Silnice z Kozlan na Hvězdlice byla kvůli nehodě průjezdná jen v jednom směru. Na místě kromě policie zasahovali vyškovští a bučovičtí hasiči.

Zranění utrpěli dva lidé z osádky osobního auta, odvezli je záchranáři. „Na místo vyjel vůz rychlé lékařské pomoci z Bučovic a rychlé záchranné pomoci z Vyškova. Zdravotníci ošetřili čtyřiadvacetiletou ženu a pětadvacetiletého muže, kteří utrpěli poranění obličeje a dolních končetin,“ popsal mluvčí krajských záchranářů Radek Turin.

Doplnil, že mladíka záchranáři převezli na traumatologické oddělení fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Jeho spolujezdkyně skončila na chirurgické ambulanci vyškovské nemocnice, Oba utrpěli lehká a středně těžká zranění.

Nehodu podle policie zavinil mladík, který řídil Felicii. „Nepřizpůsobil jízdu stavu silnice, vyjel v pravotočivé zatáčce do protisměru a narazil čelně do autibusu,“ informoval mluvčí vyškovské policie Petr Nečesánek. Doplnil, že řidič před jízdou nepil alkohol. Škoda činí deset tisíc korun an autobusu a třicet tisíc na Felicii.

Cestujícím v autobuse se nic nestalo. Osobní auto i autobus byly po nárazu zcela nepojízdné.