„Šestatřicetiletý řidič jel ve Škodě Fabii po silnici II/430 směrem na Brno. Za Vyškovem podle prvotních zjištění policistů krátce usnul, vyjel ze silnice a havaroval do stromu," popsala mluvčí vyškovských policistů Iva Šebková.

Třiaosmdesátiletá žena, která seděla na místě spolujezdce, havárii nepřežila. „Utrpěla těžká mnohočetná zranění, a po resuscitaci zemřela. Muž byl zraněný spíš lehce, sanitka ho převezla na traumatologii Fakultní nemocnice v Bohunicích," informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

Dechová zkouška podle Šebkové u řidiče neprokázala, že by usedl za volant pod vlivem alkoholu. Další okolnosti nehody stejně jako výše škody zůstávají dál v šetření policie. V místě byl několik hodin provoz vedený pouze jedním jízdním pruhem.

Za posledních čtrnáct dní jde o třetí smrtelnou dopravní nehodu na Vyškovsku. Předminulý čtvrtek zemřel při čelním střetu dvou osobních aut u Manerova dvaašedesátiletý motorista. Minulou sobotu se v Drnovicích na řidiče převrátila čtyřkolka poté, co nezvládl řízení a vjel na chodník. Na místě zemřel.