VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

K okradenému muži policii přivedl pes

Rousínov - Jen díky kamerovému systému a svědkům bude nedávný případ krádeže v Rousínově vyšetřovat policie, a pachatelé tak možná stanou před soudem. Poškozený, čtyřiaosmdesátiletý muž z Nového Města na Žďársku, totiž nikde nic nenahlásil.

Roky snah směřují k výsledku: mobilní signál v Olšanech má posílit

Olšany – Je to problém diskutovaný už řadu let. Kdo si v Olšanech nevyšlape na kopec, nebo nemá tu výhodu, že bydlí v horní části vesnice, ten si z mobilu nezavolá. Slabý signál v okolí obecního úřadu trápí i vedení obce, které se už několik let marně snaží dohodnout se s operátory na jeho posílení. V dohledné době se ale má situace změnit.

OBRAZEM: Výstava, divadlo a dlouhá cesta. V Rousínově vyšli po stopách Yettiho

Rousínov – Několik měsíců práce a příprav mají za sebou žáci a pedagogové Základní umělecké školy Františka Sušila v Rousínově. Jejich výsledek mohli začátkem týdne spatřit zájemci, kteří se nechali oslovit v pořadí už šestým celoškolním mezioborovým projektem, tentokrát nazvaným Po stopách Yettiho. Jeho součástí byla kromě divadelního představení, které mělo premiéru v pondělí a reprízu v úterý večer, také například bohatá výstava, kterou lze zhlédnout i v nadcházejících dnech.

Práci rousínovského strážníka případně uvítají i Habrovany nebo Podbřežice

Rousínovsko – Zakázané parkování, problémová mládež, neukáznění pejskaři. S řadou takových problémů se potýkají ve městech i na vesnicích. Města ale zpravidla mají k jejich řešení k dispozici strážníky. V mikroregionu Rakovec se ovšem v současné době jedná o možnosti rozšíření působnosti rousínovské městské policie na okolní vesnice.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda tří aut ráno omezila provoz na D1 u Rousínova

Rousínov /FOTOGALERIE/ – Dvě auta zdravotnické záchranné služby vyrazila ve středu krátce před devátou ráno ke kolizi tří osobních aut, která se střetla na dálnici D1 v okolí 215. kilometru směrem na Brno. Při nehodě se podle dosavadních informací zranili dva lidé. „Záchranáři je ošetřili na místě," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Mikroregion Rakovec ukáže úspěšné projekty o rozvoji venkova

Rousínovsko – Jednu z dotačních výzev ministerstva pro místní rozvoj se rozhodly využít vesnice z mikroregionu Rakovec. V rámci podpory spolupráce obcí na obnově a rozvoji venkova je určená především pro prezentaci úspěšných projektů zaměřených právě na rozvoj venkova.

Město jedná o nájmu plochy pro komunitní kompostárnu

Rousínov - Jedná se o nejjednodušší způsob, jak nakládat s biologickým odpadem. Pro zbudování komunitní kompostárny stačí určit prakticky jakoukoli plochu, přičemž ta nemusí být ani zpevněná, stačí, pokud se zpevní pouze příjezdová cesta k ní. V Rousínově, kde o komunitním kompostování debatují od poloviny minulého roku, takovou plochu před časem našli.

Olšanské Světové války ukazují autentické fotoalbum vojáka i pouzdro na kondom

Olšany – Dát si po obědě kávu, trošku si odpočinout a vyrazit do prostor víceúčelové budovy. Vedení Olšan naordinovalo svým sousedům možnost přičichnout k vojenskému suknu. Výstavou Světové války uctívá památku lidí, kteří padli při obou vojenských konfliktech.

Zloděje nad ránem vyrušil majitel, další okradl starší ženu

Rousínov, Vyškov – Chtěl využít tmy a nenápadně se dostat na korbu nákladního auta. Na ní totiž v neděli nad ránem v Rousínově zaujala zloděje krosna s lyžařskými a cyklistickými botami i různé pracovní elektrické ruční nářadí v hodnotě přesahující dvacet tisíc korun. „Majitel si i v brzkých ranních hodinách svůj majetek hlídal a pětadvacetiletého zloděje vyrušil. Ten se dal na útěk, majitel ho však chytil a přivolal policii," uvedla mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová s tím, že mladík je podezřelý z trestného činu krádež.

Rousínov: místo provizorního stavu nová silnice. Brzkým opravám nahrává počasí

Vyškovsko – Zhruba 330 metrů dlouhý úsek za necelé čtyři miliony a 700 tisíc korun v rousínovské místní části Královopolské Vážany začali v pondělí opravovat vyškovští silničáři. Jedná se o první stavební akci, která letos na Vyškovsku odstartovala, a zároveň i skončí.

Rousínov se kvůli zkratům občas topí ve tmě. Veřejné osvětlení opraví po zimě

Rousínov – Jedenáct večer a rousínovská místní část Slavíkovice se topí ve tmě. To samé v Čechyni. Co se děje? Asi se musí šetřit… Tak vypadá ve zkratce jedna z nedávných diskuzí několika obyvatel města na sociálních sítích. I díky ní situaci s nefungujícím veřejným osvětlením v některých částech města projednávali zastupitelé.

Od volejbalu přešly k divadlu. A pomáhají dětem

Tučapy /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ - Je to už skoro sedmnáct let, co se pár kamarádek začalo scházet a krátit si léto volejbalem. Postupně se k nim přidávaly další a amatérské hraní volejbalu pak vyměnily za účast v okresním přeboru žen. Jak ale samy říkají, roky přibývaly, ohebnosti a mrštnosti naopak ubývalo, a tak vyvstala otázka, čím se budou bavit dál. Nejen o tom, jak se z volejbalistek staly ochotnice divadelního souboru Apollo Tučapy, vypráví další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

Topoly u hřiště rousínovského Tatranu: nad dominantou visí otazník

Rousínov /FOTOGALERIE/ – Je to bezpochyby jedna z přírodních dominant města. Šestatřicet topolů, které se nacházejí v areálu fotbalového klubu Tatran Rousínov, tvoří nepřehlédnutelnou souvislou stěnu, která se táhne po délce celého hřiště a sahá do výšky několika desítek metrů. Životnost dřevin se ovšem blíží ke svému konci. S ohledem na jejich stav a věk nyní musí fotbalový klub řešit jejich případné vykácení.

Před lety na něj spadl náhrobek. Rodina hocha už na škole vysoudila miliony

Rousínov - Tragédie, která se odehrála v roce 2011 při exkurzi třídy rousínovské základní školy na městském židovském hřbitově, má další soudní pokračování. Bývalý učitel dějepisu, který žáky na hřbitov přes zákaz vzal, dostal od soudu podmínku už skoro před třemi lety. Později, jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, žalovali rodiče chlapce školu pro náhradu společenského uplatnění.

Program obnovy Habrovan čítá osmnáct bodů. Počítá třeba s dalším radarem

Habrovany – Stavba nové cyklostezky, instalace dalšího radaru na měření rychlosti aut nebo rekonstrukce oranžerie zahrnující výstavbu letní restaurace a vybudování hřiště na minigolf. To jsou některé z bodů Programu obnovy vesnice, který před časem schválilo zastupitelstvo Habrovan. Jedná se už o čtvrtou etapu.

Rousínovský strážník úřaduje v novém sídle

Rousínov - Už jednou před několika lety musel rousínovský strážník Petr Minařík stěhovat svou úřední místnost. Ovšem pouze v rámci městského úřadu. Nyní se přesunul zcela mimo radnici, a to do protější budovy, kde mimo jiné sídlí městské služby. Změna bude mít hned několik výhod. Mimo jiné je i malým předznamenáním možného posílení městské policie.

Bar s automaty má z Rousínova po dvaceti letech zmizet. Ustoupí parku

Rousínov – Říká se jim šmoulí domky. Jde o malé přízemní stavby v centru Rousínova, v parku před zdravotním střediskem. Část z nich tvoří Sport Games Bar, jehož vlastníkem je společnost Hanymo. Vedení města má za to, že by stavba měla zmizet, čímž by vznikl prostor pro rozšíření parku. Ten totiž čeká mírné zmenšení kvůli chystané stavbě rondelu na křižovatce ulic Rudé a Československé armády, které tvoří hranice parku.

Zloděj kradl peníze i ovoce. Po zavírací době

Rousínov – Sice přibral i nějaké ovoce, ale hlavně šlo nezvanému zákazníkovi o peníze. Do rousínovské prodejny ovoce a zeleniny na Sušilově náměstí totiž přišel až po zavírací době. „Dosud neznámý pachatel si v noci z pátku na sobotu odnesl větší množství drobných mincí a k tomu přibral ovoce. Protože mincí bylo mnoho, použil k jejich přemístění pravděpodobně igelitový pytel na odpad," přiblížila počínání zloděje policejní mluvčí Alice Musilová.

Facebook si městská policie chválí. V Rousínově k němu ale slyší i výhrady

Vyškovsko - Služby nejpopulárnější sociální sítě využívá se všech měst na Vyškovsku nejvíc Rousínov. Oficiální profil na Facebooku má jak samo město, tak městská policie. Je to však výjimka. Dále Facebook použivá už pouze městská policie ve Slavkově u Brna. Ani strážníci z okresního města se k němu neuchýlili, přestože by jim to pravděpodobně slavkovští a rousínovští kolegové doporučili. Nedocenitelný je prý v případech zaběhnutých psů nebo ztracených kol.

Olšanská farma je opět zavřená. Venkovní prostory slouží dočasně jako sklad

Olšany - Půl roku to vypadalo, že někdejší Farma Bolka Polívky v Olšanech opět ožije. Loni v dubnu si prostory tamní restaurace a hotelu pronajal šumavský restauratér František Dvořák. Měsíc je dával do pořádku, aby 1. května otevřel se záměrem vařit poctivá česká jídla a lákat na ně turisty mířící do regionu. Od listopadu je nicméně podnik opět bez nájemce. Stalo se tak docela v tichosti, ani na stránkách podniku, který Dvořák přejmenoval na Farmu Olšany, se žádná zpráva neobjevila. Důvod náhlého konce je zdrojem spekulací.

Slavíkovické setkání představilo i efektivní využití telefonního seznamu

Rousínov /REPORTÁŽ/ – Třeba za deset let se podívají, kde jsou na šále jejich řádky. U každé pletařky je totiž zaznamenané, ve kterém čase a datu přiložila ruku k dílu. Nebo za třicet let vezmou šálu do rukou jejich děti a pohladí místo, kterého se dotýkala jejich maminka. Slavíkovické ženy, muži i děti mají možnost se připojit ke štafetovému pletení šály, které v sobotu krátce po poledni oficiálně odstartoval komisař Agentury Dobrý den, která provozuje pelhřimovské muzeum rekordů a kuriozit.

Vzácná rousínovská socha po restaurování přibrala 30 kilo

Rousínov /FOTOGALERIE/ – Všichni ji měli za obyčejnou sochu pocházející pravděpodobně z devatenáctého století, z historického hlediska poměrně bezvýznamnou. Roky ležela na Městském úřadě v Rousínově, než se vedení radnice rozhodlo ji nechat zrestaurovat. Po odkrytí několika vrstev barev ovšem restaurátor došel k názoru, že může být mnohem vzácnější. A to se nakonec potvrdilo. Z asi metr vysoké dřevěné podobizny Panny Marie se náhle stal bezmála unikát velké historické hodnoty.

Habrovany investují do opravy půlkilometrové cesty pět milionů korun

Habrovany - Rozpočet ještě nemají schválený, ale už z jeho návrhu je patrné, na co se v tomto roce chystají v Habrovanech nejvíc zaměřit. Částka necelých šesti milionů korun v kolonce výdajů se nachází u položky Silnice. Většinu z peněz by přitom měla spolknout jediná akce. Jasno o tom, jestli se tak nakonec stane, bude koncem ledna, kdy se zastupitelstvo obce chystá rozpočet schvalovat.

Karel „von Rousínov" běhá na Hradě

Zlín, Rousínov – Jak se z příkopu u silnice dostat až na Pražský hrad? Kdyby uměl jezevčík Karel mluvit, asi mu příběh málokdo uvěří: Je listopad 2013, nevlídno, teploty kolem nuly a na silnici u Rousínova na Vyškovsku se motá mezi projíždějícími auty mladý kříženec. Zmatený, promrzlý, štěstí, že ho nikdo nesrazil.

Pletením šály chtějí Slavíkovičtí překonat rekord

Rousínov - Hladce, obrace, tisíce ok a pár hodin času. Hbité ruce babiček tak dokázaly vykouzlit třeba šálu. Stejně, a přesto jinak tomu bude v sobotu v rousínovské místní části Slavíkovice. Šála, s jejíž výrobou začaly ženy z Tělovýchovné jednoty Spartak Slavíkovice už minulý týden, bude připomínat všechny, co přiloží ruku k dílu. Možná překoná i dosavadní rekord.

Rousínovští hasiči chtějí nově sídlit poblíž nádraží. Možná už za pět let

Rousínov – Návrhů měli několik, vybrali pozemek poblíž autobusového nádraží. Řeč je o místě, kam se mají stěhovat rousínovští dobrovolní hasiči. Na stavbu požární stanice si nyní nechávají zpracovávat studii proveditelnosti.

Chodník v Královopolských Vážanech se dočká opravy. Je prý nejhorší ve městě

Rousínov – Pustit se do oprav části průtahu rousínovské místní části Královopolské Vážany mají na jaře v plánu vyškovští cestáři. Už v minulém roce vybrali na základě soutěže dodavatele, který silnici zrenovuje za čtyři a půl milionu korun. Zároveň s tím se město pustí do doprovodných prací, jejichž hlavní součástí bude oprava chodníku při cestě.

Zastávka ve Slavíkovicích se posunula, přístřešek ovšem nikoli

Rousínov – Je to jen pár desítek metrů a nejde o katastrofu, nepříjemné to ale je. Tak hodnotí někteří z obyvatel rousínovské místní části Slavíkovice změnu, kterou si vyžádala oprava průtahu městem. Autobusová zastávka v ulici Rudé armády stojící směrem na Brno se přesunula o kousek blíž ke středu města, přístřešek ovšem zůstal na původním místě. Čekajícím tak nezbývá, než se případné nepřízni počasí bránit jen kapucí a šálou.

Rousínovský rozpočet počítá s investicemi do dopravy a budovy bývalé školy

Rousínov – Jednou z investic, kterou má do příštího roku v plánu vedení Rousínova a pocítí ji nejen obyvatelé města, je pokračování oprav průtahu. Ačkoli jde o akci silničářů, město se na ní bude podílet nezanedbatelnými doprovodnými pracemi. Týkat se budou hlavně chodníků a křižovatek. Počítá s tím i rozpočet na další rok, který ve středu zastupitelé schválili. V něm figuruje v části příjmů i výdajů něco přes třiadevadesát milionů korun.

Mateřskému centru schválilo vedení Rousínova výpůjčku prostor. Kvůli dotacím

Rousínov – Otázka využití budov v areálu bývalé Integrované střední školy v Tyršově ulici v Rousínově je stále otevřená. Jedna místnost v prvním patře budovy někdejšího dívčího internátu však už má, alespoň podle výpůjční smlouvy, jednoho jistého uživatele. Je jím Katolický vzdělávací spolek Svornost, respektive mateřské centrum, které pod ním působí.

Opilý řidič naboural v Rousínově do dvou rodinných domů

Rousínov – Klidné spaní ve čtvrtek rozhodně neměli obyvatelé dvou domů v Rousínově. Dopravní policisty totiž v noci zaměstnala havárie nákladního auta. „Dle dosavadních informací nezvládl pětatřicetiletý řidič průjezd levotočivou zatáčkou a skončil mimo silnici, kde narazil do dvou rodinných domů. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil," popsala mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Cimbálovka Kalečník chce přispět k dobré tradici rousínovského festivalu

Rousínov – Osmičlenná cimbálová skupina z Rousínova a okolí se zaměřuje především na propagaci písní ze sbírky místního rodáka Františka Sušila. Hraje ale i známé moravské lidové melodie. Střídavě ji doprovází několik externích cimbalistů. Nejčastěji jsou k vidění na koštech vína, vinobraní a besedách u cimbálu. Další díl seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia se věnuje skupině Kalečník.

Rousínov bude mít po deseti letech modernější internetové stránky

Rousínov – Oficiální internetové stránky se naposledy staly tématem v Ivanovicích na Hané, kde si někteří obyvatelé i zastupitelé stěžovali na jejich nedostatečnou aktuálnost. Obsah a podobu městského webu řeší už delší dobu také úředníci a komise kultury a sportu v Rousínově. Chystají modernizaci.

Zaměřují se na spirituály. Rousínovský sbor Danielis ale pobaví i nářkem husy

Rousínov – Je jich dvanáct a sborovému zpěvu se věnují už čtrnáctým rokem. Ve svém repertoáru mají kolem sto padesáti skladeb. Bydlí v Rousínově, dobře je ale znají lidé i za hranicemi města. Vystupují převážně v kostelech Vyškovska. Řeč je o komorním pěveckém sboru Danielis, kterému je věnovaný další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.

Nový obecní dům v Habrovanech už nabízí i posilovnu a tělocvičnu

Habrovany – Nová víceúčelová budova v Habrovanech, která vznikala poslední čtyři roky a stála přes třicet milionů, oficiálně zahájila svůj provoz v září. Před pár dny se pak veřejnosti otevřela i v ní umístěná posilovna a tělocvična.

Prověří možnost stěhování úřadu. Do bývalého dívčího internátu

Rousínov - V následujících čtyřech letech bude o směřování města čítajícího pět a půl tisíc obyvatel rozhodovat nové vedení. V několika věcech však bude navazovat tam, kde minulé začalo. V Rousínově je v současné době mnoho záležitostí otevřených: třeba budoucnost areálu bývalé Integrované střední školy v Tyršově ulici nebo rekonstrukce Sušilova náměstí.

Vedení Olšan chce docílit opravy sálu, který je v soukromých rukou

Olšany - To nejpodstatnější, co čeká nové zastupitelstvo Olšan v nadcházejícím volebním období, je bezpochyby stavba kanalizace, se kterou se začalo před měsícem. Nutné však bude řešit i jiné problémy: jako například budovu pohostinství a sálu, která se nachází ve špatném stavu. Což má také spojitost právě se stavbou kanalizace.

Rousínov má po dvanácti letech nového starostu: Havíře střídá Lukášek

Rousínov – Ustanovující zasedání zastupitelstva, které se ve středu večer uskutečnilo v Rousínově, se těšilo velkému zájmu veřejnosti. Zasedání doprovázel potlesk, smích i pískot. Desítky Rousínovanů zcela zaplnily velký sál Záložny a stály i před ním. Byly tak svědky přelomové události: po dvanácti letech opustil křeslo starosty František Havíř (KDU-ČSL). Nahradil ho lídr seskupení ProRousínovsko Jiří Lukášek.

Strany v Rousínově se dohodly. Do křesla starosty pravděpodobně usedne Lukášek

Rousínov – Nejde o koalici, nýbrž o dohodu o podpoře. To byla první věc, kterou zdůraznil lídr rousínovského seskupení ProRousínovsko Jiří Lukášek, když oznámil, že jeho stranu, která získala ve volbách čtyři křesla, podpoří na další čtyři roky seskupení S rozumem pro veřejnost, hnutí ANO 2011 a ODS. Dohromady tak budou mít v zastupitelstvu většinu osmi mandátů. Podle Lukáška má seskupení oporu také v zastupiteli za KSČM.

Cyklostezka v Čechyňské v Rousínově některým místním vadí. Prý je nebezpečná

Rousínov – Je zbytečná a nebezpečná, vůbec se neměla stavět. Takový názor mají někteří obyvatelé Rousínova na společnou stezku pro chodce a cyklisty v Čechyňské ulici. Stezky jsou vlastně dvě, po obou stranách ulice jedna. Po té pravé ve směru na Vyškov je rozdělená na část pro cyklisty a chodce, na levé nikoli. Podle některých je ovšem levá strana příliš široká a silnice se kvůli ní zbytečně zúžila. Na pravé straně zase cyklisté ohrožují chodce nebo jsou ohrožení sami vinou sloupů veřejného osvětlení.

Peníze prohrané v herně chtěl získat zpět. Skončil v rukách policistů

Rousínov – Ačkoliv nic neukradl, hrozí mu až desetileté vězení. Devětačtyřicetiletý host jedné z rousínovských heren totiž přepadl barmanku. Událost se stala minulý týden po zavírací době podniku.

O služebně v Rousínově rozhodnou až peníze a počet policistů

Rousínov - Po opakovaném odmítnutí zástupci Policie České republiky kývli na pozvání vedení Rousínova a na zasedání městského zastupitelstva promluvili o situaci ve městě a okrese. Také odpověděli na otázky zastupitelů.

Zeď ohrožuje hroby v Rousínovci, Městské služby je opraví

Rousínov – Ve špatném stavu se nachází asi deset metrů zdi, která ohraničuje hřbitov v rousínovské místní části Rousínovec. Městské služby si zažádaly u vedení města o příspěvek na její opravu.

Rousínovští dostanou od města kompostéry. Nejdřív výpůjčkou, potom darem

Rousínov – Pět set domácností v Rousínově si může přilepšit o jeden šestisetlitrový nebo devítisetlitrový kompostér. Město dostane dotaci od Státního fondu životního prostředí, díky které může nádoby za takřka osm set padesát tisíc korun pro obyvatele pořídit. Způsob, jakým nakonec ale přejdou do jejich vlastnictví, je složitější. Kvůli udržitelnosti projektu je totiž radnice zpočátku lidem pouze vypůjčí a teprve po několika letech daruje.

Jsem vlastně líný člověk, říká ultramaratonec. Přitom uběhl 370 kilometrů

Rousínov – Tři sta sedmdesát kilometrů za něco málo přes tři dny. Pro vášnivého cyklistu by to byl slušný plán na prodloužený víkend. Ale pro běžce? Sebevražda, řeknou si mnozí. Ne tak ovšem pro Radka Dočkala z Rousínova.

Chataři našli u trati v Rousínově zraněnou dívku. Zřejmě skočila pod vlak

Rousínov – Těžce zraněnou dívku objevili v sobotu po desáté hodině v noci chataři u železniční trati v Rousínově. Podle dosavadních zjištění policistů ji srazil vlak. Po její totožnosti zatím pátrají.

Hazard v Rousínově? Místo úplného zákazu zpřísnění regulace

Rousínov – Je to zhruba měsíc, co rousínovští zastupitelé schválili návrh obecně závazné vyhlášky, která měla na území města zcela zakázat provoz výherních loterijních terminálů, sázek a podobného hazardu. Minulý týden ovšem těsnou většinou schválili další, a to v pozměněné podobě. Z něj vyplývá, že hazard ve městě nebude zakázaný, ale přísněji regulovaný.

Obyvatelé Rousínova opravy vítají. Kritizují ale chodník v Čechyňské ulici

Rousínov /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Množství oprav, které se v posledních čtyřech letech v Rousínově uskutečnily nebo zrovna uskutečňují, obyvatelé města vítají. Jen v některých případech mezi nimi zatím panuje nejistota, jestli se jim výsledek bude líbit.

Část žáků z Čechyně se přesunula do nové budovy. Stará hygienicky nevyhovovala

Rousínov - Žáci, kteří ještě minulý školní rok docházeli na detašované pracoviště rousínovské základní školy v Čechyni, se od začátku září učí už na jiném místě. Nově jim slouží jedna z budov v bývalém areálu integrované střední školy na Tyršově ulici, kterou město nechalo za šest a půl milionu korun opravit. Budovu školy v Čechyni, která už hygienicky neodpovídala svému určení, dál město eviduje jako školské zařízení. Dočká se oprav.

Rodina hocha, na kterého spadl náhrobek, požaduje od školy náhradu škody

Rousínov – Na tragédii, která se odehrála před třemi lety, si vzpomene skoro každý z Rousínova a jeho okolí. Třída sedmáků z rousínovské základní školy vyrazila pod vedením bývalého učitele Jana Vágnera na exkurzi na místní židovský hřbitov. Tam však za nevyjasněných okolností spadl na tehdy třináctiletého chlapce náhrobek a způsobil mu postižení na celý život.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT