Zatímco první jihomoravské brambory už míří k zákazníkům, čím dál více jich pro ně chodí přímo k farmářům. Nelze se divit, brambory dostupné v supermarketech a velkých prodejnách sice někdy vítězí cenou, často to ale u gurmánů prohrávají nižší kvalitou. Ta souvisí i s podmínkami prodeje v neustále osvětleném prostředí.

Podobný princip ale nemusíme využít pouze na brambory, ale i na jakýkoliv dostupný druh zeleniny a ovoce. Stejně tak to platí i pro masné výrobky, sýry a vejce. Farmářské trhy se kvůli tomu staly fenoménem, který plní náměstí ve městech na jihu Moravy. Kde nemají trhy pravidelně, stačí sednout do auta a vydat se za oblíbeným farmářem nebo pěstitelem. Zabere to sice nějaký čas navíc oproti jízdě k blízké prodejně, rozdíl a zážitek z jídla stojí ale docela určitě za to.

Na jižní Moravě začala sklizeň raných brambor.
Rané brambory na jihu Moravy míří na talíře: do ceny se promítá zdražování

Bude zajímavé sledovat, co s chováním zákazníků udělá současná krize, kvůli které zdražuje všechno. Je možné, že nakupující budou o to více dbát o cenu před kvalitou. To je logická reakce. Ceny v obchodech a u farmářů často nejsou zdaleka tak rozdílné. Stačí jen hledat.