Kamion po nehodě zůstal ležet na boku na svodidlech. „Vysypal se z něj písek, který převážel, a to do rychlého pruhu v protisměru, tedy na Prostějov. Směrem na Vyškov dálnice stála několik hodin, na Prostějov jela v jednom pruhu," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Od pěti hodin pak byla kvůli překládce materiálu uzavřená v obou směrech. Hasiči zásah ukončili před půl osmou večer. Dálnice nicméně stále nejela kvůli opravě svodidel. Policisté ji zprůjezdnili krátce po osmé večer.

Podle jihomoravské policejní mluvčí Štěpánky Komárové se při kolizi lehce zranil řidič kamionu i osobního auta. „Kamion vybočil ze směru jízdy, přitom poškodil osobní auto. Následně narazil do svodidel a převrátil se na bok," upřesnila Komárová. Policisté odkláněli dopravu přes Brodek u Prostějova.

Nejde o jedinou nehodu, ke které hasiči z Vyškovska v úterý po poledni vyjížděli. Zasahovali také u srážky dvou osobních aut na železničním přejezdu v Nesovicích. „Když jsme přijeli na místo, auta už byla mimo kolejiště. Událost se obešla bez zranění. Záchranka na místo vyjela kvůli řidiči, který byl v šoku," sdělil Mikoška.