Jen do sobotní deváté hodiny večerní vyjížděli jihomoravští hasiči rovnou třináctkrát. „Nejvážnější nehoda se stala u Milíčovic na Znojemsku, kde jsme vyprostili z vozu zaklíněného řidiči,“ uvedli hasiči na svých facebookových stránkách.

Sobotní výstraha před ledovkou pokračuje i v neděli. Na některých místech kraje vystřídal sněžení intenzivní déšť. Policisté upozorňují řidiče, aby byli na silnicích po celém Jihomoravském kraji opatrní. „Apelujeme především na řidiče, pokud se někam chystají, aby počítali se změnou počasí. Raději aby vyrazili dříve, než aby museli spěchat. Důležité je i přizpůsobit jízdu stavu silnic. Klouzat to může hlavně na mostech, opatrní by ale měli být i v zatáčkách,“ upozornil již v sobotu policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu by v neděli mělo být v celém kraji převážně zataženo a teploty by se měly držet většinou lehce nad nulou. Na většině území by pak mělo místy sněžit. V západní části kraje očekávají meteorologové zpočátku jen ojedinělé sněhové přeháňky. Ve výšce pod čtyři sta metrů nad mořem mohou být smíšené nebo dešťové.