K první došlo 25. června kolem tři čtvrtě na čtyři odpoledne v centru Rousínova. Mladá dívka přecházela po přechodu pro chodce, který řídily semafory. Zachytil ji projíždějící osobní vůz. Řidič neměl se zraněným děvčetem slitování a z místa nehody ujel. Policie zatím ví jen to, že auto bylo pravděpodobně stříbrné barvy a vyzývá případné svědky k pomoci.

Druhá dopravní nehoda je čerstvého data. Udála se v pondělí kolem sedmé hodiny večerní ve Vyškově, v prostoru křižovatky ulic Dědická - Pazderna. Osobní vozidlo Škoda Felicia projíždělo křižovatkou z vedlejší ulice Pazderna v přímém směru k Posádkovému domu armády a v křižovatce se střetlo s cyklistou jedoucím po hlavní silnici ve směru od Dědic k centru města.

Řidič tentokrát neujel. I v tomto případě však k objasnění nehody potřebují policisté svědky. „Pokud mohou podat informace o jakékoliv z těcht dvou nehod, prosíme je, aby tak učinili buď na pracovišti Skupiny dopravních nehod Okresního ředitelství policie ve Vyškově, na bezplatné lince na čísle sto padesát osm, nebo na kterémkoliv jiném policejním oddělení,“ žádá mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.