Jihomoravští policisté na sociální síti X (dříve Twitter) uvedli, že podle prvotních informací mělo vozidlo po předjíždění jiného auta vyjet mimo komunikaci. „V havarovaném vozidle cestovaly čtyři osoby, bohužel na místě zemřely dvě děti. Řidič měl pozitivní zkoušku na alkohol. Šofér byl policisty zadržen,“ informovali na sociální síti X (dříve Twitter).

Na místě zasahovali záchranáři. „Jedno z dětí zemřelo ještě před naším příjezdem. Druhé jsme resuscitovali, bohužel se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Dva muže, kteří s dětmi v autě cestovali, jsme po ošetření převezli do vyškovské nemocnice k vyloučení vážnějších zranění," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Policejní mluvčí Petr Vala sdělil, že k nehodě došlo asi dvě stě metrů před Vyškovem. Řidiči museli počítat se zdržením a jízdou po objízdných trasách. „Silnice mezi Vyškovem a Rousínovem je do ukončení vyšetřování a odstraňování následků nehody zcela uzavřená," řekl v pátek večer Vala.

Později policisté žádali svědky tragické dopravní nehody, aby se neprodleně přihlásili na tísňové lince 158. „Zároveň žádáme i řidiče předjížděného auta, aby se i on policistům přihlásil. Uvítáme i záběry z palubních kam,“ dodali.

V době nehody děti neseděly v dětských autosedačkách. Test na drogy byl negativní. Případ policisté prošetřují pro podezření ze spáchání trestných činů Ohrožení pod vlivem návykové látky a Usmrcení z nedbalosti, za což muži v případě uznání viny hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.