Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Miroslava Šebestová

Reportérka

archiv Mirky Šebestové

Psané slovo mě fascinovalo od mala. Přelouskala jsem možná tisíce knih, začala Štorchem, Mayem a přečetla většinu díla Sienkiewicze, Bukowskiho, Dahla, Kundery nebo Murakamiho. Mezitím jsem začala s psaním příběhů jen tak do šuplíku a tak nějak se přirozeně stalo, že mě k sobě přivábilo prostředí novin. Začínala jsem u Západočeských novin, pokračuji v Chomutovském deníku.

archiv Mirky Šebestové

Pracovala jsem jako redaktorka, webeditorka, editorka, reportérka a poslední roky jsem šéfredaktorkou. Mám za sebou více než dvacet let novinářské práce, tisíce napsaných článků napříč žánry a stejně tak i nafocených snímků.

archiv Mirky Šebestové

Novinařina není nikdy stejná, nejspíš proto je pro mě stále tak lákavá. Píšu o aktuálních událostech, místní politice, kulturním a společenském dění. Nejvíc mě těší, když můžu psát o inspirativních lidech z Chomutovska, zajímavostech Krušných hor a nových trendech, které se dostaly i k nám. Současně je nutné upozorňovat na problémy a na ty, kdo zneužívají výsady.

archiv Mirky Šebestové

Když si chci vyčistit hlavu a načerpat hormony štěstí, je pro mě nejlepší volbou sport. Ten k mému životu patří dlouhodobě, ať už jde o fitness, akrobacii, silovou gymnastiku, cyklistiku, in-line bruslení nebo lukostřelbu. Vyzkoušela jsem i další druhy sportů včetně adrenalinových. Těší mě také vysokohorská turistika a cestování na vlastní pěst.

archiv Mirky Šebestové

V jiné dimenzi se ocitám, když můžu kreslit a malovat obrazy. Jde o výtvarné momentky, které zachycují hlavně lidské tváře, jejich povahy a pocity. Ale nejen ty. Mám za sebou několik samostatných výstav, účast na festivalech a skvělou zkušenost na Akademii výtvarných umění v Praze.

archiv Mirky Šebestové

Největší radostí, „kotvou“ a zdrojem dobré nálady je pro mě moje rodina.

< Předchozí
1 z 6
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: