Při opravě domu v obci spadla na muže štítová zeď, která jej částečně zavalila. „Ještě, než jsme přijeli na místo, tak muže ze suti pomohli vyprostit sousedé. Naštěstí nebyl zavalen zcela,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Hasiči poté provedli předlékařskou pomoc a zraněného pomohli transportovat do vrtulníku zdravotníků. Na místo byl také povolán statik. „Pokud rozhodne, že je stavba nebezpečná, tak objekt ještě zastabilizujeme," doplnil Příkaský.

Po osmé hodině večer hasiči ohlásili, že na místo vyslali kontejner s výdřevou a kontejner stabilizace. Využili je k zajištění nestabilního rodinného domu. Na místě pracovali ještě zhruba do desáté hodiny večerní.

Práce státních silničářů na Vyškovsku. Ilustrační foto.
Modernizace D46 na Vyškovsku: upraví mimoúrovňové křížení i ochranu před hlukem

Do Letonic vyrazili záchranáři, kromě pozemního prostředky vyslalo operační středisko vrtulník. „Jednalo se o pacienta středního věku s těžkým zraněním. Byl ošetřený, zafixovaný a poskytli jsme mu kyslíkovou terapii. Letecky jsme ho transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

K podobnému případu došlo loni v Šakvicích na Břeclavsku. Na dělníka spadla zeď poškozeného domu, na místě zemřel.