Na místě nehody zasahovaly čtyři jednotky hasičů, které jímaly naftu. „Nákladní vůz převážel štěrk a v zatáčce se dostal do smyku a skončil na pravém boku. Bohužel do příjezdu hasičů vyteklo z nádrže větší množství nafty do kanalizace a přes ní i do místního potoka. Hasiči protrženou nádrž utěsnili a pomocí textilních zábran se pokouší provozní kapaliny zachytit,“ popsal přímo z místa havárie mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Koryto místního i Rostěnického potoka až po vtok do rybníka v obci Zvonovice tak hasiči přehradili soustavou norných stěn a zábran ze sorpčních hadů. Potrubí vtoku vody do rybníka odpoledne ještě vyplnili ucpávkou.

Prakticky celý den sbírali kontaminovaný sorbent z hladiny potoka, aby havárie napáchala co nejmenší škody. „Kontaminovaný sorbent sbírali do nádob k ekologické likvidaci. Na likvidaci rozsáhlé skvrny nafty na vozovce u převráceného kamionu hasiči spotřebovali 70 kilogramů sorbentu. Přes 100 kilogramů speciálního sorbentu na vodní hladinu hasiči spotřebovali na zachycení nafty z místních potoků. Hladiny potoků v délce několika kilometrů průběžně monitorovali,“ vysvětlil průběh zásahu Haid.

Místo nehody bylo navíc z části neprůjezdné, kamion blokoval vozovku. „Čekalo se na jeřáb, který vozidlo odstranil. Řidič poškodil i sloup elektrického vedení,“ doplnil Haid.

Příčiny havárie se stále vyšetřují. „Zatím je to stále v šetření, zřejmě šlo o řidičovu nepozornost. Z nehody vyvázl s lehkým zranění,“ informoval mluvčí vyškovské policie Petr Nečesánek. Situaci sledoval i starosta obce Jan Zahradníček. „Hasiči situaci zvládli, snad to nebude nic vážného,“ doufal Zahradníček.