Nekonečné kolony aut ve směru na Brno i Uherské Hradiště. Tak to vypadalo včera dopoledne na mezinárodní silnici E50. U Hodějic totiž došlo k tragické nehodě, která zastavila provoz na dlouhé hodiny. Sedmadvacetiletý řidič malého Fiatu vjel náhle do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucí Octavií.

„Mladík na místě zemřel. Ve druhém autě se zranili dva lidé,“ popsal mluvčí vyškovské policie Alois Gryc. Dodal, že mrtvý byl shodou okolností jeho kolega z Uherského Hradiště. Pracoval v Brně.

Výzvu k výjezdu k nehodě dostali záchranáři asi deset minut po půl třetí odpoledne. „Operátorka na místo vyslala postupně dva týmy záchranné služby,“ popsala mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová.

Záchranáři mohli na místě už jenom konstatovat smrt sedmadvacetiletého muže. „Utrpěl velice závažná mnohočetná poranění, která nebyla slučitelná se životem. Zasahující lékařka mohla jen konstatovat smrt,“ doplnila Zuchová.

Osádka druhého vozidla dopadla o poznání lépe. Šestapadesátiletá žena utrpěla komplikovanou zlomeninu předloktí a o rok mladší muž vyvázl jen s lehkým poraněním. Oba dva záchranáři po nejnutnějším ošetření převezli na chirurgické oddělení vyškovské nemocnice.

Oba zraněné i mrtvého mladíka museli vyprošťovat hasiči. Výjezd k nehodě zaměstnal dvě jednotky profesionálů z Bučovic i Slavkova.
Hasiče však nezaměstnalo jen vyprošťování obětí havárie. Při svém zásahu museli také minimalizovat riziko požáru a ochránit tak přeživší oběti, záchranáře i sebe. „Z obou aut unikaly provozní kapaliny, tedy benzín a jiné hořlaviny. Provedli jsme nutná protipožární opatření a také zamezili dalšímu šíření nebezpečných látek,“ uvedl operační důstojník jihomoravských hasičů.

Přesná příčina nehody je zatím neznámá. Snaží se ji zjistit tým vyškovských policistů. „Šetříme důvod, proč vlastně řidič do protisměru vjel,“ vysvětlil policejní mluvčí Alois Gryc.

Od začátku letošního roku jde už o pátou smrtelnou havárii na Vyškovsku. První dvě se odehrály na mezinárodní silnici mezi Kožušicemi a Malínkami. Na konci února tam přišel o život sedmašedesátiletý muž z Modřic. Havárii zavinil pětašedesátiletý řidič stříbrného Volkswagenu Passat z Nedašova na Zlínsku. Za několik týdnů nato se stejné místo stalo osudným vietnamskému obchodníkovi.

Třetí letošní smrtelná havárie se stala přibližně před třemi týdny v Nížkovicích. O život přišel devatenáctiletý mladík. Ani ne před dvěma týdny našel smrt na silnici poblíž obce Drahany čtyřiatřicetiletý motorkář, který vjel do protisměru a srazil se s cisternou.