Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
Deník

Naši prvňáci: Spolupráce s druháky dětem prospívá

Rousínov /FOTOGALERIE/ - Základní školu Prameny v Rousínově navštěvuje letos devět prvňáčků. Ti spolu s devíti druháky tvoří smíšenou Modrou třídu. Společně s asistentkou se jim věnuje třídní učitelka Dana Tvrďochová.

Jednou z výhod smíšených tříd je podle ní vzájemná spolupráce, ke které jsou děti vedené. „Mohou se navzájem obohacovat. Rychlejší prvňáčci mohou pracovat s druháky a naopak ti druháci, kteří si potřebují procvičit něco ze staršího učiva, se mohou zase přidat k prvňákům,“ říká Tvrďochová.


Na vzájemné vztahy klade škola velký důraz. Děti si každé ráno sednou do kroužku a svěřují se ostatním s tím, co je trápí, nebo co jim naopak dělá radost. „Osvědčuje se to. Předcházíme tím problémům, které by mohly vzniknout tím, že je vyřešíme hned na začátku dne,“ říká třídní učitelka. V pondělí se pak v ranním kruhu schází celá škola. Děti si před výukou zazpívají a popřejí hezký týden. Děti z Modré třídy mají i svého maskota – želvu Otylku a také putovního medvídka, který s nimi cestuje a kterému děti píšou deník. Díky tomu, že se napřed učí jen velká písmena už totiž umí napsat spoustu slov. „Klademe důraz na to, aby se děti naučily vše, co na jiných školách, i když používáme jiné metody,“ dodává učitelka.

Dále z vašeho Deníku