„Proslýchá se, že přestal mluvit. Pravděpodobně kvůli šoku. Proto se prý pořád čeká na jeho výslech, nikdo k tomu ale nechce nic moc říct,“ uvedla žena, která si nepřála zveřejnit jméno. Redakce je však zná. Dodala, že voják, který přišel o život, byl zkušený pyrotechnik.

Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek informaci potvrdit nechtěl. „Takové poznatky nemám. Kdybych je přesto měl, nemůžu je potvrdit, protože vyšetřování pořád pokračuje,“ řekl Pejšek. Dodal, že potrvá ještě několik měsíců, než vyšetřovatelé případ uzavřou a bude jasné, jak k tragické události došlo.

Víc se k případu a ke zjištění Deníku Rovnost nechce vyjadřovat ani Vojenská policie. Tisková a informační důstojnice z Velitelství vojenské policie v Praze Nikola Hájková vzkázala pouze, že je zraněný voják stále v pracovní neschopnosti. „Vojákova pracovní neschopnost dál trvá. Jelikož vyšetřování stále pokračuje, nebudeme na pokyn státního zástupce pouštět ven žádné informace,“ dodala Hájková.

Ilustrační foto.
Odpřisáhnou věrnost republice. Vojáci na akci předvedou i obrněná vozidla

Právě kvůli chybějícím informacím mají někteří obyvatelé z domů, které sousedí s Vojenskou akademií, obavy a strach. „Když už se to stalo jednou, může se výbuch opakovat. Doteď nejsou nikde zprávy o tom, jak se to stalo, na čí straně byla chyba, jestli se něco podobného nebude opakovat,“ řekl Michal Lenert.

Brzké závěry odmítl činit i státní zástupce Petr Bejšovec, který má případ na starosti. „Vyšetřování pořád ještě pokračuje, nedokážu říct, kdy bude uzavřené. Do té doby nebudeme lidem poskytovat vůbec žádné informace,“ uzavřel státní zástupce Bejšovec.

Ubytovna Jugo, kde ve skladovacích prostorách k výbuchu došlo, je už opravená a slouží jako dřív. Před časem to prohlásila mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeisterová. „Tohle je jediná informace, kterou mohu potvrdit,“ řekla mluvčí.

Řidič linkového autobusu prorazil závory na železničním přejezdu.
Autobus s dětmi uvízl na přejezdu. Řidič prorazil závoru