Nehoda v Malínkách se stala kolem poledne. „Policisté pátrají po řidiči bílé dodávky, který jel v uvedenou dobu po silnici I/50 přes Malínky ve směru od Uherského Hradiště k Brankovicím. Šofér v křižovatce u obecního úřadu vyjel částečně do protisměru, kde se bočně střetl s právě projíždějící sanitkou. Auto záchranné služby mělo přitom zapnuté světelné a zvukové výstražné zařízení,“ uvedla mluvčí vyškovských policistů Alice Navrátilová.

Řidič dodávky u nehody nezastavil a ujel směrem k Brankovicím. „Policisté proto žádají případné svědky, aby se přihlásili na telefonu 725 514 773, lince 158 nebo se osobně dostavili na pracoviště Dopravního inspektorátu Policie České republiky ve Vyškově,“ doplnila Navrátilová.

Policisté pátrají také po řidiči, který minulý pátek poškodil na parkovišti před Kauflandem ve Vyškově levý bok zaparkované bílé fabie. Také tento řidič z místa nehody ujel. „Stejně jako u prvního případu, pokud se najdou nějací svědci této nehody, žádáme je, aby se přihlásili,“ dodala mluvčí.