VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Švábeničtí našli na dvoře víc než metr dlouhého hada

Švábenice – Byl víc než metr dlouhý a vyvolal paniku. V pátek odpoledne zaznamenali policisté na tísňové lince neobvyklý telefonát. Obyvatelé domu ve Švábenicích žádali o pomoc v případě nečekaného nálezu. „Objevili totiž na svém dvoře víc než metr dlouhého hada. Na místo přijeli vyškovští kolegové," informovala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Menší výdaje na topení. Budovu s obecními byty nebo školní družinou zateplí

Švábenice - Budova ve Švábenicích, kde se nachází šest obecních bytů, školní jídelna, kuchyně a družina, se dočká zateplení.

Od lékaře k autobusu se půjde lépe. Ivanovice na Hané opraví chodník

Ivanovice na Hané – Jakmile se vyškovská oblast Správy a údržby silnic pustí do opravy cesty na Dřevnovice na Prostějovsku, vrhne se také vedení Ivanovic na Hané do rekonstrukce chodníku, který vedle silnice vede.

Ať pro dodávku používá průjezd, chtějí lidé. S parkováním jim má pomoci petice

Ivanovice na Hané - Průjezd plný odpadků a dalších věcí, takže nájemníci jednoho z domů včetně majitele, který v něm má obchod, svá auta nechávají jinde. Na parkovišti u radnice, kde je jen sedm míst. A jejich sousedé z okolních domů, kde nejsou vjezdy, musí stát v ulici. Tam ale omezují provoz.

Kněz, který sloužil v Ivanovicích a sexuálně obtěžoval chlapce, zemřel

Ivanovice na Hané, Přerov – Dva roky vězení s podmíněným odkladem na tři roky. S takovým trestem vyšel v březnu od soudu bývalý ivanovický kněz Vladimír Krejsa, který podle obžaloby v letech 2011 až 2014 sexuálně obtěžoval šestnáct chlapců z romské komunity u přerovského nádraží. Většině z nich tehdy bylo méně než patnáct let. Duchovnímu ale tvrdili, že jsou starší.

Zákaznicím ukradli peníze při nakupování. Přišly i o platební karty

Ivanovice na Hané, Rousínov – Nákupní tašku vezla v košíku na zadním nosiči jízdního kola. A v pátek odpoledne o ní starší žena v Ivanovicích na Hané přišla. „Zloděj využil její nepozornosti, okradl ji během cesty na nákup. Žena tak přišla o peněženku s penězi, doklady i platební kartou," vyjmenovala vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Postavit novou halu, nebo opravit starou? Ivanovice zvolily levnější variantu

Ivanovice na Hané – Mezi dvěma variantami, jak naložit se sportovní halou vedle Základní školy Wiedermannova v Ivanovicích na Hané, vybírali zastupitelé města. Buď ji zbourat a postavit novou, nebo ji zrekonstruovat. Vybrali druhou možnost.

Příspěvek na dospělá družstva letos Ivanovičtí v dotacích snížili

Ivanovice na Hané – Udržovat dva sportovní areály není žádný med. Tam se rozbije čerpadlo, jinde porouchá sekačka. Členové Tělovýchovné jednoty Slovan Ivanovice na Hané jsou tak rádi za každý příspěvek. Také letos peníze od města získali, rozhodli o tom na svém posledním zasedání ivanovičtí zastupitelé.

Barevná vajíčka i mašle: koledníci v Moravských Málkovicích vyrazili na pomlázku

Moravské Málkovice – Čokoládu snědí sami, vajíčka nechají maminkám. Ulice měst a obcí Vyškovska ožily tradičními velikonočními rituály.

Milovníci bojového umění si zacvičí v nově tělocvičně. Ve sklepě pod obchodem

Moravské Málkovice - Oddíl brazilského ju-jitsu z Moravských Málkovic čeká stěhování. Pracuje totiž na nové tělocvičně. Místnost pro bojové umění vzniká ve sklepě málkovického obchodu s potravinami. „Jeho majitel nám zdarma poskytl prostory a dovolil upravit si je tak, aby nám vyhovovaly," ocenil trenér oddílu Zdeněk Kaňa.

Z cihelny lesopark? Ivanovičtí stále čekají. Prý už chybí jen dokončovací práce

Ivanovice na Hané – Budovy bývalé cihelny v areálu někdejšího dobývacího prostoru na konci Ivanovic na Hané připomíná už jen komín. Objekty byly před časem srovnané se zemí a v místě už měl být nějakou dobu lesopark.

Školku opravují postupně. Sto let stará budova čeká i na nové vytápění

Medlovice – Bourání, vrtání, pokrývání, zateplování. Mateřská škola v Medlovicích se dlouhodobě těší velké pozornosti vedení obce. Díky tomu postupně už několik let dostává nový kabát. Nejinak tomu bude letos. Co se týká bližšího určení oprav, to zatím není ještě jasné. Obec totiž čeká na dotace.

Do parku? Lidé mají strach z podnapilých

Ivanovice na Hané – Obyvatelům Ivanovic na Hané slouží pouze jeden park, Starý hřbitov, nacházející se nedaleko centra. Spíš než jako místo odpočinku ho lidé mají spojený s odpadky, prázdnými lahvemi poházenými na zemi a skupinou podnapilých jedinců. Ti, vzhledem k tomu, že je přes zimu zavřený, nyní posedávají na vstupních schodech. Zanedlouho ho ovšem město plánuje znovu otevřít.

Na hřišti švábeničtí trvají. Pomohla i neplatná petice

Švábenice – Ještě dnes Jan Hladký ze Švábenic vzpomíná, jak si jako malý hrával na hřišti v lokalitě Zábraní. To stále stojí a lidé ho užívají. Proto když ho zastavili tvůrci petice za záchranu plochy s několika prolézačkami a brankami, neváhal a podepsal ji. „Hřiště tady bývalo vždycky. Sice o kousek dál, ale na tom nesejde. V zimě fungovalo jako kluziště. Teď se nachází na rovince a děti ho pořád využívají. Hraje se na něm nohejbal, občas tam někdo uspořádá akci, třeba když se staví májka," popsal Hladký.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>