Podle informací vyškovské policejní mluvčí Alice Musilové jel po hlavní silnici, když z lesa vyjížděl Land Rover. „Došlo ke střetu, při němž motorkář utrpěl zranění neslučitelná se životem. Zemřel před příjezdem záchranářů," informovala mluvčí, podle níž třicetiletý řidič Land Roveru před jízdou nepil alkohol.

Cestu policisté uzavřeli. Uvízlo na ní několik kamionů. Autobusy mířící z Drnovic na Ježkovice a dál se před místem kolize otáčely a volily trasu přes Račice-Pístovice. Podle odhadu mluvčí bude silnice uzavřená zhruba do tří hodin odpoledne.

Okolo poledne byla na několik minut neprůjezdná i dálnice D1 u Holubic směrem na Prahu, kde se srazila tři osobní auta. Kromě sanitky záchranáři k nehodě vyslali i vrtulník. Zranili se při ní dva lidé. „Dálnice byla v daném směru uzavřená od dvanácti hodin, a to zhruba na půl hodiny," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že jedno z aut po kolizi skončilo v příkopu, druhé zůstalo napříč silnice a třetí se nacházelo zhruba osmdesát metrů od nich. „Nehodu dál šetříme. Zatím můžu říct jen to, že řidiči před jízdou nepili alkohol," řekla policejní mluvčí Andrea Straková.

Mladý motorkář zemřel po srážce s Land Roverem u Ježkovic.

Mladý motorkář zemřel po srážce s Land Roverem u Ježkovic.