Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
Deník

Naši prvňáci: Hravá forma výuky pomáhá dětem získat lepší motivaci

Dražovice /FOTOGALERIE/ - Základní školu v Dražovicích letos navštěvuje třináct prvňáčků. Přechod ze školky zvládly na jedničku, nejen díky tomu, že obě instituce spolu sousedí.

 „Ve školce pro předškoláky pořádáme přípravné lekce – edukativní skupinky. Děti zjistí, co je čeká, seznámí se s třídou i paní učitelkou,“ vysvětluje ředitelka školy Jana Adamcová.

Další výhodou je menší počet dětí ve třídě a častá spolupráce s obcí a rodiči. „Jsme taková rodinná škola. Všichni se mezi sebou znají. Je zde větší prostor pro individuální přístup, všechny problémy můžeme vyřešit ihned a nehrozí zde například šikana,“ ujišťuje ředitelka. Důraz škola klade také na to, aby výuka měla hravou formu a děti chodily do školy s úsměvem.

Děti tak spolu často soutěží a snaží se podat maximální výkon. „Střídáme různé činnosti, aby děti jen neseděly v lavicích, protože to stejně nevydrží. Zároveň máme celoroční hru Cesta za pokladem. Děti dostávají za úkoly body a kdo se dostane nejblíže k pokladu, zvítězí,“ popisuje třídní učitelka Alena Kousalová. Prvňáčci jsou podle ní letos velice šikovní. Dokonce už si osvojují angličtinu a učí se používat moderní technologie k vyhledávání informací.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky