Osobní auto, které skončilo ve stromě, uviděl kolemjedoucí motorista. „Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se v Seatu nenachází nikdo z osádky. Šetřením přišli na to, že řidičem byl třiadvacetiletý muž. Přestože způsobil škodu, která se vyšplhala zhruba na čtyřicet tisíc korun, jen sám sobě, případem se kolegové nadále zabývají," informovala mluvčí vyškovské policie Alice Musilová. Doplnila, že dechová zkouška v době, kdy ho policisté vypátrali, u motoristy vyloučila alkohol.

Nejde ovšem o jedinou víkendovou nehodu, která se stala v regionu. Škoda ve výši několika desítek tisíc korun byla důsledkem sobotní kolize dvou Renaultů na křižovatce Cukrovarské a Brněnské ulice ve Vyškově o půl deváté večer. Podle dosavadních zjištění policie bylo příčinou nedání přednosti v jízdě. „Řidička auta, které vyjíždělo z Cukrovarské ulice, pravděpodobně nedala přednost tomu, které jelo po Brněnské. Jeho řidičce ovšem policisté naměřili alkohol v dechu, a to 0,22 promile. Srážka si vyžádala jedno lehké zranění a na autech vznikla škoda asi za pětapadesát tisíc korun," uvedla Musilová. Případ nadále zůstává v šetření.

Bez následků na zdraví se pak obešla nehoda, která se udála v Drysicích ve stejnou dobu jako ta ve Vyškově. Při ní se také srazila dvě osobní auta.