„Na místě se střetla tři osobní auta. Jedno z nich skončilo mimo silnici. Jednoho z účastníků nehody museli zdravotníci vrtulníkem transportovat do bohunické nemocnice,“ informovala mluvčí vyškovské policie Alice Navrátilová.


Pasažér byl při převozu při vědomí. „Muž utrpěl těžká mnohočetná zranění s podezřením na poranění páteře. Pacient byl i přes vážná zranění při vědomí, takže nebyl ohrožený na životě. Druhého zraněného jsme ošetřili na místě,“ uvedla mluvčí krajských záchranářů Barbora Zuchová.

Policisté předběžným šetřením zjistili, že třiatřicetiletý muž jedoucí ve směru od Bučovic na Slavkov u Brna nezvládl řízení. Při průjezdu zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy a pravou stranou auta najel na zpevněnou krajnici. „Pak prudce strhl řízení a najel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Náraz odhodil jeho automobil mimo komunikaci, a jelikož nepoužil bezpečnostní pás, proletěl čelním sklem ven z vozidla,“ popsala kolizi Navrátilová. Řidič dalšího auta jedoucí směrem na Bučovice už nedokázal na vzniklou situaci reagovat a zezadu narazil do automobilu, který zůstal po srážce na silnici. Silnici policisté zprovoznili až před čtvrtou hodinou odpolední.