Na místě pracují policisté, aby zjistili, proč k vážné události došlo. „Mohu jen potvrdit, že policisté celou věc vyšetřují,“ konstatoval stručně jejich mluvčí Bohumil Malášek.

Bližší informace nemohl v sobotu v podvečer podat ani starosta obce Vlastimil Dostál. „Byl jsem mimo obec a vše vím jen z doslechu. Neví ani, zda se to stalo u té rodiny v jejich rodinném domě nebo jinde,“ řekl první muž Podivic.

Podobný případ se stal před čtyřmi lety ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Tříleté dítě vypadlo z okna jednoho bytů na sídlišti Hutník. Dítě pád přežilo. Policisté tehdy případ vyšetřovali pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Rodiče by podle výrobce zabezpečovacích sítí do oken Jaromíra Ventrči měli být v případě, že je v domě malé dítě, velmi obezřetní. Pokud chtějí své ratolesti od podobného neštěstí uchránit, mají podle jeho slov jen jedinou možnost. Zabezpečit okno. „Když už otvírají okno a vědí, že je v místnosti malé dítě, musí otevřít jen na ventilačku,“ vzkázal již dříve Ventrča. Pokud rodiče otevřou okno dokořán a spoléhají se případně na instalovanou síťku proti hmyzu, riskují.