Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
Deník

Naši prvňáčci: Splývavé čtení i moderní technologie usnadní dětem učení

Vyškov /FOTOGALERIE/ - Základní škola Morávkova se nachází ve vyškovské místní části Dědice. V letošním školním roce škola otevřela jednu první třídu s pětadvaceti žáky.

Žáci se učí metodou splývavého čtení Sfumato. „Jedná se o hravou metodu spojenou s prožitkem,“ vysvětlil ředitel školy Zdeněk Šlapal. Metoda Sfumato pracuje se zrakem, dechem, hlasem a sluchem a učí žáky číst nahlas. Číst se díky ní snadno naučí i dyslektici.

Kromě výuky běžných předmětů nabízí škola dětem také nepovinný předmět anglický jazyk. „Důraz klademe na samostatnost, zodpovědnost a získání základních pracovních návyků,“ řekl Šlapal. Žáci mohou při výuce využívat i interaktivní tabuli, kterou je třída vybavená.


Ve spolupráci se střediskem volného času Maják Vyškov mohou žáci na škole navštěvovat i několik zájmových kroužků, například keramiku, jógu, zumbu, výtvarný kroužek, florbal a další. „V rámci výchovných předmětů a školní družiny mají žáci možnost využívat areál školy s víceúčelovým hřištěm a školní zahradou,“ uzavřel ředitel.

Dále z vašeho Deníku