Rušné ráno nenechalo klidného žádného hasiče a ani policistu. Ti měli zdánlivě poklidnou nedělní službu. Okolo šesté hodiny pak přijali hlášení, že hoří auto asi sto metrů u místního letiště ve směru na Pustiměř.

Žár plamenů, hustý kouř a uhořelý člověk. Takový obrázek se naskytnul přítomným vyšetřovatelům. „Zatím nic nemohu říct s určitostí, protože vše je ve fázi šetření, ale uhořelý člověk byla pravděpodobně žena, která jela ve směru od Pustiměře. Nejspíš měla poruchu na svém Renaultu a tak zastavila u krajnice. Ze stejného směru přijížděl řidič, tentokrát muž ve Wolsvagnu ,“ uvedl mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Ten dodal, že řidič narazil do stojícího Renaultu. „Ten při nárazu začal hořet. Náraz byl zřejmě silný, protože auto bylo odhozeno částečně mimo komunikaci. Cestujícího tohoto vozidla jsme naši ležet vedle auta celého shořelého. Byl zřejmě z Pustiměře, ale tato informace není zatím potvrzená. Příčina této nehody je v současné době taková, že přijíždějící řidič prostě narazil do stojícího vozidla,“ upozornil Gryc.

Vzhledem k charakteru hlášení i operátorky tísňové linky sto padesát pět na místo ihned vyslali dva týmy záchranné služby z Vyškova. „Po příjezdu k dopravní nehodě nalezl zasahující tým u vozidla tělo osoby, která byla ve stavu neslučitelným se životem a zasahující lékař tedy mohl pouze konstatovat smrt. Zranění další osoby nebyla závažná," uvedla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová.

Ta dodala, že muž utrpěl povrchové poranění a jeho zdravotní stav vyžadoval pouze ošetření na místě a nebyl nutný transport do zdravotnického zařízení,“ objasnila Zuchová.

Operátor hasičů, který nechtěl zveřejnit své jméno prozradil, že ráno nevěděli do slova, kde jim hlava stojí. „Telefon u nás drnčel jak o život.. Projíždějící lidé nám volali jeden za druhým, asi to byl vážně děsivý pohled. Samozřejmě jsme hned vyjeli a musím říct, že oheň byl uhašený docela rychle, ale pak začali do slova bojovat záchranáři,ale zápas byl marný,“ uvedl jeden za hasičů operační linky.