„Cizinec v Renaultu Laguně jel směrem od Brna. Podle prvotních zjištění policistů na cestě zastavil a následně se začal otáčet. Za ním jel motorista ve Škodě Octavii. Srazili se, přičemž oba utrpěli zranění," informovala mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.

Na místě přistál vrtulník, který řidiče Renaultu přepravil na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice. „V autě byl zaklíněný a utrpěl těžká zranění. Druhého motoristu s lehkými poraněními sanitka převezla na traumatologii do Bohunic," přiblížila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

V místě zasahovali i hasiči, kteří vyprošťovali řidiče zaklíněného v autě. „Druhý už byl v době našeho příjezdu v péči záchranářů. Kromě vyprošťovacích prací jsme dělali protipožární opatření, pomáhali s nakládáním aut na odtahovku a uklízeli silnici. Ta byla po havárii uzavřená, policisté odkláněli dopravu přes Velešovice a Křenovice," informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Provoz byl vedený jedním směrem přibližně hodinu a půl, krátce před půl druhou pak silnice byla plně zprůjezdněná. „Dechová zkouška u řidiče Škody Octavia vyloučila, že před jízdou pil alkohol. U cizince čekáme na odběr krve. Škoda se vyšplhala k osmdesáti tisícům korun," dodala policejní mluvčí.