ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Antonín Zabloudil

sportovní redaktor

archiv Antonína Zabloudila

Odmalička jsem miloval sport, a to jak aktivně, tak pasivně. Už jako malý kluk jsem si vypisoval různé sportovní statistiky a snil o tom, že budu televizním komentátorem. To se úplně nepovedlo, protože mi to šlo líp s tužkou a papírem, než s mikrofonem. Ale jsem šťastný, že mám práci, která mě baví. Tento fakt stojí v mých životních prioritách hodně vysoko.

archiv Antonína Zabloudila

Do Deníku (tehdy ještě Rovnosti) jsem nastoupil jako vyjukaný bažant v červnu roku 1994. Od té doby jsem redakci dvakrát opustil, poprvé jsem zamířil do deníku Sport, podruhé do fotbalové Zbrojovky Brno, kde jsem měl na starosti klubový web a později pracoval také jako tiskový mluvčí. Pokaždé jsem se ale vrátil do svého „domovského přístavu“. Dříve jsem občas přispíval také do kulturní rubriky, ale mou hlavní specializací byl vždy sport.

www.xtratime.org

Měl jsem velké štěstí, že jsem se už jako začínající novinář podíval na fotbalové mistrovství Evropy v roce 1996, které pořádala kolébka fotbalu. Poznal jsem zblízka stadiony v Manchesteru, Liverpoolu, Birminghamu i londýnské Wembley, na němž navíc čeští fotbalisté hráli v památném finále s Německem. A já seděl jen pár řad za anglickou královnou…

archiv Antonína Zabloudila

V mých počátcích mě celkem logicky lákaly nejvíc reportáže z velkých sportovních akcí. Mezi mé oblíbené sporty patří hokej, basketbal a atletika, moje láska k fotbalu časem mírně ochabla poté, co jsem poznal některé nekalé praktiky v zákulisí. V poslední době mě asi víc baví lidské příběhy o sportovcích, kteří jsou zajímaví také jako lidské osobnosti.

archiv Antonína Zabloudila

Jako sporťák mám blízko ke sportu. Na nižší úrovni jsem hrával závodně stolní tenis a fotbal, rád si zahraju squash nebo basket. Už jsem ale trochu línější než zamlada, takže můj relax je teď poměrně často pasivní. Mám rád dobré filmy a dobrou hudbu, občas si najdu čas i na nějakou knížku. Asi nejvíc volného času však strávím jako divák (a řidič) při hokejových zápasech obou mých synů. Zní to jako fráze, ale rodina je pro mě nejdůležitější.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků jižní Moravy:

Prozkoumejte jiný region ČR: