VYBRAT REGION
Zavřít mapu
SKÓRE ROVNOSTI: Zažili jste někdy šikanu?

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Ivanovice ušetří na zateplení základní školy. 200 tisíc korun

Ivanovice na Hané – Zhruba dvě stě tisíc korun ušetří ivanovická radnice na zateplení na základní škole ve Wiedermannově ulici díky výběrovému řízení. Firma, kterou komise vybrala, opravy podle nabídky udělá za půldruhého milionu korun.

Ivanovice na Hané můžou mít dva strážníky

Ivanovice na Hané – Nový strážník nastoupí 1. července. V současné době pracuje u pražské městské policie. Tak zněla odpověď ivanovického starosty Jozefa Heretíka na dotaz jednoho z členů zastupitelstva na posledním, mimořádném, zasedání. Na jeho odpovědi by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem před dvěma měsíci neuvedl, že strážník zvolený komisí ve výběrovém řízení nemá platné oprávnění pro výkon funkce a musí na školení. Z toho se má vrátit v prosinci.

Atraktivní derby sousedů skončilo smírem

Švábenice - Favorit ze Švábenic zahodil několik šancí a poslední hosty z Ivanovic na Hané neudolal. Naopak v závěru mohl domácí šokovat Olejníček.

Pohádková ves: nejlepší odměna byla od čarodějnice

Švábenice – Městys Švábenice se zhruba tisícovkou obyvatel zažije turistický boom. Na jedno odpoledne se změní v útočiště čarodějnic a mnoha dalších nadpřirozených bytostí. A jak předpokládají organizátoři akce Pohádková ves, přiláká stovky turistů.

Škola v Ivanovicích na Hané si na opravu počká

Ivanovice na Hané – Schvalovat dodavatele oprav bývalé školy ve Wiedermannově ulici v Ivanovicích na Hané budou příští týden zastupitelé. Jde totiž o zakázku převyšující jeden milion korun, která musí projít jejich hlasováním. „Protože půjde o akci, na niž máme dostat dotace, musíme do 28. května informovat Státní fond životního prostředí o různých náležitostech. Mezi ně patří i výběr dodavatelské firmy. Proto se ve středu sejdeme na mimořádném zasedání," informoval ivanovický starosta Jozef Heretík.

Moderátor Rosák: Své první grotesky jsem viděl v ivanovickém kině

Ivanovice na Hané /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Kultivovaný projev, pečlivě zastřižený knírek a usměvavá tvář. Rozhlasový a televizní moderátor, scénárista a příležitostný herec Jan Rosák téměř tři desítky let přitahuje k televizním obrazovkám i rozhlasovým přijímačům miliony lidí. Rodák z Ivanovic na Hané známý mimo jiné i pro svou spisovnou češtinu se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

Ivanovičtí zahájili opravy cest. Pustí se do silnice v Okružní ulici

Ivanovice na Hané – Po novém chodníku ze zámkové dlažby chodí už několik dní obyvatelé Ivanovic na Hané do zdravotního střediska. S příchodem teplého počasí se dělníci mohli pustit do plánované opravy a v současné době ji mají za sebou.

Florbalové Ivanovice to zvládly. Zůstanou v lize

Slavkov u Brna, Ivanovice na Hané – Sice ne stoprocentní, ale dostačující. Těžkou situaci ivanovičtí florbalisté ustáli a odměna je nemine, slaví záchranu. Nakonec se ukázalo, že se o ni nemuseli bát.

V Ivanovicích na Hané se srazila dvě auta

Ivanovice na Hané – Srážka dvou osobních aut zkomplikovala v pátek před půl třetí odpoledne dopravu v Ivanovicích na Hané. Nehoda se stala v Tyršově ulici, lehce se při ní zranili dva lidé.

V duelech o přežití budou florbalisté Ivanovic kompletní

Ivanovice na Hané – Půlroční florbalové dění uzavře po bučovické euforii z minulého týdne další vrchol sezony. Tentokrát z opačného pólu tabulky.

Béčko florbalových Ivanovic opět pokořilo lídra

Ivanovice na Hané – Zářit takhle celou sezonu, možná by se promíchaly i postupové karty. To asi napadlo florbalisty Ivanovic na Hané B a jejich příznivce po posledním turnaji jihomoravského přeboru mužů. Rezervní výběr sokolů dokázal udolat už po druhé za poslední měsíc aktuálně vedoucí družstvo divize A, v tomto případě SFK Slovácko-FATR Dubňany.

Ivanovice na Hané se soudí se státem o školu

Ivanovice na Hané – Víc než rok už řeší vedení Ivanovic na Hané vlastnictví školní budovy, která stojí ve Wiedermannově ulici. Ačkoliv se o ni totiž město stará a investuje do ní, podle zákona pořád patří státu. Ani po vleklých jednáních ale zástupci radnice a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nedospěli k závěru, který by obě strany uspokojil.

Nová hala Fischeru v Ivanovicích vyroste poblíž pravěkého pohřebiště

Ivanovice na Hané – Stavební ruch už několik dní panuje v areálu firmy Fischer automotive system v Ivanovicích na Hané. Podnik totiž dostal povolení na stavbu nové výrobní haly, která má dát od září práci desítkám lidí.

Ivanovice bojují s černou skládkou. Pomůže silnice od státu

Ivanovice na Hané – Nepotřebné haraburdí z domácností a velké množství dalších odpadků můžou vidět lidé, kteří jezdí po cestě z Ivanovic na Hané do Hoštic. V dohledné době však budou mít ti, kteří si pro odkládání nefunkčních a přebytečných věcí místo oblíbili, smůlu. Ivanovice totiž cestu získají do vlastnictví, a jejich vedení se chystá zabránit lidem v přístupu na silnici.

Přepadl benzínku, aby měl na alkohol. Stráví 4,5 roku za mřížemi

Vyškov, Ivanovice na Hané – Kvůli pár tisícovkám, které údajně potřeboval na alkohol, si posedí čtyři a půl roku za mřížemi šestadvacetiletý Ladislav Sivak, který v polovině ledna přepadl benzinovou stanici v Ivanovicích na Hané. O jeho vině rozhodl v polovině týdne Okresní soud ve Vyškově.

Florbalové Ivanovice se znovu namočily do sestupových vod

Rousínov – Zdálo se, že už mají klid. Mlčky už možná pomaličku začali slavit záchranu ligové účasti i pro příští rok. Jenže ouha, je tu problém.

Málkovičtí postaví novou hasičku. Místo bývalé hospody

Moravské Málkovice – Někdejší pohostinství s přilehlým sálem se má v Moravských Málkovicích postupně začít měnit na hasičskou zbrojnici. Obec totiž nemá kde parkovat hasičská auta, a tak potřebuje nové prostory.

Ivanovice nechají zateplit školu ve Wiedermannově ulici. Hledají dělníky

Ivanovice na Hané - Dodavatelskou firmu, která se pustí do rekonstrukce budovy Základní školy ve Wiedermannově ulici v Ivanovicích na Hané, hledá vedení města. Protože jde o zakázku, jejíž hodnota se bude pohybovat v rozmezí jednoho až tří milionů korun, museli její znění odsouhlasit nejprve městští zastupitelé.

Ivanovičtí: Pro supermarket chybí pozemky

Vyškovsko – Osm. Tolik supermarketů je v současnosti možné najít na Vyškovsku. Srovnatelně velké Blanensko jich má přitom hned třináct. Pro řetězce není vyškovský okres příliš lákavý, protože bývá problém najít v katastru menších měst dostatečně velký pozemek pro stavbu. Nebo se obchody podle společností nevyplatí. Drtivá většina jich tak je ve Vyškově. Výjimkou je Slavkov u Brna, kde Penny Market ještě letos doplní nový Interspar.

Ivanovičtí florbalisté splnili krizový plán

Dubňany – Jistotu stále nemají, jsou k ní ale zase o krok blíž. Možná už to bude k záchraně ligové příslušnosti stačit.

Nové náměstí? O podobě můžou rozhodnout i lidé

Ivanovice na Hané – Víc stromů a květin, nová dlažba a zřejmě i fontána. To všechno se stane součástí Palackého náměstí v Ivanovicích na Hané. Radnice ho totiž chce nechat zrekonstruovat. Svou podobu náměstí změní už v příštím roce.

Ivanovičtí zmodernizují přechody. Přibudou světla i semafory

Ivanovice na Hané - Jediný semafor, a ke všemu třicet let starý, usměrňuje chodce, kteří chtějí přejít přes cestu v Ivanovicích na Hané. U ostatních přechodů se lidé musejí spoléhat sami na sebe. A v neposlední řadě nejsou osvětlené ani zebry. Situace proto neodpovídá normám a Ivanovičtí se ji rozhodli vyřešit.

Ivanovicím zbude v rozpočtu rezerva. 850 tisíc korun

Ivanovice na Hané – Ještě teď se vedení ivanovické radnice řídí rozpočtovým provizoriem. Už má ovšem vytvořený rozpočet pro letošní rok. Jednou z velkých akcí bude příprava stavby garáží.

Florbalisté Ivanovic doma chtějí maximum

Ivanovice na Hané - Jsou na tom lépe než loni, klubová očekávání ale byla před sezonou vyšší. V sobotu je mohou přeci jen částečně naplnit.

Ivanovice udolaly buldoky. K záchraně mají blíž

Křenovice – Obávali se zřejmě rozhodujícího zápasu o ligovou záchranu, zvládli ho. Horší už to bylo s cestou na turnaj.

Zájemců o místo strážníka je dvanáct. Čekají je pohovory

Ivanovice na Hané - Kdo bude bdít nad pořádkem v Ivanovicích na Hané, to už brzy rozhodne vedení města. Ve středu skončila možnost podat přihlášky na tuto pozici a v nejbližších dnech budou zástupci radnice otevírat obálky.

Nová hala v Ivanovicích: práce i pro 250 lidí

Ivanovice na Hané – Padesát letos, dalších padesát příští rok a stejně tak i v roce 2015. Minimálně sto padesát lidí chce během tří let zaměstnat vyškovský podnik Fischer v Ivanovicích na Hané, kde má svoji pobočku. Už letos se totiž její areál rozroste o novou výrobní halu, ve které může najít novou práci až dvě stě padesát nezaměstnaných.

Devítiletá tanečnice postoupila do Nizozemí

Medlovice - Když se Lucie Nejedlá z Medlovic narodila, byla o něco větší než dlaň dospělého člověka. Její rodiče měli strach, aby vůbec přežila a mohli si ji odvézt z porodnice. Dnes je jí devět let, sice je stále nejmenší ve třídě, ale na sportovním poli, hlavně v tanci, se jí vyrovná jen málokdo. Oblíbila si street dance a sklízí jeden úspěch za druhým. Teď se představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

Městská policie bude. Ivanovičtí už hledají strážníka

Ivanovice na Hané – Získat informace od zkušenějších kolegů vyjeli ve středu do Vyškova zástupci ivanovické radnice. Zamířili za vyškovskými strážníky, aby zjistili, co všechno bude potřeba k zavedení městské policie. Její zřízení zastupitelé Ivanovic na Hané odsouhlasili před čtrnácti dny.

Vedení Ivanovic rozhodlo: problémová rodina musí pryč

Ivanovice na Hané - Otázka bezpečnosti je v Ivanovicích na Hané znovu tématem číslo jedna. Jak nedávno Vyškovský deník Rovnost upozornil, zloděj tam před několika dny přepadl čerpací stanici. Na ivanovickém Palackého náměstí zase dva chlapci napadli žákyně místní základní školy a jeden z nich je dokonce ohrožoval nožem.

Získat dotace navíc bude mnohem složitější

Ivanovice na Hané – Když loni přišli zástupci sportovních nebo jiných oddílů požádat ivanovickou radnici o peníze na opravu zázemí nebo pořádání nějaké soutěže, finanční injekci většinou bez problémů dostali v kterékoliv části roku. Odteď už ale budou mít s velkou pravděpodobností smůlu. Pokud si tedy nestihnou naplánovat všechny akce do poloviny února.

Na pumpě vyhrožoval bombou, do 24 hodin byl ve vazbě

Ivanovice na Hané – Rekordně krátký čas stačil kriminalistům z Vyškovska na to, aby zadrželi muže, který přepadl obsluhu na ivanovické čerpací stanici.

Cíl florbalistů Ivanovic je jasný: poskočit nahoru

Ivanovice na Hané – V případě stoprocentního zisku vzestup třeba až na šesté místo. Nejhorší scénáře naopak můžou znamenat pořádné namočení do sestupových vod.

V důležité bitvě ivanovičtí florbalisté obstáli

Tišnov – Jednou výhrou získali šest bodů, alespoň co do sestupových počtů. Nejsou zdaleka v bezpečí, ale ve zbytku sezony se jim bude lépe dýchat.

Ivanovičtí nově ušetří na poplatcích za psy

Ivanovice na Hané – Kvůli změnám některých zákonů musela města v regionu novelizovat své vyhlášky. Díky tomu například někteří lidé z Ivanovic na Hané ušetří na poplatcích za psy. „Aktualizovali jsme obecně závaznou vyhlášku o místních poplatcích. Někteří lidé žijící v rodinných i bytových domech od příštího roku zaplatí méně za doma chované psy," informoval ivanovický starosta Jozef Heretík.

Kvůli příkazu k zatčení muž raději skočil do potoka

Švábenice – Neobvyklý průběh měla běžná silniční kontrola ve Švábenicích. Šofér bez řidičského průkazu totiž při ní vyzkoušel teplotu vody v potoce. „Policisté v pondělí kolem sedmé hodiny večer zastavovali osobní auto značky Daewoo Nubira. Jeho řidič ale zastavit nechtěl a snažil se policisty obelstít tím, že odbočil vlevo na místní komunikaci. Tam zastavil ve slepé ulici a vyběhl ven z auta. Pak skočil do potoka, kde ho ale policisté dostihli," informovala o případu vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.

Popeláři budou do Ivanovic jezdit jen dvakrát v měsíci

Ivanovice na Hané – Nejčastějšími dlužníky poplatků za svoz komunálního odpadu jsou lidé, kteří mají adresu trvalého bydliště na městském úřadě, jsou dlouhodobě v nemocnici, mimo republiku nebo ve výkonu trestu. V Ivanovicích na Hané už tito dlužníci mají městu zaplatit přes sto tisíc korun. Radnice proto kvůli nim prodlouží interval svozu odpadu.

Obyvatelé Ivanovic budou mít ve městě víc sportovních hřišť

Ivanovice na Hané – Skoro rok a čtvrt trvalo vedení Ivanovic na Hané, než dotáhlo do konce změnu číslo jedna územního plánu. Zastupitelé ji odsouhlasili loni v červnu, ale až na svém čtvrtečním zasedání ji vydali. „Proces trval asi patnáct měsíců. Podařilo se nám změnit dvě lokality na sportovní a rekreační a jednu na stavební," informoval ivanovický místostarosta Vlastislav Drobílek.

Rozpočet Ivanovic bude zase provizorní, stejně jako loni

Ivanovice na Hané – Stejně jako v loňském roce, ani letos Ivanovice na Hané neodstartují nový rok se schváleným rozpočtem. Jak zaznělo na čtvrtečním zasedání zastupitelstva, v prvním čtvrtletí 2013 Ivanovičtí budou vycházet z rozpočtového provizoria.

Ivanovice na Hané si na strážníky ještě počkají

Ivanovice na Hané – O krok blíž větší bezpečnosti ve městě mohli být od čtvrtka obyvatelé Ivanovic na Hané. V obci totiž pořád chybí stálí strážci pořádku. Na svém posledním zasedání zastupitelé rozhodli, že problém zřízení městské policie nebo inspektora, který by bděl nad Ivanovicemi, vyřeší na dalším jednání. To je naplánované na čtvrtek. Ale mluvit o zvýšení bezpečnosti se tam nakonec nebude.

Ivanovičtí florbalisté nastoupí proti lídru a druhému

Ivanovice na Hané – Podat co nejlepší výkon, bojovný i taktický. Vzdorovat, co to jen půjde. A třeba i uzmout nějaký ten bodík.

Ivanovická Bioveta zajistí lepší podmínky koním a rozšíří výrobu

Ivanovice na Hané – Sedm koní patřící ivanovickému podniku Bioveta, který se specializuje zejména na výrobu veterinárních léčiv, se zřejmě dočká lepších podmínek. Potvrdil to ředitel společnost Libor Bittner.

Málkovičtí školáci se už učí na nových počítačích

Moravské Málkovice, Nemochovice - Osm nových počítačů koupila do svých tříd Základní škola v Moravských Málkovicích. Jejich pořízením navázala na nákup interaktivních tabulí, které používá už od léta. Na novou techniku získala škola dotaci.

Opilá řidička zničila v Dětkovicích elektroměr

  Dětkovice – Vystřízlivět za volantem se v sobotu časně ráno rozhodla sedmadvacetiletá řidička Fordu Fiesta, která jela směrem od Švábenic na Pačlavice. V Dětkovicích nezvládla řízení. Vyjela ze zatáčky a skončila s autem na trávníku. „Potom vjela na chodník, srazila elektroměr a zastavila kousek od rodinného domu. Z havárie vyvázla bez zranění, v dechu jí ovšem policisté naměřili přes jedno promile alkoholu," informovala mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.

Starosta Medlovic: Starosta bez účetní nemá vůbec smysl

Medlovice /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Bohuslav Klemsa byl čtyři roky místostarostou Medlovic, nyní je v druhém volebním období v pozici starosty obce. Pokračování na postu by se nebránil, práce má před sebou podle svých slov pořád dost. Tu hotovou pak pro potřeby obce rád fotografuje.

V Dětkovicích plánují rekonstrukci přes půl století starého potrubí

Dětkovice - Část kanalizace opravily před koncem roku Dětkovice. Skončila tak první etapa rozsáhlejších prací, které v obci vypuknou v příštím roce. Silnice se má dočkat nového povrchu, a tak bylo nutné nejdříve zrekonstruovat potrubí pod ní.

Medlovičtí musí myslet také na splátky. Kvůli kanalizaci

Medlovice – Řada obcí Vyškovska se dál obává, že nestihne postavit veřejnou kanalizaci do určeného termínu. A to kvůli nedostatku peněz. Postavit splaškovou kanalizaci tak může být zejména pro menší dědiny potíž. Orlovice, Medlovice a Moravské Málkovice se už před lety spojily, aby výstavbu kanalizace, která má být hotová do roku 2015, urychlily.

Plánům obce musí pomoct dotace. Třeba se zastřešením

Moravské Málkovice - Několik větších oprav si naplánovaly na příští rok v Moravských Málkovicích. Zaměří se na školu, zeleň a plánují pokračovat v rekonstrukci sportovního areálu. Vedení obce věří v pomoc z dotací.

Ivanovický florbal má nabitý program

Ivanovice na Hané – Dvě mužstva, dvě haly, čtyři zápasy, co nejvíc zásahů do černého a hlavně bodů.

Fotbalové kabiny v Moravských Málkovicích mají novou fasádu

Moravské Málkovice - Ještě před začátkem zimy chtěli Málkovičtí stihnout několik menších oprav v obci. V říjnu se tak nové střechy dočkala kaplička na návsi. Obecní úřad, ubytovna a fotbalové kabiny zase mají novou fasádu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT