Přestože nehoda vypadala vážně, většina účastníků vyvázla jen s pomačkanými plechy. „Zdravotníci ošetřili pouze jedno velmi lehké zranění,“ informovala mluvčí krajských záchranářů Barbora Zuchová. Šlo o jednoho z řidičů, který nebyl připoután bezpečnostním pá­sem.

Jednalo se řetězovou nehodu. Podle mluvčí krajských policistů Soni Svobodové řidič jednoho z osobních aut prudce zabrzdil a následně do něj narazila další vozidla. V zájezdovém autobuse nebyl nikdo z cestujících zraněn. „Z prvotního šetření vyplývá, že jedno z vozidel nedodrželo předepsanou rychlost jízdy, v dalším z vozu řidič za jízdy telefonoval. Nestačil včas zareagovat a nedobrzdil. Pravděpodobnou příčinou nehody bylo také nedodržení bezpečné vzdálenosti. Předběžná škoda se vyšplhala přibližně na půl milionu korun,“ uvedla Svobodová.

Řidiči se museli obrnit trpělivostí. Provoz byl vedený pouze odstavným pruhem. Na místě se tvořily dlouhé kolony. Na pomoc s odtažením aut vyjeli i vyškovští profesionální hasiči. Těm se podařilo zprovoznit oba pruhy a po šestnácté hodině už byla cesta průjezdná.