„K nehodě jsme vyslali dva týmy rychlé záchranné služby a lékařské zdravotnické služby. Dva lidé na místě zahynuli, další dva jsme přepravili do nemocnice v Bohunicích. Utrpěli středně těžká zranění,“ informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Radek Turin.

Policejní mluvčí Petra Vedrová upřesnila, že v osobním autě zahynul řidič a spolujezdkyně, dvě ženy skončily v nemocnici. Pětatřicetiletý řidič slovenského kamionu vyvázl bez zranění. Jeho vůz skončil zabořený do svodidel. „Vypadá to, že osobní vůz vjel ze zatím neznámých příčin do protisměru,“ uvedla Vedrová.

Doplnila, že hned za nehodou se srazila další dvě auta, jeden z řidičů kvůli havárii totiž přibrzdil a druhý do něj narazil. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Nehoda zkomplikovala dopravu ve špičce, kterou ještě umocnil nadcházející prodloužený víkend. Policisté odkláněli dopravu z dálnice na Holubice a z obce na silnici I/50. Díky tomu se sice tvořily kolony, auta ale plynule popojížděla. Vyšetřování havárie se protáhlo do večerních hodin.

Podle informací z webu jihomoravských hasičů k havárii přijeli také profesionální hasiči z Pozořic a ze Slatiny. Ti odčerpali naftu, která unikla z havarovaného kamionu do půdy. Zajistili také havarovaná vozidla proti požáru.