„Z korby nákladního auta se začalo sypat obilí. Řidič si toho asi po dvě stě padesáti metrech všiml, nicméně auta jedoucí za ním na obilí havarovala. Ve smyku se zastavila až o svodidla," informovala krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

V jednom autě se zranily dvě děti. „Na místo byl vyslaný vrtulník zdravotníků, zranění dětí ale podle předběžných informací nejsou vážná. Přesto je transportoval do Dětské nemocnice v Brně," uvedla Vedrová s tím, že k dalšímu zranění nedošlo.

Úklid vysypaného nákladu zaměstnal hasiče z Pozořic a Vyškova. Dálnice ve směru na Vyškov proto zhruba na tři hodiny stála. „Dopravu odkláníme na 210. kilometru u Holubic a zpět se řidiči vrací na 216. kilometru u Rousínova," popsala objízdnou trasu policejní mluvčí.

Jenže i na ní čekají na motoristy problémy. Policisty zaměstnává nehoda motorky a osobního auta v Holubicích, čtyři auta se pak střetla přímo na objízdné trase, na které se proto tvoří kolony. „Jde o pomačkané plechy, ke zranění lidí nedošlo. Nehoda asi tři kilometry před Rousínovem ale blokuje plynulý provoz na objízdné trase," upozornila Vedrová.