VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

Na dálnici D1 se tvoří čtyřkilometrová kolona. Začíná na 215. kilometru

Brno, jižní Morava – S kolapsem dopravy se musí ve středu ráno potýkat řidiči v Brně a na Brněnsku. Čtyřkilometrová kolona se začíná tvořit už na 215. kilometru na dálnici D1 na Vyškovsku a pokračuje až do Brna. Mimo jiné integrované složky záchranného stále zasahují od půl sedmé ráno při nehodě v Tišnově na Brněnsku.

Lidem z Rousínova vadí projíždějící kamiony. Oprášili myšlenku obchvatu

Rousínov – Provoz v centru Rousínova je čím dál horší, shodují se místní, nehledě na současné opravy na dálnici D1 a průtahu, kdy prakticky neexistuje žádná varianta, kudy je možné město bez komplikací projet. „Pokud neberu v úvahu polní cesty, není možné v případě opravy náměstí projet jinudy," potvrdil rousínovský starosta Jiří Lukášek. Na posledním zasedání zastupitelé oprášili někdejší myšlenku na stavbu obchvatu s tím, že představili dvě varianty, kudy může vést.

Předseda vozíčkářů dostane krajskou cenu. Za péči o zdravotně postižené

Habrovany, Brno – Velkou měrou se podílí na tom, aby byl volný čas klientů Habrovanského zámku využitý plnohodnotně a smysluplně. Předseda habrovanského spolku Vozíčkáři ze zámku Antonín Hrabec nyní za svůj přínos zdravotně postiženým obdržel od krajských zastupitelů Cenu Jihomoravského kra­je.

Středisko volného času Maják se rozšíří do Rousínova. Přivítá nové vedoucí

Rousínov – Do Místní akční skupiny Vyškovsko vstoupili v červnu. Za tři měsíce členství se jim už daří plnit stanovené cíle. Vyškovské středisko volného času Maják se tak, jak avizovalo, rozšiřuje i do okolí. Kromě Vyškova, Olšan a Habrovan nově působí i v Rousínově.

Strážník v Rousínově získá nové služební auto

Rousínov – Když se rozhodla ukončit svůj život na rousínovském vlakovém nádraží žena, neměl městský strážník čas cokoliv vymýšlet. Jenže na místo se mohl dostat pouze na kole nebo pěšky. „Šlo o minuty. Na místě jsem musel být co nejdřív. Žena se chystala skočit pod vlak, jenže služební auto mi chybělo. Musel jsem zastavit jednoho řidiče a požádat ho, aby mě na nádraží zavezl," vzpomíná na událost rousínovský strážník Petr Minařík.

Placení za parkování v Rousínově se blíží, stejně jako druhá etapa oprav

Rousínov – První etapu opravy vnitřní části Sušilova náměstí mají za sebou. A zatím na něm řidiči parkují zadarmo. Důvodem je oprava přilehlého průtahu Rousínovem. Ta však postupně spěje ke svému zdárnému konci. Stavební práce ve městě však jen tak neutichnou. V plánu je ještě druhá etapa opravy náměstí.

AKTUALIZOVÁNO

Značení objížďky v Komořanech je podle řidičů špatné. Stanovili si proto vlastní

Vyškovsko /FOTO/ – Na jednom se mnozí shodnou. Nějak už to vydržíme, vždyť zbývá necelý měsíc. Řeč je o opravě průtahu Komořany, která od začátku července v jednom místě zcela uzavřela státní silnici z Brna na Vyškov.

Vzácná socha Madony je zpět v Rousínově. Má i svou kopii v kapličce

Rousínov – Čtvrtý měsíc mají možnost farníci a jiní návštěvníci kostela svatého Václava v rousínovské místní části Rousínovec obdivovat historický unikát s jedinečným příběhem. Je jím čerstvě zrestaurovaná, asi metr vysoká dřevěná socha Panny Marie s Ježíškem v náručí, která v současnosti představuje nejvýznamnější movitou památku města.

Za svoz odpadu zaplatí Rousínované elektronicky. Úřad modernizoval i Slavkov

Rousínov, Slavkov u Brna – Doby, kdy se kvůli některým dokumentům museli pracovníci Stavebního úřadu v Rousínově zdlouhavě probírat složkami v kartotékách, mají být brzy pryč. Nově bude stačit jen pár kliků myší, jelikož všechny podklady budou mít úředníci oscanované a přístupné v elektronické podobě. To bude ale jen jedna z výhod modernizace, která se na rousínovské radnici chystá.

Rousínovká radnice plánuje rozšířit zeleň. Nejprve u nádraží

Rousínov – Hned několik lokalit v Rousínově se má dočkat obnovy zeleně. Vedení města už vyhlásilo výběrová řízení na zpracování projektů, část jich ale zrušilo.

Spartak Slavíkovice plánuje opravit další část střechy tělocvičny

Rousínov – Bezmála čtvrt milionu korun v dotacích má přislíbených tělovýchovná jednota Spartak Slavíkovice. Klub z místní části Rousínova chce peníze použít na opravu střechy tělocvičny. S žádostí se mu podařilo uspět u Jihomoravského kraje, který přispěje 175 tisíci korunami. Dalších 58 tisíc pak možná dostane od města: s příspěvkem souhlasila rada, ještě ho ale musí posvětit zastupitelstvo.

Podbřežice získaly téměř čtvrt milionu. Pořídí nová okna na úřad nebo fotopasti

Podbřežice – Tři žádosti o peněžitou podporu podávalo letos vedení Podbřežic v rámci dotačních programů vypsaných Jihomoravským krajem. A ve všech třech byla vesnice úspěšná. Dohromady získá skoro čtvrt milionu korun.

Ve Vítovicích už začala částečná uzavírka. Potrvá víc než měsíc

Rousínov – Jako by těch uzavírek a dopravních omezení nebylo na Vyškovsku dost. Po celý srpen a část září se totiž budou muset obyvatelé rousínovské místní části Vítovice navíc vyrovnávat se ztíženým přístupem ke svým domům. Stavba splaškové kanalizace tam totiž dospěla do stádia, kdy se hlavní silnice v obci bude opravovat.

Z výpůjčky bezúplatný převod. Habrovany získaly zadarmo hasičské auto a dodávku

Habrovany – Dvě smlouvy týkající se bezúplatného převodu majetku v krátké době po sobě podepsalo vedení Habrovan. A vesnice má díky tomu dvě nová auta, ačkoli ne v pravém slova smyslu: obě jsou ojetiny a jedno z nich už nějakou dobu v obci slouží. „Je to pro nás velmi výhodná záležitost. Za obě auta jsme nezaplatili prakticky nic," ocenil starosta vesnice Radoslav Dvořáček.

V Podbřežicích opraví kříž před hřbitovem. Požádali o dotaci

Podbřežice  – Velký kamenný kříž před vstupem na hřbitov v Podbřežicích věnovali manželé František a Anna Vlachovi před takřka devadesáti lety, jak stojí vytesané na jeho čelní desce. Nápis už ovšem není moc dobře čitelný a není to jediná věc, která na kříži potřebuje opravu. Vesnice se na ni v současnosti snaží sehnat peníze.

Rousínovské městské služby se dočkají nového traktoru

Rousínov – V dohledné době budou Městské služby Rousínov pracovat s novým traktorem. Rada totiž před časem odsouhlasila jeho nákup. Včetně daně stál nový stroj dva miliony sto padesát tisíc korun. Částka byla uvolněná z fondu investic městských služeb. V ceně je i vybavení, a to čelní nakladač a překopávač kompostu.

Výtah ve škole chtějí mít Rousínovští do září. Poslouží i dvěma žákům na vozíku

Rousínov – Bezbariérový přístup do všech pater budovy má být od příštího školního roku k dispozici na Základní škole Habrovanská v Rousínově. Město tam totiž nechává instalovat výtah, o což usilovalo několik let.

AKTUALIZOVÁNO

Auto skončilo na střeše. Pro zraněnou přiletěl vrtulník, děti jsou v péči lékařů

Rousínov – Čtyři zraněné a uzavírku si vyžádala pondělní nehoda, která se stala po šesté hodině večer na 214. kilometru dálnice D1 mezi sjezdy na Rousínov a Holubice směrem na Brno. „Jednalo se o havárii jednoho osobního auta, ve kterém cestovala rodina cizinců, dva dospělí a tři děti," přiblížila policejní mluvčí Andrea Straková. Auto po nehodě skončilo na střeše.

Rousínovská radnice chce počkat na loterijní zákon. Návrh vyhlášky opět neprošel

Rousínov – Za svým slovem si stojí. Už zhruba před rokem rousínovský zastupitel Pavel Švejnoha prohlásil, že návrh na obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje provozování loterií a jiných podobných her na celém území města, bude podávat opakovaně. A činí tak dál: návrh projednávali zastupitelé i na svém posledním zasedání. Třebaže neprošel, diskuze na téma je stále živá.

Zesilovač jede, mobilní signál v Olšanech posílil. Ale jen u jednoho operátora

Olšany – Stačilo ujít pár desítek metrů na cestě z horní části vesnice dolů a na displeji mobilu čárky signálu rychle ubývaly. To už je ovšem pro některé obyvatele Olšan minulostí. Vedení obce se totiž po dlouhých letech vyjednávání podařilo s mobilním operátorem O2 domluvit instalaci zesilovače mobilního signálu.

Řidiči kritizují zužování rousínovského průtahu. Naopak chválí kruhový objezd

Rousínovsko /FOTOGALERIE/ – Terčem kritiky byla po mnoho let a další roky se mluvilo o její opravě. Vysoká náročnost a komplikace spojené s tak velkou stavební akcí ale zahájení rekonstrukce silnice mezi Tučapy a Rousínovem, kterou vlastní a spravuje Jihomoravský kraj, několikrát odsunuly. Loni na podzim se však Správa a údržba silnic už mohla do oprav pustit. A letos od konce září se nejen řidiči konečně dočkají hladkého průjezdu městem i blízkými Komořany a Tučapy. Navzdory skoro všeobecnému pozitivnímu vnímání se však proti způsobu oprav objevují první námitky.

Alternativní škola v Rousínově? Zatím jen formou domácího vzdělávání

Rousínov – Přestože minimální počet dětí nebyl naplněný, projekt nekončí. Do nové alternativní školy Krasohled, která vznikla v Rousínově, se pro příští školní rok zapsaly pouze čtyři děti, přitom se pro zahájení provozu počítalo alespoň s třinácti. I tak ale škola v září otevře, třebaže ne v doslovném slova smyslu. Fungovat bude formou domácího vzdělávání. Příští rok už ale má být vše jinak. Tedy snad.

Rousínovský strážník dostane asistenta. Později snad i kolegu

Rousínov – Před nedávnem dostala novou kancelář, nyní posílí o asistenta, respektive asistentku. A do konce roku má její řady rozšířit další strážník. Městská policie v Rousínově, která se zatím spoléhá na jediného strážníka, zažívá rok plný změn. S většinou z nich si ještě nemůže být nikdo tak docela jistý, každopádně z výběrového řízení na asistenta vzešla vítězná uchazečka, která má nastoupit do funkce od středy.

Únik plynu v Rousínově zastavil dopravu na průtahu. Dělníci překopli přípojku

Rousínov – Překopnutá přípojka v ulici Rudé armády v Rousínově si v pondělí před polednem vyžádala příjezd nejen hasičů, ale i policistů. Dvacet minut doprava na průtahu městem stála.

Lepší vzduch díky kotlíkové dotaci? Záleží na lidech, poukazují starostové

Vyškovsko – Když si v zimě obyvatelé Olšan doma zatopí, stává se, že se celým údolím nese dým pocházející z jejich komínů. Hodně lidí sice ve vesnici topí dřevem, ale najdou se i tací, kteří využívají uhlí, jehož spalováním vznikají škodlivé emise. Nejde pouze o Olšany, s podobnými problémy se potýkají i další obce. Na jihu Moravy můžou nově pomoci takzvané kotlíkové dotace poskytované prostřednictvím kra­je.

Co minutu, to kamion. Obyvatele z Tománkovy ulice trápí hustá doprava do Jitony

Rousínov – Hluk, otřesy, poničená cesta i domy, které u ní stojí. Situace se stala natolik nesnesitelnou, že se obyvatelé Tománkovy ulice v Rousínově domluvili a kamiony, které projíždí kolem jejich domů na cestě do areálu Jitony, jednu dobu počítali. „Mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne mi vycházelo na každou minutu jedno auto," vzpomněl jeden z místních Petr Čákovský.

AKTUALIZOVÁNO

Nebezpečná stezka pro chodce a kola? Za úraz cyklistky nemůžeme, hájí se město

Rousínov – Předmětem kritiky je společná stezka pro chodce a cyklisty v rousínovské Čechyňské ulici už delší dobu. Někteří obyvatelé ulice ji mají za zbytečnou a nebezpečnou: jak pro chodce, kteří prý někdy uskakují cyklistům, tak pro jezdce samotné, kteří se zase vyhýbají sloupům veřejného osvětlení. Námitky odmítalo minulé vedení města a i současné se k nim postavilo podobně: nedávno rada neuznala odpovědnost města za nehodu cyklistky, která přesně před rokem narazila na sloupek ukončující stezku.

Muž masturboval na náměstí. Policie hledá svědky

Rousínov – Pobuřující scéna se odehrála v pondělí kolem půl osmé ráno na Sušilově náměstí v Rousínově. Vyškovští policisté ve spolupráci s kriminalisty řeší případ sedmačtyřiceti­letého muže, který v blízkosti parkoviště před budovou České pošty masturboval.

OBRAZEM: Žáci objevují nové horizonty. Díky výzkumu

Rousínov – Sonda New Horizons odstartovala na samotný okraj planetárního systému v roce 2006. Na oběžnou dráhu ji vynesla raketa Atlas. Už za měsíc proletí kolem Pluta. Hlavní část výzkumu začne 14. července. Přístroje mají zmapovat jeho povrch s rozlišením detailů o velikosti i pětadvaceti metrů. Jako poctu výzkumu, který přinese nové zprávy z vesmíru, vytvořili žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Františka Sušila v Rousínově výstavu svých prací nazvanou Nové obzory.

Vítovicím chybí obchod. A prodej pečiva skončil po půl roce

Rousínov – Skoč koupit půlku chleba a deset rohlíků. Podobná věta zaznívá každé druhé ráno v nespočtu domácností. Obvykle splnění příkazu vyžaduje pár minut cesty do obchodu. V rousínovské místní části Vítovice jsou však zvyklí na něco jiného: obchod podle místních nefunguje skoro dvacet let. Když před půl rokem přišlo pekařství ze sousední obce s tím, že každé ráno se ve Vítovicích zastaví jeho dodávka a obsluha nabídne ke koupi čerstvé pečivo, mnozí to vítali s povděkem. V polovině května se ale vše vrátilo do starých kolejí: dovoz pečiva náhle skončil.

Královopolské Vážany trápí odtok dešťové vody. Pro zlepšení zatím vyčistí potok

Rousínov - Problematický odtok dešťových vod v rousínovské místní části Královopolské Vážany má částečně zlepšit vyčištění části koryta potoka, na kterém v těchto dnech pracuje najatá firma.

Fotbalový Rousínov jede na vítězné vlně. Áčko i béčko

Novosedly, Rousínov – Nečekaný šestibodový příděl si o víkendu připsal rousínovský fotbal. Áčko Tatranu sice v krajském přeboru jede na vítězné vlně, ale ze hřiště zachraňujících se Novosedel by jistě bralo i bod. A totéž se jevilo jako maximum béčka před utkáním s vedoucím týmem A skupiny I.B třídy Svratkou Brno. Výhrami první tým prodloužil sérii vítězství na tři zápasy, záloha výrazně zvýšila své naděje na záchranu.

Po tmě ze zábavy? Cesta k čechyňskému hřišti se má osvětlit

Rousínov – Ještě před pár lety cesta po tmě na fotbalové hřiště v rousínovské místní části Čechyně nikomu příliš nevadila: nikdo po ní totiž často ani moc nechodil. Pak ale vzniklo Sdružení Čechyně, které si vzalo za cíl oživení kultury a společenského vyžití. A protože se hřiště stalo centrem jeho aktivit, chybějící veřejné osvětlení na cestě k němu začalo skutečně chybět.

Vítovičtí mají zázemí. Zastupitelé těsně odsouhlasili koupi hostince a sálu

Rousínov – Koupit, nebo nekoupit? Hned několikrát v posledním roce stála rousínovská rada, potažmo zastupitelstvo před otázkou, která se týkala budoucího majitele důležité nemovitosti v místní části Vítovice. Zahrnuje společenský sál, budovu pohostinství a některé přilehlé pozemky. Nakonec se zastupitelé rozhodli objekty koupit. Hlasování prošlo těsně. Spolu s daní z nabytí nemovitosti město zaplatí tři miliony sedm set tisíc.

Letní kino: návrat do vyškovského pivovaru, po čtvrt století i v Rousínově

Vyškovsko – I přesto, že divák už viděl daný film několikrát, najednou má chuť ho zhlédnout znovu. A po vyběhnutí závěrečných titulků si odnáší tak trochu jiný zážitek. Atmosféra letního promítání je jedinečná i pro zarputilce, kteří jinak na film do kina přes rok nevyrazí. Na Vyškovsku bude nabídka znovu bohatá. Poprvé si film pod širým nebem nejspíš vychutnají obyvatelé Rousínova. Naopak Vyškované se můžou po letech zase těšit na snímky v pivovaru.

Norské fondy zklamaly. Starou poštu musí Rousínov opravit hlavně za své

Rousínov – Asi dvacet milionů korun. Takový je odhad nákladů na opravu budovy Staré pošty, kterou Rousínov zakoupil před víc než dvěma lety za zhruba čtyři a půl milionu korun. Loni žádalo minulé vedení města o dotace na Norské fondy s přáním, že v případě úspěchu se už letos s rekonstrukcí začne. Chatrná budova v centru města však stále na zásah rukou dělníků čeká.

Starší řidič nedal přednost. Dodávka skončila mimo silnici

Rousínov – Pouze preventivní odvoz do vyškovské nemocnice si vyžádal středeční ranní střet dvou aut u sjezdu z dálnice D1 nedaleko Rousínova. Předběžná škoda je nicméně podle vyškovské policejní mluvčí Alice Musilová bezmála sto tisíc korun. „Pětasedmdesátiletý řidič Škody Felicie sjel z dálnice a chtěl odbočit na Slavkov u Brna. Nedal však přednost od serpentin jedoucímu řidiči Volkswagenu Transporter. Spolujezdce z dodávky a staršího řidiče felicie ošetřili zdravotníci," zmínila mluvčí.

Alternativní škola: smíšená třída prvňáků a druháků potřebuje třináct dětí

Rousínov – Nedávno viselo nad plánem rousínovského spolku ProDěti mnoho otazníků. O akreditaci na ministerstvu školství žádal v mimořádném termínu. Zároveň těžko sháněl prostory, které budou vyhovovat potřebám školy a splňovat zákonné podmínky. Jistá byla snad jen podpora slušného počtu mladých rodin z Rousínova a okolí, kterým se zamlouval plán založit ve městě první alternativní základní školu na Vyškovsku. Teď situace vypadá mnohem nadějněji.

Dobročinná akce vyšla na jedničku. Nemocné Kristýnce pomohli kamarádi

Komořany /REPORTÁŽ/ – Co si budeme nalhávat, každý si přeje mít zdravé dítě. Když se však chmurné lékařské předpovědi u nějakého naplní, snadné to není. Rodiče si pak zaslouží hluboké uznání za výkony hodné zlatých medailí. Jenže takovým rodičům nejde o vyznamenání ani o potlesk vestoje. Když pak přijde někdo, kdo nezištně nabídne pomoc, je to krok velkorysý. Přesně něco takového vrcholí v Komořanech.

Rousínov zahájil propojování stezek. Práce skončí v srpnu

Rousínov – Udělat z prašné polní cesty cyklostezku a obslužnou cestu pro polnosti? Podmínky dotace to neumožňovaly. Tak se stalo, že místo toho, aby se dva úseky už vybudované stezky v Rousínově, z nichž jeden vede od podniku EDP ve Slavíkovicích přes autobusové nádraží a druhý z místních částí Čechyně a Slavíkovic, logicky spojily v jednom místě, končí nyní v prachu nebo blátě. Nezbývalo než postavit obyčejnou asfaltovou cestu propojující oba úseky.

Sanitka narazila v Komořanech do auta. Poškodila i další

Komořany – Škoda přesahující sto tisíc korun vznikla při nehodě, která se stala ve středu v deset dopoledne v Komořanech. Mezi účastníky byla i sanitka jihomoravských záchranářů.

Hry vznikají na cestách v rychlíku. Zpoždění autor vítá

Rousínov /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Přijďte, hrajeme s Davou Křížem divadlo, říkávali herci, když na představení zvali blízké a kamarády. Název souboru tak byl nasnadě. Loni oslavil rousínovský spolek ochotníků D.A.V.A Divadelní a výtvarný ansámbl deset let existence. Dnes se představuje v dalším díle seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

Vzpomínkové akce v Habrovanech si užily i děti. Třeba na minovém poli

Habrovany /FOTOGALERIE/ – Výbuch, který v jeden z posledních dubnových dní roku 1945 ohlušil Habrovany, předtím, než do vesnice dorazili vojáci Rudé armády, nezůstal pouze v paměti několika starších obyvatel a lidí z okolí. Sověti tehdy při ostřelování zasáhli vagón plný munice. Málokdo to možná dodnes tušil, ale zbylo po něm i několik fyzických pozůstatků. Třeba kus vagónové váhy. Ten a mnoho dalších artefaktů vystavených v habrovanském obecním domě jsou však pouhým předkrmem v nabídce Vzpomínkových akcí na osvobození vesnice koncem druhé světové války.

Devět trpaslíků zahraje v Komořanech pro Kristýnku

Komořany – Pomoct kamarádce a ještě zařídit úkoly, které zpravidla dělají dospělí. Děti z dramatického kroužku při Základní škole v Komořanech si tak vyzkouší jít zamluvit sál, píšou osobní pozvánky, podílí se na výrobě plakátů a mezi tím vším zkoušejí pohádku pro benefiční setkání, které pomůže mentálně a tělesně postižené dívce.

Vítovičtí sportovci chtějí zpátky sokolovnu. Může jim pomoct město

Rousínov – Sokolovna v rousínovské místní části Vítovice, která se po restituci ocitla v rukách soukromníka, je na prodej. Vážnými zájemci jsou samotní vítovičtí sokolové, ti však nemají na koupi dost peněz.

AKTUALIZOVÁNO

Bývalá Polívkova farma hledá nájemce. Ve hře je i prodej

Olšany – Zhruba rok a čtvrt má nového majitele, který ji necelého půl roku pronajímal. Od loňského podzimu je opět zavřená. Severočeská správa nemovitostí podnikatele Alexandra Seidla, která loni koupila bývalou farmu Bolka Polívky v Olšanech za 11,5 milionu, znovu hledá nájemce podniku.

Práce na kanalizaci ve Vítovicích stojí. Hlavní stavitel je v insolvenci

Rousínov – Obyvatelé rousínovské místní části Vítovice si jistě povšimli, že práce na odkanalizování se u nich zastavily. Důvodem je, že vedoucí člen sdružení, které je zhotovitelem stavební akce, se dostal do insolvence. Termín dokončení stavby se tak posune. Příjem dotace ze Státního fondu životního prostředí to ale nemá ohrozit.

Úpravy nového pracoviště rousínovské základní školy příjdou asi na 10 milionů

Rousínov – Výuka se tam úspěšně vrátila na podzim loňského roku. Je však nutné hodně investovat do budovy. To platí pro nedávno vzniklé detašované pracoviště Základní školy v Rousínově, které se nachází v jedné ze tří budov bývalé integrované střední školy. Do zateplení a jiných úprav má město v plánu vložit okolo deseti milionů korun.

Architektonická soutěž rozdělila zastupitele. Domy na Tyršově se jí nedočkají

Rousínov – Architektonická soutěž, nebo klasické výběrové řízení? To byla zásadní otázka, před kterou stáli zastupitelé Rousínova na svém posledním zasedání. Rozhodovali totiž o budoucnosti bývalého chlapeckého a dívčího internátu v areálu integrované střední školy v Tyršově ulici. Z objektů chce město vytvořit dům občanského vybavení a dům pro seniory. Nutná je ovšem jejich důkladná rekonstrukce a úprava. Podle některých zastupitelů si stavební akce takového rozsahu zasluhuje vyhlášení architektonické soutěže.

Rousínovskou kapličku víc zabezpečí. Kvůli kopii vzácné sošky Panny Marie

Rousínov – Velmi živo je v poslední době okolo malé kapličky v rousínovské místní části Čechyně. Váže se k ní totiž restaurování sošky Panny Marie, která v ní kdysi měla své místo a ze které se prakticky přes noc vyklubal unikátní historický kousek. Nyní je v rukou restaurátora a zároveň se chystá výroba její kopie. Redakce Vyškovského deníku Rovnost o ní už několikrát informovala.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT