Záchranáři na místo vyslali hned šest posádek. „Jednalo se pro nás o mimořádnou událost. Mladý muž zemřel bohužel ještě před naším příjezdem, mladou ženu jsme resuscitovali, ale přes veškerou snahu byla její zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Na místě byli další čtyři zranění lidé. „Tři mladé ženy jsme se středně těžkými a těžkými zraněními rozvezli do obou fakultních nemocnic v Brně, mladého muže jsme s lehčím poraněním převezli do vyškovské nemocnice,“ sdělila Bothová.

Na nařízení Krajské hygienické stanice zraněného muže ve čtvrtek testovali na koronavirus. „Ošetřovali jsme ho jako každého jiného pacienta. O jeho testování nás informovali, zatím čekáme jaké to přinese výsledky,“ sdělila Bothová.

Zraněným pomáhali také hasiči. Dvě jejich jednotky dorazily na místo do pěti minut od vyhlášení poplachu. "Na vyprošení lidí z osobního auta jsme použili dvě vyprošťovací sady. Z vozu jsme dostali ven tři zraněné. Následně jsme ještě poskytli posttraumatickou intervenční péči, na niž máme vyškolené specialisty," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Kvůli vyšetřování byla silnice I/50 mezi Slavkovem a Bučovicemi uzavřená. „Dle dosavadního šetření přejel řidič dodávky Fiat Ducato z nezjištěných příčin do protisměru a čelně se střetl s protijedoucí Mazdou. K nehodě došlo poblíž obce Marefy,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Řidič a spolujezdkyně z osobního auta podlehli zraněním na místě, další tři ženy, které cestovaly s nimi, jsou s těžkými zraněními v nemocnici. „U řidiče dodávky jsme provedli dechovou zkoušku i test na přítomnost drog. Výsledky byly negativní. Jednou z verzí, proč k nehodě došlo, je mikrospánek řidiče dodávky. Nehoda zůstává v šetření,“ dodala policejní mluvčí.

Kvůli neprůjezdnému úseku silnice I/50 řidiči najížděli na objízdné trasy už v Bučovicích a Slavkově u Brna na I/54.