Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
Deník

Naši prvňáci: Sdílená třída s třeťáky? Velký přínos, míní učitelka

Nemojany /FOTOGALERIE/ - Základní školu v Nemojanech navštěvuje v letošním školním roce sedm prvňáčků. Společně s jedenácti žáky z třetího ročníku tvoří sdílenou třídu pod vedením třídní učitelky Elišky Klvačové. Spojení dvou ročníků může být podle ní pro žáky velkým přínosem.

„Prvňáci spoustu věcí pochytí a zapamatují si je. S třeťáky jsme například probírali rody podstatných jmen. Někteří říkali, že už to znají z první třídy,“ říká Klvačová. Děti také často všechny spolupracují. Pokud je ale potřeba, dostane se jim i individualizované výuky. „Máme zde děti, které jsou mimořádně nadané, i děti, které potřebují větší péči,“ vysvětluje učitelka. Spolu s asistentkou Zdenou Leciánovou navíc u žáků podporují muzikální cítění. Samy totiž působí v dámské kapele BabyBanda.


Některé děti to přitáhlo ke hře na ukulele. V hodinách děti využívají i moderních technologií. Po část výuky tak sešity nahradí tablety. „Děláme to ale s rozmyslem a cíleně jako takový doplněk výuky,“ ujišťuje Klváčová. Za jednu z hlavních předností školy považuje její příjemnou rodinnou atmosféru. „Všichni se zde známe jménem. Je tu minimální prostor pro patologické jevy, jako je šikana. Jsme pořád s dětmi,“ říká třídní učitelka.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky