem

Vyškovsko – Jakékoliv oblečení, lůžkoviny, hračky a další věci potřebné v domácnosti můžou na začátku příštího týdne nosit zájemci do Ivanovic na Hané. Město totiž ve spolupráci s Diakonií Broumov bude pořádat mimořádnou sbírku na pomoc oblastem postiženým povodněmi.

Ve Švábenicích vytvoří stálou expozici betlémů

Švábenice - Rozsáhlou výstavu betlémů z vlastnictví místního sběratele Libora Pištělky už brzy nabídne k prohlídce Vlastivědné muzeum ve Švábenicích. Ke konci se totiž chýlí rekonstrukce střechy a půdy, kde bude expozice umístěná. „Termín dokončení je stanovený na 30. června. Vypadá to ale, že budeme mít hotovo asi o týden dřív," informoval švábenický starosta Josef Kubík.

Ivanovice brzy dostanou zelené plíce

Ivanovice na Hané – Vířící se prach usedající na okna domů trápí hlavně za suchých dnů obyvatele Ivanovic na Hané, kteří bydlí v Družstevní ulici. Potíže způsobuje těžká technika, která převáží ornici ze stavby společnosti Fischer na pozemek, který dřív fungoval jako dobývací prostor.

Fotbalové Švábenice se těší na Jana Marošiho

Švábenice, Soběšice – Po sérii zaváhání zase ukázat svoji sílu. Potěšit domácí fandy. Odskočit dotírajícím pronásledovatelům ze středu tabulky. A na dálku podat pomocnou ruku Bohdalickým.

Rozhlas hlásí hlouposti, myslí si někteří lidé v Ivanovicích

Ivanovice na Hané – Půl kila tlačenky za čtyřiatřicet korun, stejné množství zabijačkového guláše za sedmatřicet, různé druhy paštik za devět devadesát. I tak zní informace, které se několikrát týdně dozvídají obyvatelé Ivanovic na Hané prostřednictvím obecního rozhlasu.

Mateřinku přes léto uzavřou. Kvůli zvyšování počtu míst

Ivanovice na Hané - Až pětasedmdesát dětí pojme od nového školního roku Mateřská škola v Ivanovicích na Hané. Zvýšení kapacity ze současných pětašedesáti míst by podle vedení města mělo vystačit na několik dalších let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT