VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Město Rousínov leží na úpatí jihovýchodní okrajové části Drahanské vrchoviny v údolí na pravém břehu Rakovce 7 km na sever od Slavkova, 25 km východně od Brna na státní silnici z Brna do Olomouce na 216. kilometru dálnice z Brna do Olomouce. Městem prochází železniční trať z Brna do Přerova. Nadmořská výška je 241 m. Rousínov se stal přirozeným centrem okolních obcí. Jeho místními částmi jsou dnes Čechyně, Královopolské Vážany, Kroužek, Slavíkovice, Rousínovec a Vítovice.

Žije zde přes pět tisíc obyvatel, kteří vyhledávají pracovní příležitosti v místních soukromých firmách, z nichž mnohé vyšly z tradic nábytkářské výroby v Rousínově. Velká část obyvatelstva využívá blízkosti krajského města Brna jak při výběru pracovních příležitostí, tak při vzdělávání a zábavě.

V roce 1920 byly založeny Spojené UP závody a.s. Brno (nyní Tusculum, a.s.), v letech největšího rozkvětu v roce 1938 zaměstnávaly 1700 pracovníků a byly největší nábytkárnou ve střední Evropě.

Vzdělávání zajišťuje v Rousínově základní škol

Farma Bolka Polívky možná ožije. Zájemci stále jsou

Olšany /FOTOGALERIE/ – Olšany na Vyškovsku proslavil populární herec Bolek Polívka filmem Dědictví aneb Kurvahošigutntág a také svou farmou, kde pořádal recesistické akce. Na místo má krásné vzpomínky třeba Lucie Dvořáčková z Vyškova, která tam před lety pracovala jako brigádnice. „Bylo tam pořád živo a plno. Lidé farmu milovali. Jsem smutná z toho, jak to tam nyní chátrá. Nevím, jestli ji někdo dokáže postavit zase na nohy,“ svěřila se žena.

Pohodlně pro vozíčkáře i maminky s kočárky. Rousínovský úřad je bezbariérový

Rousínov - Recepce, nový výtah i čekací zóny. Městský úřad v Rousínově je od čtvrtka bezbariérový.

Tvárnice se už rozpadají. Zpevnění břehu potoka má zabránit i jeho vylití

Habrovany – Stejně jako minulý rok mají i letos zastupitelé Habrovan v plánu zpevnit břehy potoka. A to v úseku od obecního úřadu směrem do Olšan.

Odškodnění za pád náhrobku na chlapce? Čeká se na krajský soud

Rousínov /FOTOGALERIE/ - Případ, kdy před sedmi lety na tehdy třináctiletého chlapce spadl při školní exkurzi na židovském hřbitově v Rousínově náhrobní kámen, stále není uzavřený. I přesto, že okresní soud ve Vyškově loni v říjnu rozhodl, že rousínovská základní škola mu má zaplatit skoro devítimilionové odškodné.

Opravy cest v Rousínově: město žádá o shovívavost

Rousínov - Rozkopané cesty kvůli opravě silnic, chodníků a dešťové kanalizace. Tak to teď vypadá v Královopolských Vážanech, místní části Rousínova na Vyškovsku.

Největší investice posledních dvou let: oprava školy skončí ještě s předstihem

Rousínov – V opravené tělocvičně budou nově sportovat děti, které navštěvují základní školu v Tyršově ulici v Rousínově na Vyškovsku. Dělníci tam dokončují přestavbu za šestadvacet milionů korun. Její součástí je také výměna oken a zateplení školní budovy.

Aprílový žert? Kdepak. Objížďka v Rousínově začne platit od dubna do července

Rousínov – Velikonoční svátky odstartují změnu jízdního řádu linky číslo 731, která jezdí mezi Rousínovem a jeho částí Královopolskými Vážanami.

Zdi zabrání záplavám. Přípravy pokračují i přes nesouhlas majitelů pozemků

Rousínov - Báli se, že přijdou o svůj majetek, nebo toho, že zdi, které mají chránit rousínovské Slavíkovice proti možným povodním z Rakovce, povedou přes jejich domy. Jak už před časem upozornil obyvatel František Toman, Povodí Moravy od něho chtělo vykoupit pozemek. Nesouhlasil.

Dětské hřiště nebo rodinný dům. Lidé mohou hlasovat o dřevěnou stavbu roku

Lazinov, Rousínov - Hřiště, konstrukce, stavby. Všechno vyrobené ze dřeva. V anketě Nadace dřevo pro život se lidem představují i dětské hřiště v Rousínově na Vyškovsku a rodinný dům v obci Lazinov na Blanensku.

Útočný předvolební anonym v Rousínově? Policie vyšetřování ukončila

Rousínov – Policisté přestali řešit anonym útočící na exstarostu Rousínova na Vyškovsku Františka Havíře. „Případem se už nezabýváme,“ řekla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Habrovany staví chodníky mezi kostelem a obecním úřadem. Za pět milionů

Habrovany - Lepší a bezpečnější chůze po nových chodnících mezi obecním úřadem a kostelem se letos dočkají obyvatelé Habrovan.

Rozšíření rybníka museli odložit. Doufají, že na práce získají dotaci

Komořany - V Komořanech chtěli už v loňském roce zvětšit tamní rybník. Současně ho také plánovali napojit na odtok potoka Rakovce. Vedení obce ale na akci nezískalo dotaci, o kterou si zažádalo. Už několikrát tak muselo připravované práce odložit. A v dohledné době nejspíš nezačnou.

Na webu si lidé z Rousínova můžou najít, kdy v ulici popeláři vyvezou odpady

Rousínov – Po rezervačním systému a rozklikávacím rozpočtu je oficiální web Rousínova bohatší o další modul. Tentokrát se jedná o kalendář svozu odpadu.

Rousínovští opraví školní jídelnu a kuchyni

Rousínov - Kromě energetických opatření, v kterých budou pokračovat z předešlého roku, pro letošek vedení Rousínova ve školním areálu Tyršova počítá i s rekonstrukcí jídelny a kuchyně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT