VYBRAT REGION
Zavřít mapu
SKÓRE ROVNOSTI: Těšíte se na ochlazení?

Mikroregion: IVANOVICE NA HANÉ

Fotbalisté Švábenic už nejsou první. Prohráli derby s Bohdalicemi

Švábenice – Že i za mizerných podmínek se dá sehrát zajímavá fotbalové partie, předvedli aktéři okresního derby A skupiny I.B třídy ve Švábenicích. Trávník na hranici regulérnosti, studené sprchování po celých devadesát minut a mrazivý vzduch nakonec lépe zvládli hosté z Bohdalic.

Florbalisté z Vyškovska si věří, Ivanovice chtějí první body

Bučovice, Ivanovice na Hané – Skromnost jim obvykle nechybí, teď ji ovšem nechávají stranou. Prohrát by bolelo víc než jindy.

Ivanovice na Hané dostaly od kraje do správy starou silnici

Ivanovice na Hané – Necelý kilometr místní silnice, která za městem ústí v obslužnou cestu, získaly od jihomoravského krajského úřadu Ivanovice na Hané. „Dělali jsme na ní různé úpravy, cokoliv bylo potřeba, ačkoliv nebyla v majetku města. Proto jsme kdysi s krajským úřadem sepsali smlouvu o smlouvě budoucí a jeho vedení nám nedávno nabídlo, že nám cestu daruje," uvedl tajemník Městského úřadu v Ivanovicích na Hané Jan Kovář.

Dohled policie na pár hodin? Na problémy v Ivanovicích málo

Ivanovice na Hané – Řadu let jsou lidem z Ivanovic na Hané trnem v oku místní, kteří popíjejí alkohol na náměstí, dělají nepořádek a jde z nich strach. Jedinou páku, kterou na ně vedení města teď má, jsou policisté z Vyškova. Město s nimi sepsalo dohodu a přispělo jim desítkami tisíc korun na benzín, aby do konce letošního roku do Ivanovic zajížděli častěji a řešili potíže s problematic­kými lidmi.

Ivanovické kino bude mít nové plátno za 36 tisíc korun

Ivanovice na Hané – Protože staré plátno v ivanovickém kině pomalu dosluhuje, rozhodlo se vedení města, že koupí nové. „Kvalita obrazu bude lepší a zvýší se i jas. Právě v pátek plátno dorazilo, instalovat ho budeme v nejbližší době. V neděli budu mít schůzku s technikem, který ho má uvést do chodu," uvedl správce kina Ivanka v Ivanovicích na Hané František Němec.

Modelka Langmannová: Pořád jsem vymýšlela, jak se do Prahy dostat

Ivanovice na Hané /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Léto je nenávratně pryč a Vyškovský deník Rovnost se vrací po letní pauze k tradičnímu rozsahu novin. Vrací se tak i pravidelné seriály. První ochutnávkou je seriál Osobnost Vyškovska, který představuje přední českou modelku, příležitostnou moderátorku a rodačku z Ivanovic na Hané Renatu Langmannovou.

V Ivanovicích opravili další dvě památky

Ivanovice na Hané - Díky dotacím vyhlášeným Místní akční skupinou Společná cesta bylo v katastru Ivanovic na Hané opravených od roku 2010 několik církevních památek.

Mladík řádil v restauraci i před ní, napadl ženu

Ivanovice na Hané – Zřejmě poprat se přišel ve čtvrtek kolem deváté hodiny večer do jedné z restaurací v Ivanovicích na Hané devětadvacetiletý muž. Nevybíravě se pustil do mladé návštěvnice podniku.

AKTUALIZOVÁNO

Ryby možná zabily dusičnany, jsou jich metráky

Vyškovsko, Nezamyslice – Hasiči ze tří krajů v úterý zasahovali na řece Hané při hromadném úhynu ryb. Ve vodě naměřili vyšší hodnoty dusičnanů. Víc ale napoví až podrobné analýzy vzorků vody.

Švábenická mlékárna nabídne i jogurty. Možná

Švábenice – Přípravy na znovuotevření švábenické mlékárny jsou údajně v plném proudu. Zájemci se mají dočkat až sedmi druhů sýra.

Medlovická mateřinka dostala nové dveře

Medlovice – Z nákupu nového čerpadla se mohou těšit dobrovolní hasiči z Medlovic. Obec navíc zajistila z krajské dotace nákup elektrocentrály. Na zařízení, které se používá jako zdroj elektrické energie v místech, kde není k dispozici rozvodná síť, musela obec přesto sáhnout do svého. „Dotace na nákupy nás i tak potěšila. Její výše je pětatřicet tisíc korun, stejnou částku doplatí také obec," vypočítal starosta Medlovic Bohuslav Klemsa.

Ivanovická Bioveta bude učit studenty

Ivanovice na Hané – Nové školicí středisko otevřela ve čtvrtek v Ivanovicích na Hané firma Bioveta, která se zaměřuje na výrobu a vývoj veterinárních léčiv. Středisko bude sloužit mimo jiné i k výuce studentů brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity.

Chátrající synagoga v Ivanovicích potřebuje na úpravu milion korun

Ivanovice na Hané – Pravidelné bohoslužby v synagoze v Ivanovicích na Hané, dětský den i sbírky. Taková je momentálně situace kolem jedné z historicky nejcennějších budov ve městě. Synagoga však i přes svou hodnotu dlouhodobě chátrá. Změnu přinesla iniciativa Zachraňte ivanovickou synagogu místní Apoštolské církve.

Na černé skládce u Ivanovic leží autosedačky i počítače

Ivanovice na Hané – Hned několik černých skládek trápí obyvatele Ivanovic na Hané. „Nejhorší situaci registrujeme za viaduktem u silnice směrem na Hoštice-Heroltice. Lidé tu pravidelně vytvářejí velkou černou skládku, které se nemůžeme zbavit," uvedl starosta Ivanovic na Hané Jozef Heretík.

Nové chodníky v Rybníčku teď čekají na geometrický plán

Rybníček – Obyvatelé Rybníčku letos očekávali opravu místních chodníků. Zatím ale marně. Kdy se dočkají, nikdo neví. „Celá akce je pořád ve stadiu jednání, kvůli problémům s pozemky musíme počkat na vypracování geometrického plánu," vysvětlil starosta Rybníčku Vladimír Skopal.

Na traktor Málkovičtí čekají, s vodou jsou spokojení

Moravské Málkovice – Na schválení dotace a uvolnění peněz z ministerstva k nákupu traktoru stále čekají v Moravských Málkovicích. „Administrativně máme všechno zpracované a už jen čekáme na peníze, za které chceme pořídit traktor na úklid obce," uvedl málkovický starosta Jan Bouda.

Hned tři filmy se setkaly s nezájmem ivanovických diváků

Ivanovice na Hané – Na první srpnové promítání letního kina v Ivanovicích na Hané dorazilo asi o třetinu víc návštěvníků než za celý minulý měsíc. Podle správce kina Ivanka Františka Němce pomohlo vyšší účasti teplé počasí i výběr filmu, který měl krátce po premiéře.

Opilý řidič způsobil nehodu v Ivanovicích. Na místo musel vrtulník

Ivanovice na Hané – Vážná dopravní nehoda se stala dnes krátce před osmou hodinou ráno v Ivanovicích na Hané. V Nádražní ulici ve směru na Těšice tam řidič Opelu Astra vjel do protisměru a narazil do protijedoucí Škody Felicie.

Škola ve Švábenicích dál počítá s rekonstrukcí

Švábenice – Vedení Švábenic už delší dobu plánuje zateplení své základní školy. Proto v letošním roce podalo žádost o poskytnutí podpory z Operačního programu Životní prostředí.

Policisté v Ivanovicích? Na 10 hodin týdně

Ivanovice na Hané – Vedení Ivanovic na Hané dál řeší otázku větší bezpečnosti ve městě. S vyškovskou státní policií uzavřelo půlroční dohodu, ve městě tak budou nově policisté častěji.

OBRAZEM: V Ivanovicích otevřeli multifunkční hřiště

Ivanovice na Hané - Multifunkční hřiště v Ivanovicích na Hané je konečně k dispozici každému milovníkovi sportů a aktivního života. Při jeho slavnostním otevření předvedli místní školáci ukázky různých sportů, které je na hřišti možné bez problémů hrát.

Kradl kanálová víka, policisté ho chytili

Ivanovice na Hané - Včasný telefonát na policii přispěl v pondělí v odpoledních hodinách k dopadení mladého zloděje. Ten si podle policistů vyhlédl dva kanály na silnici před Ivanovicemi na Hané.

Chodník už zdobí zámková dlažba, hřiště čeká na otevření

Ivanovice na Hané – Dotace má pomoci Ivanovickým v případě zateplení pláště a výměny oken u v současnosti nefungující druhé budovy základní školy ve Wiedermannově u­lici.

Anketa: odpověď přišla jen od čtvrtiny ivanovických domácností

Ivanovice na Hané – Lidé z Ivanovic na Hané jsou zase o krok blíž ke snížení kriminality ve městě. Vedení ivanovické radnice už totiž má k dispozici výsledky ankety veřejnosti, která má pomoci městu při rozhodování, zda zřídit městskou policii nebo zakoupit kamerový systém.

Heroudek: V týmech se rozehrála nová florbalová krev

Ivanovice na Hané /ROZHOVOR/ – Cíl číslo jedna nesplnili, byť postupové naděje živili poměrně dlouho. Můžou mít alespoň radost z udržení pozice výkonnostně druhého nejlepšího klubu Vyškovska.

Chlouba Švábenic? Nové kabiny pro fotbalisty

Švábenice - Fotbalové kabiny za téměř dva a půl milionu korun v těchto dnech dokončují ve Švábenicích. Práce začaly loni v červenci a nové kabiny nahradí stávající zázemí fotbalového hřiště, které je už pětapadesát let staré. Část nákladů na stavbu pomohla vedení městyse zaplatit dotace.

Ivanovická synagoga: církve stále řeší smlouvu

Ivanovice na Hané - Ivanovická synagoga bude mít nového nájemce. Do budoucna by se mohla stát jedním z kulturních center města. V současnosti se pracuje na podpisu nájemní smlouvy mezi Církví československou husitskou a Apoštolskou.

Muž dostal výpověď. Ničil vše, co se mu dostalo pod ruce

Ivanovice na Hané - Na středu určitě nebude v dobrém vzpomínat pětapadesátiletý muž. Ten se totiž o den dříve vydal do práce, kde se dozvěděl, že dostal výpověď. „Své problémy tedy odešel řešit do restaurace v Ivanovicích na Hané. Už po cestě rozhazoval po městě popelnice, a proto byla na místo zavolaná policejní hlídka,“ řekla mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.

Moravské Málkovice si oddechly: Konečně bez hluku a prachu

Moravské Málkovice - Definitivní konec těžby málkovického písku ve velkém těší místní obyvatele. Trápil je totiž hluk a prach z těžkých nákladních aut, která vozila materiál z lomu.

Priority Ivanovic: bezpečnost, cesta ve Chvalkovicích i kino

Ivanovice na Hané - Rozpočtové provizorium je už v Ivanovicích na Hané minulostí. Rozpočet města počítá s novými chodníky, modernizací kina i novým hřištěm. O městské policii se rozhodne v létě.

Ivanovické arboretum nabídne nové odrůdy starých stromů

Vyškovsko - Zkolaudované biocentrum ve Švábenicích láká lidi z širokého okolí, v ivanovickém arboretu zase vyrostou odrůdy ovocných stromů.

Švábenice plánují zateplit školu, začnou nejspíš až příští rok

Švábenice - Také v letošním roce usilují některé obce o získání dotací na zateplení veřejných budov od státu. Vedení Švábenic už zvládlo zateplit obecní úřad a mateřskou školu, letos usiluje o peníze ještě na zateplení základní školy.

Mladíci kradli vozíky, skončili v policejní cele

Ivanovice na Hané - Dva mladí muži chtěli v úterý odpoledne ze skladu jedné z ivanovických provozoven ukrást kovové vozíky a jiné předměty vhodné ke zpeněžení. Jejich plány ovšem překazila přivolaná policie. 

Ivanovická anketa se lidí ptá: kamery, nebo strážníky?

Ivanovice na Hané – Ivanovická radnice v pondělí na svých stránkách zveřejnila anketu, ve které se můžou lidé vyjádřit k bezpečnostní problematice ve městě.

V novém návrhu Ivanovic vypadly z rozpočtu města kamery

Ivanovice na Hané – O tři miliony korun snížili ivanovičtí radní nový návrh rozpočtu proti tomu původnímu. Ten totiž zastupitelé na svém posledním zasedání odmítli. Z nového návrhu rozpočtu vypadly například náklady určené na první etapu instalace kamerového systému. Rozpočet ovšem počítá se statisícovou rezervou, kterou v případě kladného ohlasu lidí město na bezpečnostní opatření uvolní.

Usazeniny ze dna koupaliště v Moravských Málkovicích zmizí

Moravské Málkovice – Na čistší vodu se letos v letní sezoně můžou těšit lidé, kteří chodí na koupaliště v Moravských Málkovicích. Obec chce totiž změnit systém napouštění bazénu.

Do lesa odhazují lidé staré stany, ztvrdlý cement i koberec

Vyškovsko – Holé stráně s přicházejícím jarem odhalují také pytle s pohozenými odpadky. Dopadnout viníky se obcím často nepodaří a musí černé skládky odklidit svépomoci.

Ivanovice jsou bez rozpočtu. Pořád se nemohou domluvit

Ivanovice na Hané – S rozpočtovým provizoriem stále hospodaří Ivanovice na Hané. Zastupitelé totiž na posledním zasedání odmítli schválit návrh rozpočtu na letošní rok. Vyslyšeli tak odmítavé stanovisko finančního výboru, který upozorňoval především na nebezpečí vyplýtvání rezerv.

Vjel autem do díry. Policie ho odvedla v poutech

Ivanovice na Hané – V tuhých mrazech volil jeden z návštěvníků ivanovického hostince cestu autem. Tato bezohlednost se mu však v neděli, v pozdních večerních hodinách vymstila.

Ivanovická radnice nabízí lidem další garáže

Ivanovice na Hané – V nejmenším městě v regionu přibudou další garáže. Ivanovická radnice nechala vypracovat projektovou dokumentaci na stavbu patnácti garáží v ulici Osvoboditelů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT