„Podle dosavadních zjištění policie přejel mladý řidič dodávky směřující ze Slavkova na Bučovice do protisměru, kde se střetl s nákladním autem a poté čelně s osobním, které jelo za ním. Pravděpodobnou příčinou, proč třiadvacetiletý řidič dodávky přejel do protisměru, byla únava," zmínila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Právě mladíka musel s předběžně těžkým zraněním dopravit do brněnské bohunické nemocnice vrtulník. Jeho spolujezdec utrpěl stejně jako pětatřicetiletý řidič osobního auta lehké zranění. „Když jednotky hasičů dorazily na místo, byli dva lidé mimo auto. Proto se nehoda obešla bez vyprošťování," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Bezprostředně po nehodě byla silnice neprůjezdná. Provoz byl obnovený do hodiny a řízený byl kyvadlově. „Dechové zkoušky byly negativní, u těžce zraněného řidiče byl vzhledem k jeho zdravotnímu stavu zajištěný odběr krve" doplnila Musilová.

V pondělí však nešlo o jedinou nehodu, která se stala na silnici I/50. Krátce před půl jednou odpoledne na ní bourala dvě osobní auta nedaleko Bučovic. Tentokrát se však obešla bez zranění.