„Ve směru od Hrušek ke Slavkovu u Brna nezvládl čtyřicetiletý šofér osobního auta Škoda Fabia jízdu na mokré silnici a dostal v pravotočivé zatáčce smyk. Ocitl se v protisměru a sjel ze silnice, kde narazil do stromu. Řidič, kterému policisté nenaměřili žádný alkohol, vyvázl bez zranění, ale dvě nezletilé děti, které seděly v autě s ním, musely do nemocnice. Jedno z nich transportoval vrtulník. Škodu jsme předběžně odhadli na zhruba padesát tisíc korun," informovala mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.

Třísettisícovou škodu si pak vyžádala dopravní nehoda u Zelené Hory. Také tam řidič osobního auta nezvládl řízení a dostal se do protisměru, kde narazil do protijedoucího autobusu. „Ten však nepřevážel žádné pasažéry. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění," řekla mluvčí.

Dvě nehody se pak staly prakticky ve stejný čas ve dvě hodiny odpoledne. Auta bourala nejprve u Velešovic, následně u Kozlan. Ani tam se nikdo nezranil.

Na dálnici D1 pak na 213. kilometru ve směru z Vyškova do Brna havarovala o půl třetí nezávisle na sobě dvě auta. „V jednom z nich se zranil jeden člověk, ve druhém čtyři cestující. Všechna zranění byla pouze lehká. Řidiči pravděpodobně nezvládli řízení, roli však mohla hrát i technická závada," naznačil krajský policejní mluvčí Pavel Šváb.

ADAM HRBÁČ