Silnice zůstala na nějakou dobu úplně uzavřená. "Na místě události zasahovala i jednotka z Hlučína s vyprošťovacím autem. Hasiči zajistili únik provozních kapalin a položili na zem sloup veřejného osvětlení, který se při nehodě poškodil. Nehoda se obešla bez zranění," uvedl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

V šest hodin ráno na místo dorazila i policejní hlídka. „Jednačtyřicetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost povětrnostním podmínkám a stavu silnice. Na zasněžené silnici v levotočivé zatáčce vyjel do protisměru, kde havaroval do svodidel a protihlukové zdi. Při havárii, která komplikovala několik hodin dopravu, se nikdo nezranil, škoda na ale vyšplhala celkem na téměř dvě stě tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Kvůli nehodě měli problém se lidé ze Slavkova dostat směrem na Brno po hlavním tahu. „Když jsme viděli ty stojící kolony na silnici první třídy, raději jsme zvolili cestu přes serpentiny na Rousínov. Tam sice leží ujetá vrstva sněhu, ale nakonec se nám kopec podařilo vyjet, a dostali jsme se tak na dálnici," podotkla jedna z řidiček, která jela ze Slavkova.