Jen těžko pohopitelné počínání šoféra stříbrného BMW v Ivanovicích na Hané zachytila kamera. „Na silnici si počínal velmi nebezpečně. Například na křižovatce v centru Ivanovic na Hané na Vyškovsku téměř srazil projíždějící motocyklistku. Ta se zachránila jen díky pohotovému manévru, kterým odvrátila fatální střet. Riskantní jízda muže za volantem pokračovala dále směrem na Drysice, kde po přejetí mostu nad dálnicí D46 na nedaleké křižovatce naboural do jiného auta,“ popsal počínání řidiče policejní mluvčí Petr Vala.

Šofér pak s poškozeným vozem sjel ze silnice na přilehlé pole, kde po ujetí několika stovek metrů vůz odstavil a utekl směrem do vojenského újezdu Březina. „Na místě se rozjelo rozsáhlé pátrání, do kterého byly nasazeny všechny dostupné hlídky, včetně policejního psovoda a ze vzduchu po řidiči pátral i vrtulník s termovizí. Uprchlíka se ale ani po několika hodinách vypátrat nepodařilo,“ sdělil Vala.

Zdroj: se souhlasem Policie ČR

Na ztotožnění nebezpečného řidiče muži zákona stále pracují. Nabourané auto totiž několikrát změnilo majitele. V souvislosti s případem žádají policisté svědky, kteří viděli nebezpečnou jízdu nebo mají informace k řidiči, aby se ozvali na tísňové lince 158. Rovněž uvítají jakékoliv videozáznamy, na kterých je zachycena nebezpečná jízda. Událost se stala v sobotu kolem osmé hodiny večerní, policisté o ní informovali v polovině týdne.

Policisté zadrželi zloděje auta ukradeného v Brně na dálnici D1.
VIDEO: Zloděje aut dostihli policisté na D1. Kolem Vyškova mířili do Polska

Jiný případ nebezpečného ujíždění si můžete připomenout ZDE.