„Při příjezdu jednotek byla při vědomí. Pomocí lezeckého vybavení se jeden hasič spustil dolů, aby ženu zajistil. Během pár minut ji hasiči vytáhli ze studny a předali k ošetření záchranné službě," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák s tím, že jednotky odjely zhruba hodinu po výjezdu.

Hasiči v Olšanech zachraňovali ženu ze studny.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Barbory Zuchové poranění pacienty nebyla nijak vážná „Utrpěla lehká povrchová zranění a byla mírně podchlazená. Nyní je v péči personálu vyškovské nemocnice," sdělila mluvčí.

Zachráněné ženě je devětačtyřicet let. Tísňové volání přišlo od stejně starého muže, který byl na místě rovněž přítomný. A také jemu museli záchranáři poskytnout pomoc. „Muž se léčí se srdcem a po příjezdu jednotek začal kvůli vypětí kolabovat. Záchranáři se o něj nicméně postarali na místě a je v pořádku," informovala mluvčí vyškovské policie Alice Musilová.

Z výpovědí svědků a zachraňované vyplývá, že žena spadla do studny, když šla pro vodu. „Odsunula víko, podívala se dolů, zatočila se jí hlava a spadla," popsala Musilová.

V případu hrál roli alkohol. Žena nadýchala 2,45 promile. „Na vině však nebylo žádné cizí zavinění, pouze neopatrnost. Všechny svědecké výpovědi se shodují, takže policie nebude případ dál vyšetřovat," upřesnila mluvčí.