VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ROUSÍNOV

V Rousínově přibude více zeleně. Díky novému parku

Rousínov – Není to tak dávno, co záměr na vytvoření lesoparku zhatily Rousínovu problémy s výkupem pozemků. Zelená plocha se ale rozroste i tak. Rousínovská radnice plánuje revitalizovat zahradu Záložny a přetvořit ji v parčík.

Nový chodník poslouží víc než zbrojnice, má jasno starosta Tučap

Tučapy /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ - Miloslav Brandýs usedl do křesla tučapského starosty po revoluci. Jako mladý milovník požárního sportu a elektrotechniky po večerech studoval vyhlášky a zákony a zůstal v něm jako uvolněný i neuvolněný dodnes. Nejen proto mu patří další díl pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.

Fotbalový Framoz přivezl důležité body. I díky štěstí

Kyjov – Více ze hry rozhodně neměli, na gólové šance by také prohráli. Ale to jim tentokrát příliš nevadí. Na zpáteční cestu si přibalili to hlavní: tři body.

Kruhový objezd v Komořanech plánují předláždit na jaře

Komořany - Stejně jako ve Vyškově, také v Komořanech uvolňující se dlažba z vnitřního prstence kruhového objezdu ohrožuje bezpečnost řidičů. Okružní křižovatku na začátku obce ve směru od Vyškova v uplynulých dnech dělníci opravili. Ale jen provizorně. Rozsáhlé rekonstrukce se rondel dočká na jaře.

Bojovné derby fotbalistů béčka Framozu a Bohdalic dělilo body

Rousínov – Na fotbalová derby se dá chodit, i když třeba jeho aktéři uzavírají tabulku nejnižší soutěže. Souboj béčka Framozu Rousínov a Bohdalic v I. B třídě rozhodně klasickým derby je a v posledních letech získal i specifický náboj, a to nejen díky přechodu trenéra z jednoho tábora ke konkurenci.

Rousínovští fotbalisté vyrazí na zápas pravdy do Kyjova

Rousínov – Nezvykle brzké vstávání, necelá hodinka strávená v autobuse a pak jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu. Tak bude vypadat nedělní dopoledne rousínovských fotbalistů. V netradičním termínu, který kdysi dávno preferovaly třeba i ligové Drnovice, vyzvou k souboji krajského přeboru o mimořádné důležité body své hostitele z Kyjova.

V Habrovanech vyberou úvěr. A dostaví za něj obecní dům

Habrovany – Hasičská zbrojnice, kulturní středisko, obecní úřad a také zasedací místnost budou sídlit v obecním domě v Habrovanech. Jeho dostavba, na niž si obec plánuje vzít úvěr, už je na spadnutí. „Vypsali jsme výběrové řízení na půjčku. Termín pro podání nabídek vypršel včera. Máme dva zájemce," přiblížil starosta Habrovan Radoslav Dvořáček.

U Záložny v Rousínově vznikl park. Během tří dnů

Rousínov - Zahrada za rousínovskou Záložnou ještě donedávna zela prázdnotou. Během tří dnů se však pusté místo změnilo v okrasný park. O proměnu se postarali účastníci soutěže Lipová ratolest 2013.

Vozíčkáři se ve škole dostanou do vyšších pater sami

Rousínov - Mladí umělci pohybující se pomocí vozíku to budou mít v Rousínově už brzy o něco jednodušší. Radnice se rozhodla přizpůsobit potřebám handicapovaných podmínky v Základní umělecké škole Františka Sušila. Plánuje tam zavést výtah.

V Habrovanech vytvoří místo knihovny školku

Habrovany – Třetí etapa výstavby obecního domu v Habrovanech se dočkala značných změn: druhé podlaží budovy teď bude sloužit zcela jinému účelu, než vedení obce původně plánovalo.

Chlapy v traktoru velmi rád vystřídám, říká starosta Habrovan

Habrovany /SERIÁL/ - „Když má člověk dobrého místostarostu a zastupitelstvo, tak se dobře pracuje," pochvaluje si dlouholetý starosta Habrovan Radoslav Dvořáček práci na obecním úřadě. Ve funkci totiž působí už devatenáct let a nejen proto je mu věnovaný další díl seriálu Osobnost Vyškovska.

Kanalizace spojí Olšany a Habrovany. Za 55 milionů korun

Olšany - Dvaačtyřiceti­milionovou dotaci na stavbu kanalizace obdržela obec Olšany. „Hlavní problém spočívá v tom, že v současnosti nám teče odpad do vodních toků pod obcí, což zatěžuje životní prostředí. Stávající kanalizace v obci byla prostě nedostatečná, proto jsme požádali Státní fond Životního prostředí o dotaci. Úspěšní jsme byli hned napoprvé," řekla olšanská starostka Dana Křížová.

O Polívkovu farmu v Olšanech se zajímá zahraniční investor

Olšany – O Farmu Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, která je od dubna v konkurzu, má vážný zájem zahraniční investor. Ve veřejné dražbě, kterou plánuje insolvenční správkyně Petra Hýsková, je ochoten zaplatit správcem určenou cenu. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Advokát Ivan Courton, který investora v Česku zastupuje, potvrdil jeho vážný zájem. Jméno zájemce však zatím nesdělil.

Rousínovští usilují o bývalou školu. Za 13 milionů korun

Rousínov – O bývalé dřevařské učiliště v Tyršově ulici už delší dobu usiluje rousínovská radnice. Po posledním zasedání krajské rady se zdá, že se celá věc zřejmě podaří. „Rada kraje vyhlásila záměr prodeje a darování části areálu," uvedl rousínovský starosta František Havíř.

Chromý: Noční beachvolejbalové finále na zámku ještě nikdo nepřekonal

Rousínov /ROZHOVOR/ – Na slavkovském mistrovství republiky v plážovém volejbalu s kolegou Pavlem Kolářem si tak trochu zavzpomínal na staré dobré časy, kdy byl součástí absolutní české špičky v plážovém volejbalu. Na šampionát se trochu překvapivě kvalifikovali z Regionálního poháru a s bilancí jedné výhry jsou spokojeni.

Fotbalisté Rousínova dál klesají ke dnu tabulky

Rousínov - Na první úder ještě našli brzkou odpověď, další dvě rychlé rány už ale znamenaly knock out.

Nad obří dotací na přeměnu Sušilova náměstí se vznáší otazník

Rousínov - Několikamilionová dotace na přeměnu Sušilova náměstí vyšla vedení Rousínova. Poskytovatel grantu ale nemá dost peněz.

Se školkou se v Rousínově rozšíří i zahrada

Rousínov – V nové zahradě u rousínovské mateřské školy si budou možná ještě v letošním roce hrát děti. Zpráva z rousínovské radnice ze začátku roku, že se kapacita mateřinky výrazně zvedne, potěšila desítky rodičů.

Fotbalový Rousínov hledá cestu z krize. Musí vyhrát

Rousínov – Očekává se od nich jedině tříbodový zisk. Už proto, že hrají doma s tabulkově hůře postaveným soupeřem. A těch teď moc není. „Někdo září, někdo v září." Jinak heslo maturantské recese se aktuálně hodí k situaci rousínovských fotbalistů. Ti by jej totiž rádi naplnili. Jejich vstup do přeboru je na zvyklosti posledních let kulantně řečeno špatný. Po čtyřech kolech jsou s jedinou výhrou třetí od konce.

Kolony kvůli prasklině budou řidiče trápit ještě ve středu

Rousínovsko – Nervózní sledování hodinek a popojíždění v kolonách. Třeba ta z úterního rána na dálnici D1 ve směru z Vyškova na Brno dosahovala pěti kilometrů. Za vše může prasklá betonová deska.

Fotbalový Framoz se dál trápí. Zase neskóroval

Novosedly – Sázka na klubové mládí se zatím nevyplácí. Ze čtyř zápasů jediná výhra, děravá obrana a pád až ke dnu krajského přeboru. Rousínovští fotbalisté si vstup do podzimní části soutěže představovali trochu jinak. S obměněným kádrem a novým šéfem lavičky pomýšleli minimálně na klidný střed tabulky, je tu ale tvrdá realita. Z útlumu se nedostali ani ve čtvrtém hraném kole na půdě Sokola Novosedly.

Rousínovská mateřinka láká předškoláky i ze Slavkovska

Vyškovsko – Nový školní rok se blíží i pro předškoláky. Při jarních zápisech do mateřských škol se na Vyškovsku nedostalo na desítky dětí. Na některých místech je však momentálně situace úplně opačná. Zařízení, která ještě nemají plnou kapacitu, se to snaží na poslední chvíli napravit. Informace o volných místech v rousínovské mateřské škole se tak dostaly třeba i na webové stránky Slavkova u Brna.

Fotbalový Framoz skolil Patrik Holomek

Rousínov – Máš-li Holomka, můžeš hrát holomajznu a stejně vyhraješ. Navíc, když soupeř dá někdejšímu dvojnásobnému králi druholigových kanonýrů Patriku Holomkovi volnost ve svém pokutovém území. A to si fotbalisté Rousínova v předehrávce 15. kola krajského přeboru dovolili.

Fotbalový Rousínov si zvedl náladu. Přehrál Ivančice

Rousínov – Rousínovští fotbalisté mohou být trochu klidnější. Po nadějné přípravě sice přišel minulý týden zkrat na hřišti nováčka krajského přeboru z Vojkovic, ale v neděli v podvečer už zažili uvolněnější a o dost kvalitnější výkon. Odnesli to hosté z Ivančic. „Museli jsme odčinit zpackaný vstup do sezony a doma si trochu napravit jméno," vyhlásil nový trenér Milan Boušek. Povedlo se.

Duel zklamaných. Fotbalisté Rousínova hostí Ivančice

Rousínov, Ivančice – Premiéra skončila fiaskem, je potřeba na ni rychle zapomenout a složit reparát hned na první pokus. V tom se aktéři nedělního souboje krajského přeboru Rousínov a Ivančice shodnou. Do fotbalového podzimu vykročili oba levou nohou, zvlášť Framoz pětigólová potupa na půdě nováčka Vojkovic hodně bolela. „Pořád nad tím přemýšlím, nevím, čím to bylo. Musíme to vypustit z hlavy," prohlásil trenér Milan Boušek.

Festival podpoří mladé kapely. Vystoupí také pěvecký sbor

Rousínov - V nabídce letních hudebních festivalů se nenechají zahanbit ani v Rousínově. Rockový festival Rousfest se uskuteční příští sobotu 24. srpna půl hodiny po poledni. Hudební setkání znovu vypukne na ploše bývalého kluziště v Rousínově.

Nováček přeboru uštědřil fotbalistům Framozu debakl

Rousínov – Skvělý začátek, poměrně slušný poločas, jenže po přestávce výprask, na který budou muset co nejdříve zapomenout. Poměrně tristní úvod fotbalového podzimu mají za sebou fotbalisté Rousínova. V sobotu odpoledne cestovali na hřiště benjamínka krajského přeboru Vojkovic s tříbodovými myšlenkami. Ale místo radosti přišlo obrovské zklamání.

Rousínovský lesopark se opět odkládá. Blokuje ho výkup pozemku

Rousínov - Lesopark na jižní straně města plánuje rousínovská radnice vybudovat už od roku 1996. Stále se jí však nedaří vykoupit jeden z pozemků. Akci tak musela znovu odložit.

Rousínovští chtějí víc laviček. Zatím přibudou další dvě

Rousínov - Víc než desítkou laviček nechala rousínovská radnice v poslední době osadit ulici V Sídlišti. Další jsou rozmístěné různě na území města. Lidem ale nestačí a chtěli by jich mnohem víc.

Fotbalisté MFK mají Polné co oplácet. Framoz hraje u nováčka

Vyškov, Rousínov - Stejný protivník jako na startu minulého divizního ročníku se fotbalistům MFK Vyškov postaví i v premiéře nové sezony. Dokonce i aréna bude stejná, Vyškovští za soupeřem pojedou v neděli do Polné u Jihlavy. Tím by ale podobnost s loňskými kontakty s tímto soupeřem měla skončit.

V Tučapech očekávají nové sousedy, zvětšují proto školku

Tučapy - Rozsáhlé stavební úpravy v budově mateřské školy se v těchto dnech dějí v Tučapech. Radost z pohybu dělníků můžou mít hlavně ti nejmenší, na každodenní hraní totiž budou mít víc místa.

Rousínovští hasiči mají auto za miliony. A ocenění

Rousínov - Nové hasičské auto převzali oficiálně před včerejškem z rukou starosty rousínovští dobrovolní hasiči. „Pro město to byla částka na hranici možností, takže jsem do poslední chvíle váhal, jestli auto koupit. Když jsem ale viděl, jak hasiči usilovali o to, aby mohli pomoci při letošních záplavách v Čechách, a viděl poděkování od obcí, kde nakonec pomáhali, došel jsem k přesvědčení, že jde o smysluplnou investici," uvedl rousínovský starosta František Havíř při slavnostním předávání.

Přechod v Rousínově: lidé musejí ujít až 14 metrů

Rousínovsko - Rekonstrukce frekventované silnice z Tučap do Rousínova se odkládá. Hlavní práce čekají silničáře definitivně až příští rok. Přechody pro chodce budou bezpečnější.

Karel Gott se snesl z nebe. V Olšanech točil film

Olšany /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Jmenuji se Karel Gott a snesl jsem se k vám z nebe, prohlašuje slavný zpěvák. Právě přiletěl vrtulníkem na farmu Bolka Polívky u Olšan na Vyškovsku, kde se koná zahradní slavnost. Lidé u stolů stojí a tleskají. Šuškají si, zda je to opravdu on. „Stop!" křičí najednou režisér Robert Sedláček. Scénu z nově natáčeného filmu Dědictví II je potřeba zopakovat. Kamera má totiž špatné světlo.

Piva na pípách rotovala. Padly desítky beček

Olšany /REPORTÁŽ/ – V dějiště srazu milovníků piva se proměnila olšanská náves, kterou zaplavují desítky stolů zaskládaných stovkami kelímků plných tohoto pěnivého moku. Střed vesnice po roce znovu ožil Olšanským pivobraním, které pořádá místní rodák Roman Röss.

Strop rousínovské Záložny musí zpevnit, plyne z posudku

Rousínov - Zpevnit strop v části restaurace Záložna plánují Rousínovští. V současné době je akce ve fázi výběrového řízení. „To jsme vypsali zatím jen na zhotovitele projektové dokumentace," upřesnila tajemnice rousínovského městského úřadu Ludmila Havlíčková.

Policie dopadla zloděje, kteří vykradli dodávku v Komořanech

Komořany – Dva muži, kteří minulý pátek v Komořanech vykradli zaparkovanou dodávku značky Renault, už jsou v cele. Svého lupu si užívali necelý týden.

Do Olšan se vrací legendární Bohuš Stejskal i Karel Gott

Olšany – Rázovitý Bohuš Stejskal, hrdina kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág z roku 1992, se vrátil do Olšan, které film režisérky Věry Chytilové proslavil.

Na Olšanském pivobraní si zajezdí i na běžkách

Olšany - Vyjet si uprostřed parného léta na běžkách není zrovna typickou letní činností. Běžné není ani neřízeně do sebe nalévat jedno pivo za druhým uprostřed vesnice za bílého dne. Kdo ale v sobotu zavítá do Olšan, zjistí, že je možné dělat i mnohem víc neobvyklých věcí. Obec na celý víkend ovládne další ročník Olšanského pivobraní.

Obměněný Rousínov začal remízou

Rousínov – V novém hávu na trávníku i na lavičce a s prioritou vlastního oddílového mládí. Přesně tak zahájili letní přípravu rousínovští fotbalisté. Po několika změnách v kádru i realizačním týmu se pokusí v krajském přeboru navázat na loňský výborný podzim.

Při havárii u Komořan vypadly z auta baterie. Vytekla z nich kyselina

Komořany – Kyselinu sírovou vyjeli likvidovat v pátek krátce po osmé hodině ráno hasiči do areálu EDP v Komořanech. Vytekla z autobaterií, které se vysypaly z nákladního auta při převozu na servis. Havárie se stala u kruhového objezdu.

Na Farmě Bolka Polívky napouštějí bazén. Hostů přibývá

Olšany - Několik rezervací na ubytování v tříhvězdičkovém hotelu U Krále na Farmě Bolka Polívky přijali jeho recepční od pátku, kdy insolvenční správce, který je provozovatelem, část areálu otevřel. Správcem je teď bezpečnostní agentura, jejíž pracovníci farmu střežili, když byla zavřená. „Jak dlouho může tento stav trvat, netuším. Pravděpodobně do té doby, než se farmu podaří prodat. Může to trvat měsíc, rok, ale i déle," připomněla současná manažerka farmy Jana Hefrová.

Habrovany chtějí ušetřit za energie, možná využijí aukci

Habrovany – Zapojení do elektronické aukce na nákup energií zvažují v Habrovanech. Rozhodnout o tom musejí zastupitelé, možnost projednají už dnes.

Framoz remizoval s Bzencem. Po bezstarostném fotbale

Rousínov – Sobotní dopoledne přilákalo na fotbal jen ty největnější a tradiční příznivce. Ale ti, co přišli na derniéru tohoto ročníku krajského přeboru, litovat nemuseli. Viděli čtyři góly, sedm nastřelených tyčí a mnoho dalších gólových šancí na obou stranách.

Fotbalisté Framozu nepotřebují, ale chtějí poslední tři body, Derby v Bučovicích

Rousínov– Na obou stranách nastoupí jen torza původního kádru. Jejich střelecká potence shodně patří k nejlepším v soutěži. A muž, který na podzim rozhodl, tentokrát obleče dres soupeře.

Olšanská Farma Bolka Polívky bude znovu v provozu

Olšany – Návštěva v podobě pracovnic z Farmy Bolka Polívky zavítala na začátku týdne na olšanský obecní úřad. Podle starostky vesnice Dany Křížové přinesly velmi zajímavou informaci. „Kromě toho, že se zajímaly, jak to bude vypadat například se svozem odpadu, řekly, že má být farma od čtvrtka otevřená," uvedla Křížová.

Bohdalice zase zůstávají před branou I. A třídy. Poslední šanci vzala rezerva

Vyškovsko – V posledních letech se to opakuje takřka pravidelně. Fotbalisté Sokola Bohdalice hrají o postup, ale těsně před koncem zůstanou před branami I. A třídy. Letos jim vrata definitivně přibouchla rezerva Framozu Rousínov v předposledním ko­le.

Jak se měnilo a mění město, ve kterém žijí? Výstava napoví

Rousínov - Jak to vypadalo na místě, kde před víc než sedmdesáti lety připravoval fotograf svůj přístroj? To se zájemci dozvědí na výstavě srovnávacích fotografií z historie a současnosti Rousínova.

Fotbalisté Rousínova Blansko do divize ještě nepustili

Rousínov – Na domácí střídačce se už chystal ručník k symbolickému vhození do ringu, tábor hostujících fanoušků na tribuně naopak pomalu začal postupové oslavy. Ale nakonec bylo všechno jinak. Fotbalisté Framozu Rousínov vstali z mrtvých a otočili zdánlivě již prohrané utkání s Blanskem.

Střechou školy v Rousínově proniká voda i holubi

Rousínov - Nejen restaurace Záložna potřebuje novou střechu. Rousínovská radnice totiž připravuje i rekonstrukci střechy Základní umělecké školy Františka Sušila. Při deštích do ní totiž zatéká.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT