„Na silnici u Slavkova z dosud přesně nezjištěných příčin vyjela mimo vozovku mladá žena, která následně s automobilem skončila ve zdejším rybníku. Přitom si řidička vybrala pořádnou porci štěstí, nevídaný karambol totiž naštěstí spatřil i místní rybář. Ten ani na okamžik nezaváhal, bleskově zalarmoval záchranáře a navíc za ženou skočil do vody,“ uvedl v úterý ráno policejní mluvčí Petr Vala.

Rybář pomohl řidičce dostat se na břeh. Dechová zkouška u ní byla negativní. Na místě policisté pracovali i s verzí, že ženu mohl během jízdy přemoci mikrospánek. Přesnou příčinu vzniku dopravní nehody ale budou teprve policisté zjišťovat.

Nehoda motocyklu. Ilustrační foto.
Tragédie u Hvězdlic na Vyškovsku: motorkář narazil do stromu, na místě zemřel

U Cukrovarského rybníka, kde k nehodě kolem šesté hodině večer došlo, zasahovaly i čtyři profesionální jednotky hasičů. „V době příjezdu první jednotky se zraněná řidička nacházela mimo vozidlo. Hasiči jí pomohli na břeh, poskytli tepelný komfort a následně předali do péče posádce záchranné služby. Z havarovaného vozu unikly na hladinu pohonné hmoty. Hasiči proto okolo vozu na hladinu umístili sorpční hady a uniklou kapalinu zasypali sorbentem,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

K vytažení vraku zpět na komunikaci povolal velitel zásahu speciální vyprošťovací automobil z centrální stanice Brno na Lidické ulici. Zásah ukončili hasiči po jedenácté hodině v noci. Provoz na silnici číslo 50 u Slavkova byl po dobu zásahu omezen.Žena naštěstí neutrpěla závažná zranění. „Mladá žena byla při vědomí, ale podchlazená. Ošetřili jsme ji a převezli do péče lékařů do vyškovské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.